Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    Érdekes gondolatok. Bár valamiért megint a "so wrong on so many levels" jutott az eszembe...

    Pl Vilshofen Passautól 30 km-re 800 euro egy 1,5 szobás lakás.

    Az fasza lehet, igazi álom. Egy 15 ezres kisvárosban, ahonnan óránként egy vonat megy Passauba. Összehasonlításképp: 800 kaltért van kétszobás lakásom München-Westben, 5-10 percnyire a belvárostól, igaz ez óriási mák volt, ma ugyanott, kvázi ugyanabban a társasházban már bőven 1000 felett kelnek el a lakások.

    Szóval egy félév a tandíjon kívül vagy 250.000 forint.

    Ez egy befektetés. Felnőttképzésben egy néhány napos tanfolyam kerül ennyibe.

    Reggeltől estig bent vagy, és amikor 6-7 felé hazaérsz akkor állsz neki tanulni meg házit írni

    Nézd, én el tudtam végezni egy BME-VIK-et úgy, hogy mellette volt egy majdnem főállásom (tehát a többiekkel egyenrangú, felnőtt munkaerőként kezeltek, annyi különbséggel, hogy én átlagosan heti 25-30 órát dolgoztam csak), laborvezető voltam és önkéntes munkában egy relatíve nagy diákszervezet napi ügyeit is intéztem. Igaz, rá kellett húznom néhány félévet, de valamit valamiért.

    Jah majdnem lefelejtettem a nyelvvizsgát hiszen abból is kell 1 mindenképp, de ugye inkább 2. Az is 60.000.

    Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?

    Mondjuk nem csodálkozom semmin, a magyar közismerten fél az idegennyelvektől, mint a tűztől, lásd fentebb a "mi vagyok én szinkrontolmács" hozzáállást. OMFG. Nem szinkrontolmács, hanem esetleg, talán véletlenül egy XXI. századi európai felvilágosult ember?

    Szóval neked belekerült 1,5 millióba a diploma amit megbeszéltünk, hogy csak azért kell, hogy jól nézzen ki a cég portfóliójában.

    Megbeszéltük? Tényleg? Szerinted ennyi a diploma?

    Szerintem pedig amellett, hogy ad egy széles látókört, megismertet az adott terület különféle oldalhajtásaival, lehetőséget biztosít kutatásra-fejlesztésre, és nem utolsó sorban bizonyítja, hogy el tudod végezni a szakot, van ám egy szintén fontos, mondhatni esszenciális pozitívuma is: kapcsolatépítés, belépő az iparba.

    Nyilván a tanyag is erősen kérdőjeles, én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag. Igaz, jó régen volt már az.

    De hát ez is egy döntés volt, ki mire, és főleg hol tölt el sok-sok pénzt és évet az életéből. Lehet menni alsóbivalybasznádra főiskolára, meg van mondjuk a Műegyetem.

    Akkor vagy 21 éves. Nincs munkatapasztalatod

    Lásd fentebb, senki sem tiltja meg, hogy a felsőoktatás mellett dolgozzál. Főleg manapság, az internetes freelancermunkák világában.

    Ekkor ugye felvesznek 500 Ft-ért vagy minimálbérre hiszen mit akarsz tapasztalat nélkül csak a nyomorult diplomáddal.

    Ezt te magad sem hiszed el 2015-ben. Tudnék írni egy kisregényt, de nem fogom kifejteni.

    Persze később jön a jó fizetés, meg jobb egy irodában dolgozni mint a belezőben, DE AZÉRT NAH... Az embernek a 30 éves kora előtt is meg kéne élnie valahogy.

    A topik tanulsága szerint azért vannak, akiknek sikerült...

    #144: egyetlen helyen kértek tőlem papírt a nyelvtudásomról.

    Ismerős.:) Az utolsó magyar munkahelyemen (multi) egy év után szólt a HR, hogy nem találják a diplomamásolatomat, van egyáltalán? :))

    Látszik mennyire érdekelte őket... Dolgozni kellett, jól, és ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák