Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #222 üzenetére

    Miért lenne?

    Úgyérted a nyelvvizsga. Talán mert egy intelligens, művelt ember a XXI. században legalább egy idegennyelven beszél? Egy középfokút letenni azért nem egy nagy varázslat. Persze, akkor nem lehet suli után tévét nézni meg bandázni 4 éven keresztül, hanem néha tanulni is kell.

    A magyar középiskola igazából egy elfekvő, az általános iskolai tananyagot ismétli, picit kibővítve. A gimi fogalma pl. értelmezhetetlen. Elvileg az egyetem előszobája, gyakorlatilag meg olyanokat nem tanítanak amit már a lenézett szakközépben is, pl. integrálás, deriválás.

    Ajjaj, vannak itt bajok... Egyrészt tényleg nem tananyag a felsőbb matek, bár én tanultam fakton, elmondták, hogy az egyetemen az első hónapban majd használt veszem.

    Jah, és persze, általánosban ugyanazt tanultuk, amit gimiben, mesélj még, Andersen!:)

    "Szerinted ennyi a diploma?"
    Igazából ennyi. Egy pipa az önéletrajzban. Szükséges pipa, de semmi több.

    Tehát nem számít a kapcsolati háló, a kutatási lehetőségek, a nemzetközi akadémiai légkör és ezáltal további fejlődési lehetőségek, az ipari kapcsolatok, az önfejlesztő diákkörök, áh, mindez semmi. Oké, nyilván igazad van.

    A BME-ről neked a közgáz 1 maradt meg? Egy két kredites tárgy? Mit tettek ott veled, hogy ennyire felemlegeted? Szerintem simán része volt a mérnökképzésnek: egy talpraesett, széles látókörű, önállóságra képes mérnök megoldja, hogy levizsgázzon belőle.

    Ha nem fizetik meg a szakmát, motivált tanuló se lesz aki ezzel akarja keresni a kenyerét. Ennyi pénzért ilyen ember kapható, megtalálja a zsák a foltját.

    Tudod mennyit fizetnek? Olvastad azt a hirdetést? Segítek, idézek onnan:

    - Ha megfelelsz a teszten, és elvállalod az állást brutto 500.000 Ft-ot adunk kezdő bónuszként. (ennek a feltétele, hogy legalább 1 évig nem hagyod el a céget)
    - Kezdőknek szerintem itt az egyik legjobb a fizetés.
    - Amit még adunk a havi fizetésen felül:
    - br. 360k cafetéria
    - céges telefon
    - ingyenes fitnesszterem használat az épületen belül

    Mindezt kezdőknek, frissen vagy még nem is végzetteknek. Én nem ismerem a helyet, de szerinted az fos?

    A hsz-ekből jól látszik hogy nem történt itt semmilyen rendszerváltás, a kádári pangás folytatódik

    A kádári mentalitásra te vagy a legjobb példa, teljesen hülyének, egybites nyáladzó alattvalóknak nézed az embereket. Ha valamit nem tanítanak meg, akkor azt szerinted nem is kell tudni. Majd az állam atyuska mindent elintéz, az egyén nem felelős semmiért. Szánalmas.

    Remélem nem vezetsz télen, hóban, fagyban, ha nyáron szereztél jogsit - hiszen nem tanították meg, hogyan kell télen vezetni, tehát nem is kell tudnod! Kb. ez a mentalitás árad a szavaidból. Én szégyellem magam, hogy 2015-ben ilyen alapvető dolgokon kell vitázni.

    Tényleg? Az áraink már ott vannak, sokszor le is hagyják azt. (Ismerős az hogy x dollárból x euro lesz mire ideér? És arra még jön a világbajnok áfánk, meg minden odébbrugdosó haszonkulcsa.) Akkor a béreink is nyugodtan lehetnek ott. Egy magyar orvos / tanár se dolgozik kevesebbet mint a nyugati, sőt. És valószínű a nyugati programozó se szakad bele annyira a munkájába mint a magyar.

    Ez meg aztán szintén durván kádári mentalitás, amellett, hogy óriási butaság. Jól beszoptad a most regnáló magyar kormány propagandáját, miszerint Magyarország egy drága ország. Ez nem igaz! A béreknek pedig semmi köze ahhoz, hogy ki mennyire sokat vagy éppen keményen dolgozik. SEMMI.

Új hozzászólás Aktív témák