Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #141 üzenetére

    Nem csak az informatikában megy el melletted az idő ha ülsz a seggeden, ez valamennyi tudásalapú hivatásra igaz. Az összesre.

    A magyar intézményesített képzési rendszer nagy hibája, hogy nem tanítja meg a diákot/hallgatót arra, hogy az oklevél/diploma kézhezvétele után kiemelt fontosságú az állandó önképzés. Inkább idomított gorillákat akarnak képezni és ezzel csak azt érik el, hogy adnak a kezükbe egy végzés pillanatában úgy-ahogy versenyképes tudást (ez a jobbik eset), de arra nincsenek felkészítve, hogy az igazi tanulás csak ezután jön.

    Mondjuk a "life long learning" kifejezést annyit hallgattuk a szakunkon, hogy a könyökünkön jött ki, de ezt valahol általános iskolában (vagy már előtte) kellene elkezdeni. Azt kellene megtanulni, hogyan kell tanulni. Ennek hiányában emberünk lediplomázik vagy megszerzi az OKJ oklevelet, beül egy munkahelyre és azt hiszi innentől már csak robotolni kell.

  • nemlehet

    őstag

    válasz Béééla #154 üzenetére

    Egy normális egyetem MELLET nem lehet dolgozni ha nem csúszol. Elvileg minden félévben megcsinálsz 30 kreditet. Átlagolva egy tárgy 4 kredit, ehhez tartozik 2 óra előadás és 2 óra gyakorlat, gyakran még labor is. 30/4 7 de mondjuk hogy a laborokat nem számoljuk szóval legyen 8 tárgyunk egy félévben. Akkor tehát 8*4 az 32 óra amit be kell járnod. Az napi 6,5. Ugye ekkor még nem volt lyukasóránk és nem utaztunk. Aludni kell, de mivel kemények vagyunk csak 6 órát alszunk. (persze ez elég egészségtelen de ez senkit sem érdekel). Szóval elmegyünk reggel 8/9-re egyetemre bent vagyunk 6-7 órát, onnan még át is kéne érni a munkahelyünkre az fél óra. Tehát olyan fél 4 körül fel is tudjuk venni a munkát. Biztos rendkívül produktívak leszünk, de sebaj. Bent vagyunk 4 órát, akkor olyan fél 8 körül elindulunk haza. Hazaérünk mondjuk fél óra alatt az már 8, evés, fürdés, kajacsomagolás másnapra. 9-kor pedig akkor nekiállunk felkészülni a beugrókra, csinálni az egész féléves házit, megtanulni az egész elméleti anyagot legalább részben, hogy ne ZH előtt kelljen. Jah meg ugye önszorgalomból otthon tanulunk meg olyanokat amiket a munkahelyen elvárnak. Erre van 3-4 óránk ha szeretnénk 6 órát aludni minden nap. Persze életünk az nincsen, se pénzünk, de hát az majd 30 évesen...

    Persze ez az ideális eset ha jól tudjuk összerakni az órarendet. Nekem pl van katalógusos órám délelőtt és 5-kor is. Az a napom kiesett. Több helyről küldtek el, hogy ha nem tudok bemenni minden nap keresnek majd mást. Plusz én pl 1,5 órát utazok be az egyetemre szóval az nagyon meg tudja dobni az órákat.

    Nem mondom, hogy nem lehet egyetem mellett dolgozni, de ne ez legyen már az alap elvárás. Vagy akkor legyen biztosítva a lehetőség normálisan és ne legyen elvárva egy aktív nappali tagozatos gyakornoktól, hogy vén tapasztalt rókaként álljon helyet. Elhiszem, hogy a cégeknek a szakit éri meg alkalmazni de ez nem így működik...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Béééla #201 üzenetére

    Nem véletlenül lapítanak ennyien a hozzászólásaidra :DDD Nem csuklasz? Szerintem sokan emlegethetnek :P Szoktak óbégatni, mikor fáj az igazság, de most még ez is elmarad?
    Ez után az következik, hogy bedugják valahová a szülők 3-400k nettóval mint "mérnök", a melóst alsóbbrendűnek tartja, köszönni sem tud, nemhogy szakmát. Minden problémát a melósok oldanak meg helyette, mert segghülye, harmadannyi pénzért... Aztán felveszi a jutalmat a fejlesztésért, amit nem is ő csinált meg. A kedvencem mikor szófordulatokkal lehülyézed és nem esik le neki :D

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz Béééla #205 üzenetére

    Egik exem hök elnök volt az EKF-en. Hogy osztottam szerencsétlent egyfolytában. Meséli milyen lesz a következő program. Milyen feladatot kell megcsinálni a falakon kívül, a városban. Meg minden csapat mellé lesz kísérő. Meg mertem kérdezni, hogy minek. Mert olyan részegek lesznek az emberek, hogy kell rájuk vigyázni. Én kérek elnézést. Egyszer szerveztek olyan programot, ahol nem volt alkohol, senki nem ment el. Egyetlen egy ember sem, ha hiszed, ha nem.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Béééla #201 üzenetére

    Ezt látja a tévében is, a politikusoktól. Milliárdokról döntő mniszterelnöki tanácsadónak egy hétig kell keresgélni az érettségijét(!), a diploma hiánya már nem is kérdéses. Ez a példakép, minek tanuljon a fiatal, az mint látja csak a csicskáknak kell, ő nem akar dolgozni csak számolni a lóvét.

Új hozzászólás Aktív témák