Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz vzozo #156 üzenetére

    "Nincs nyelvvizsga már középiskolában? Miért is nincs?"
    Miért lenne? A magyar középiskola igazából egy elfekvő, az általános iskolai tananyagot ismétli, picit kibővítve. A gimi fogalma pl. értelmezhetetlen. Elvileg az egyetem előszobája, gyakorlatilag meg olyanokat nem tanítanak amit már a lenézett szakközépben is, pl. integrálás, deriválás.

    "Szerinted ennyi a diploma?"
    Igazából ennyi. Egy pipa az önéletrajzban. Szükséges pipa, de semmi több. Mint a nyelvvizsga, jogsi. (Nekem is van.)

    "én a BME-n nem éreztem, hogy "felesleges" meg "elavult" lett volna az anyag"
    Én meg azt éreztem hogy semi koncepció nincs a tanrendben, egymásra dobált adathalmaz az egész. Az hogy bejön a tanár, "jó napot kívánok, az én könyvemből fogunk tanulni, kezdjük is, tétel, bizonyítás, tétel, bizonyítás... kicsengettek", az nem tanítás. Mit is tanulnunk egyáltalán? Mire lehet használni? Hova illeszkedik a rendszerben? Erre nincs válasz. Ez tökéletesen alkalmas arra hogy fejből leckét felolvasó embereket képezzünk, de hogy fog így gondolkozni, használni a beléöntött tudást? Ahhoz rendszerezni kéne az adatokat. Na ez nincs a BME-n. VIK, 1. félév, közgáz, határhaszon definíciója, parciális deriválással. Csókolom, mi az a parciális meg a deriválás, gimiből jöttem? Majd fogják tanulni matekból. De az jövőre lesz csak, ebből meg most kell vizsgázni. Vállvonogatás. Kalap szar a BME-s oktatás, csak a papírja ér sokat. De azt nem a tanároktól fogod megtanulni, hanem magadtól otthon. Így meg minek a tanár? Elég feltölteni a tananyagot a netre, aztán csak vizsgáztatni, csomó tanárt ki lehet rúgni, nem kell fűteni a termeket, ez lenne az igazi rezsicsökkentés.

Új hozzászólás Aktív témák