Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz dabadab #245 üzenetére

    Ha egy gyerek így gondolkodna, akkor én se hanyagoltam volna el az oroszt általánosban, vagy az olaszt gimiben. De akkor nem érdekelt. Most az önéletrajzomban még alapfokon is jól mutatna. Én akkor nem tartottam érdemesnek arra hogy energiát fektessek bele (csak annyira hogy ne legyen karó). Az angolra motivált a számítógép, meg a kábeltévé. Egyetemen se motivált az hogy "tétel, bizonyítás, tétel, bizonyítás...". Talán valamilyen rendszerbe bele kellett volna építeni, hogy tudjam hova tenni. Ameddig nem érzem fontosnak a rámöntött információt, nem is kezelem úgy. Ez hiányzik a leginkább a magyar iskolarendszerből: rendszerezni a tudást, elmagyarázni hogy amit tanítanak azt mire lehet használni. Hogy a diák tudja hova rakni, ne csak bemagolja mint egy verset.

    (#247) bambano:
    "én tanultam deriválást gimiben..."
    Akkor jó volt a tanárod, aki önszorgalomból a kötelezőn felül is leadott tudást. Sajnos az anyagi "megbecsülés" miatt egyre kevésbé találkozni ilyenekkel.

    ""Mit is tanulnunk egyáltalán? Mire lehet használni? ": ha erre nem jöttél rá magadtól, akkor benned van a hiba."
    Te honnan jönnél rá hogy Fityfiritty 3. tételét azt mire fogod későbbiekben használni? Én guglizzak utána? (Mondjuk amikor én diplomáztam még gugli se volt, max Yahoo, de az is csak a koliban, betárcsával.) Ha mindennek nekem kell utánanézni egyesével akkor mire van a tanár?

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz dabadab #245 üzenetére

    "Hogy nem teljesen hulye (attol meg,hogy az iskola nem nevel onallo gondolkodasra, meg nem tilos onalloan gondolkodni). Vagy mert otthon mondjak neki. Vagy az iskolaban. Ilyesmi."

    Én úgy szoktam mondani, azért akadnak olyanok, akikből a családi háttérnek vagy a saját kitartásuknak, képességeiknek köszönhetően a mai magyar oktatási rendszer nem tudta kiölni azt a két képességet, amit pedig nagyon ki akart ölni: az önálló gondolkodást és az érdeklődést. Mert az, hogy az iskola nem nevel önálló gondolkodásra, enyhe kifejezés, inkább arról van szó, hogy próbálja elfojtani.

Új hozzászólás Aktív témák