Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    Na csak hogy én is hozzá tegyem a kétcentesem:

    1, az úgy nem igaz hogy informatikus hiány van (ez egy óriási lefedő fogalom), inkább ez úgy igaz hogy az informatikán belül bizonyos szakágazatokban óriási hiány van. Pl. rendszergazdákból szinte biztos hogy nincs hiány, de vszinüleg php (web) programozókból is dunát lehetne rekeszteni.
    Amit én látok az alapján pl. programozókból van hiány ott is főleg c, java vonalon (de semmiképp nem web). De pl. normális szoftver tesztelőt is szinte lehetetlen találni (értsd: nem játékot nyomogatni 7x24-ben, hanem valódi tesztelőt aki ismeri a tesztelés minden részletét).

    2, junior kérdés: ez sajnos a körülmények miatt ilyen. Kapitalizmus van, az nyer aki előbb van kész. Ebből következőleg egyszerüen egy projekt nem visel el 10-20%-nál több juniort, máskülönben a hajadra kenheted a projekt elkészültét. Ezért van az hogy mindenhol profit keresnek, mert amikor a 10 fős fejlesztői létszámból már 3-4 juniorod van akkor ha az 5. is az lesz akkor vége a világnak. És mire a juniorjaid betanulnak lehúzhatod a rolót.
    Viszont az informatikai jellegéből fakadóan (új szakma nem fogsz 50 éves szakit találni benne mint pl. egy vizvezeték szerelőnél) a profik száma igencsak kevés (és még azt is elszivja a nyugat), szemben a tömérdek friss diplomás juniorral. Ezért aztán minden cég profi szakember hiánnyal küzd, és ebből fakad az 5 év gyakorlat 2 prog nyelv profi ismerete stb követelmények mert mindenki profit akar felvenni.

    3, fizetések: szerintem bőven lehet jól keresni a magyar it-ban is, de ez szaktudás és hely függvénye (budapest biztos hogy jobban fizet mint akármelyik vidéki kisváros). De irreális nyugat európai fizetést elvárni, ez nem a cégen múlik hanem egyszerüen magyarország ennyire csóro.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Zolee11 #108 üzenetére

    "a lényeg ebben a mondatban az elvannak, ha itthon ennyit keresel, nyugaton ennek a többszörösét "

    Azért ez nem ilyen egyszerü képlet, ott mások az árak is meg a viszonyok.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Retro DJ #137 üzenetére

    Nézd amit irtál az alapján pont nem vagy igazán IT-s.
    Önkormányzatnál rendszergazdai tevékenység tizenx évvel ezelőtt -> ennek ma zéró értéke van.
    Multinál ügyfélszolgálat -> dettó
    mobiljavitás -> ez nem info, de ebből még lehetne valami de gondolom ez inkább elektronikai szakirány? Vagy mit értesz az alatt hogy mobiljavitás? De ha tényleg van elektronikai tudásod mobiltelefon javitásához akkor bp-en szerintem simán el tudnál helyezkedni valami szervizben.
    ha ez kimerül firmware újratelepítésben, akkor megint csak zéró.

    Egy ilyen önéletrajz alapján én sem hivnálak be (hacsak nem vagy ismerős én meg állami cégnél :D ).

    Ha egyébként az IT-ban akarsz érvényesülni, akkor pl, java, android programozás felé orientálódnék a helyedben.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Retro DJ #167 üzenetére

    "Nekem az az érzésem, hogy az informatikus az, aki programoz vagy programozáshoz kapcsolódó feladatokat végez."

    Nem. De ha az a kérdés hogy az informatika mint iparág mely részében lehet nagyon jól keresni (mint melós nem mint manager vagy egyéb felső vezető), akkor az a programozás és ahhoz kapcsolódó dolgok. És ha az a kérdés hogy mely informatikusokból van hiány (lásd cikk címe), akkor szintén ez a válasz.

    Minden más (müszaki ügyfélszolgálat, rendszergazda önkormányzatnál stb) -kicsit sarkítva- 12 egy tucat. (kivéve ha vérprofi vagy, de azt meg itthon amúgy sem fogják megfizetni és akkor ugyse ilyen helyeken fogsz dolgozni).
    Ezekre az állásokra minden sarkon találsz egy embert, legrosszabb esetben vérpistikét (persze olyan is lesz az elvégzett munka) és mivel nincs benne pénz nem is fogsz jól keresni.

    "Hozzám leginkább a hardveres működtetés, hibakeresés állna a legközelebb."

    Ezzel szerintem simán el lehetne helyezkedni. A probléma inkább abban lehet hogy vidéken laksz ott meg úgy egyáltalán mindenben szinte zéró az elhelyezkedés lehetősége.

    "Áh, furcsa ez a világ, ahol IT munkaerő szempontjából többet ér egy frissen végzett bölcsész nyelvvizsgával, mint egy ember akinek ugyan nincs nyelvvizsgája, de affinitása, tapasztalata több."

    Ez igy hülyeség, pont erről ment a téma az elején hogy minden cég vérprofi szakembereket keres és nem junior -most estem ki az egyetemről - emberkéket.

    A te problémád inkább az hogy az általad leírtak alapján nincs semmi olyan az önéletrajzodban amire igy azt mondaná egy hr-es vagy cégvezető vagy szakmai vezető hogy hm... ez az ember az elmúlt 10 évben nagyvállalati rendszereket üzemeltetett akkor hivjuk csak be. Vagy hogy 10 éve profi programozó. Vagy tesztelő vagy akármi. Ehelyett az van benne hogy közel vagy a 40-hez és fel tudsz mutatni 13 év helpdesket, ami maximum egy helpdeskes cégnél előny.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz kovsol #221 üzenetére

    Mindenképp kell az angol. De azért túlmisztifikálni sem szabad, hacsaknem nagyon magas pozicióról beszélünk akkor többnyire bőven elég egy átlagos szóbeli tudás, inkább az írás legyen erős.

    Mert az IT-ban azért többnyire irásban történnek a dolgok (specifikációk, tervek stb), a kommunikáció általában email vagy valamilyen írásos forma (pl. chat)).
    Az ritka hogy a magyar IT-snak angolul kell beszélgetni a japán anyacég managerével és ez hacsaknem egy véletlen összefutás a céges vacsorán, erre a célra általában tényleg vannak dedikált emberek/kapcsolattartók.

    Külföldi csapatokkal való kapcsolattartás dettó, azért az nem úgy szokott menni hogy pl. a francia fejlesztő csapatból Jean egyszeri programozó random felhivja a magyar csapatból egyszeri programozó Bélát telefonon.

    Az architectek igen, de a munkaerő nagy része általában irásban komunikál egymással angolul és nem telefonon közvetlenül.

Új hozzászólás Aktív témák