Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Abu85 #8749 üzenetére

    Te lehet tudod a megoldást... van a witcer 2 (igen virágbolti :D ) mindent feltudok benne tolni maxra csak a pirossal írt legjobb mintavételt nem... ha azt belövöm akkor 20 fps-em lesz, és az sli megszűnik létezni csak 40%-on megy mind a 2 kari és szinte jácchatatlan lesz a game... ha azt kikapcsolom a 2 kari életre kel, és tolja magából az fps-t 80-90% körüli maghasználattal :K na ez miért van? :U

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • kranazoli

    senior tag

    Abu:

    Részben igazad van viszont nem teljesen.
    Ofkórz minden driver-ben vannak problémák. Nem is erről van szó. Szimplán csak annyi, hogy nV oldalról az elvakult fan-ok egyfolytában azt hangoztatják, hogy babák a driver-ek. Egy fokkal korrektebb "tábor", hogy nincs annyi bug, mint Radeon oldalon.

    Végre volt pár órám játszani, erre az épp aktuális játéknál rögtön textúra villódzás van. Azért ez illúzió romboló. Ettől senki sem verdesné a fenekét a földhöz. És ami a lényeg, hogy a játék bár új, Radeon kártyával kb. 3x vittem eddig végig, mert Nekem nagyon tetszik a F3AR és zéró textúra hiba. Ezért is adtam Neki hangot. Nem szeretem már ha egyik oldal szapulja a másikat. Azért jó rámutatni (nem letörni az nV-sek szarvát), csak 1xerűen rámutatni, hogy itt sincs ám kolbászból a kerítés.

    Annyit tudtam megtenni, hogy letöltöttem a béta driver-t. Azzal is maradt a bug, ill. egy sort nem olvastam a leírásában, ami a F3AR-ról szólna.

    Gondolom, hogy jelezték már nV felé és majd jön hozzá tapasz (vagy driver; vagy game) és ha most nekiállnék gúglizni nV problémák után biztos lenne egy raklapnyi.

    Én csak úgymond "mihez tartást" végett írtam, nem offense jelleggel. Ha vmi jó megírom (ahogy tettem), ha vmi big-os megírom. Most amit teszek, hogy végre megnézzem már milyen is ez az "nV oldal". Aztán majd dönteni, hogy melyik felel meg jobban az Én szokásaimnak, az Én gépemben melyik muzsikál jobban...

    Úgy is mondhatnám, hogy kritikusan állok már mind Radeon és így fogok nV-hez is, az elfogultság helyett.

    FXAA; MSAA:

    Az Nekem is feltűnt, hogy MSAA-val milyen brutál mértékben lassul be a játék. Radeon kártyával 2x MSAA-val játszottam először, de éreztem vmi nem kóser, aztán áttettem FXAA-ra és babább. Csak ekkor olvastam itt PH-n utána, hogy mi is ez az FXAA (nV új élsimi eljárása).

    Szóval MSAA-val nem csak nV, de Radeon kártyákon sem nagyon játszható a játék.

    Igaz Én 1920x1080-ban max. 2x-es élsimit használok, azért az még jól jön.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • TTomax

    nagyúr

    válasz kranazoli #8752 üzenetére

    Most jön éppen le a FEAR3,ugyan megnézem miről beszélsz...

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • kranazoli

    senior tag

    Radeon oldalon létezik olyan, hogy driver fejlesztői Twitter. nV fejlesztői oldalon nincs ilyen?!

    (ahol megírják, hogy milyen bug-ok lesznek patkolva, mikorra várható a driver és lehet feléjük jelezni problémákat - esetleg vissza is írnak...) :R

    TTomax:

    Első pályán (börtön) nem észleltem semmi anomáliát. A második pályán lesz, a talaj textúrán lesznek majd víz textúrák. No, 1x ezek villognak (attól függ milyen szögből nézem) ill. a házak között lesznek majd kifeszítve ruha darabak (?!), textúra elemek. Itt is szintén attól függ mennyire van messze és milyen szögből.

    A kép így teljesebb. Nem non-stop villog (az lenne az űber); hanem függ a távolságtól és betekintési szögtől. Lentebb link-eltem külföldi topic-okat is, ahol szintén írnak róla, de ott még olvastam olyat is, hogy smoke, szal van akinek a füst effektel is vannak problémái.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Laraxior

    titán

    válasz TTomax #8753 üzenetére

    márhogy most hozod a boltból,és éppen útközben írsz...ugyeeeeee? :P

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • TTomax

    nagyúr

    válasz BullZeye #8756 üzenetére

    Úgy úgy stimrü... :D

    (#8754) kranazoli
    Meg fogom nézni tényleg,de mobilnetem van,csak holnapra ér le.. :B

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • kranazoli

    senior tag

    válasz TTomax #8757 üzenetére

    THX! :R

    Most ezért nem kellene ám leszedned, de ha érdekel a game is, akkor az más... :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • TTomax

    nagyúr

    válasz kranazoli #8758 üzenetére

    Nem sok jót olvastam róla,ezért nem is vettem meg.De kiváncsivá tettél mi okozhatja a problémát... sok mindent megoldottam már,szerintem ez is menni fog.

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • kranazoli

    senior tag

    válasz TTomax #8759 üzenetére

    "sok mindent megoldottam már,szerintem ez is menni fog." Wáow! Nice! :)

    Amit sok-sok teszt nem emel ki, pedig szerintem epic és mostanában nem nagyon tapasztaltam 1etlen játékban sem, az a korrekt AI és az új fajta fedezék rendszer is nagyon jó kis újítás FPS-ben - és ha vki ráérez, akkor nagyon jó fílinget ad a játéknak.

    Túl nagy hangsúlyt kap már grafika - ami nem is lenne baj - de különösebben az állam nem esik már le... Ja, és a F3AR-ban azért van legalább némi rombolható környezet is, stb... ami szerintem szintén cool. DX11 támogatás, ...

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kasa85

    őstag

    válasz kranazoli #8760 üzenetére

    Hát nem tudom a DX11 mit takar,de a játékban még egy leheletnyi DX11 tesztelált textúrát sem láttam:(
    A grafika nem hogy nem áll le ejtős,de még a Fear 2 is 1000x szebb volt.
    Távolsággal kapcsolatban a homályosítás,és az alacsony textúrázás idegesített,ja meg a kis FOV beállítás.
    Történetet próbálja az egyel felvenni,de az is bukott egy hatalmasat.
    Ijesztgetési faktor egyenlő a nullával nagyon mosolyogtatósra sikeredet.
    Ha össze hasonlítom a konzol társához 100% ban meg egyeznek egymással,így nem igazán törődtek a portolással.
    Természetesen nem a grafika csak a lényeg,de már 2007 ben is jobb grafikai részletességet láthatunk mint ebben.
    A Point Man végig vinni már dög unalmas,mivel ugyan az a menet mint az első csókával így nemhogy növelné a ki játszási faktort a két karakterrel hanem inkább elentkezőleg.
    Coop ban jó lehet biztos,de aki most áll neki ajánlom a Point Man,mert jóval könnyebb nem mintha nehéz lenne a game,de van egy két húzós menet a játékban ahol jól jöhet,illetve bárki bőrébe bele bújva ugyan úgy kaszabolhatunk.
    Amit pozitívumnak tartok az a AI ami kicsivel jobb mint a csirke társaié,de korán sem tökéletes mint az egyben volt.
    Számomra hatalmas vissza lépés volt minden téren,bár a külső terekkel hatalmasat arathattak volna ha normálisan ki lehetett volna használni.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kranazoli

    senior tag

    válasz kasa85 #8761 üzenetére

    Én sem tudom pontosan mit takar a DX11, talán sebességbéli gyorsaságot mintsem vizuális nyalánkságokat. (és inkább ezen legyen a hangsúly - szerintem)

    Van már hozzá javítás és abban lehet növelni és csökkenteni is a FOV értékét. ;) Nálam most FOV=85 (vmi FEAR3 Update 1-re keress rá gúglival - van Skidrow-hoz is) ;)

    AI + fedezék rendszer szerintem amiben jobb, mint más mai FPS-ek. FEAR 1, Project O. akkoriban újdonság erejével is hatottak. Amit Én ezekből részekből hiányolok, az a csapdaként felállítható fegyverek. Azokat nagyon bírtam. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kasa85

    őstag

    válasz kranazoli #8762 üzenetére

    Majd ha jön a magyarosított felirat.
    Hát a sebesség meg vicc DX11 gyorsaságával nemhogy gyorsabb lenne a Fear 2 társától,hanem még nagyom hardver erőforrásokat kér.
    Azoknak a régi fegyvereknek én is örülnék.
    Újdonsághoz meg annyit tudok hozzá fűzni,hogy ha valahogy törölném az emlékeimből az első rész,és ezzel játszanák először akkor a második ként ki játszott Fear 1 jobb paráztatósabb fatort mutatna fel.
    Rengeteg ki hagyott ziccer van amit bőven ki lehetett volna tölteni,de spórolás,és az idő szűkében ki adták.
    Újdonságra meg nem is kell annyira számítani,mivel már lerágott csont az egész,de a paráztatós jeleneteket továbbra is jobban ki lehetett volna hozni.
    Egy két csöves rohangászik a pályán a börtönökben,vagy jön az a kép zavaró effektus aminél meg kéne valaminek jelennie de 90%ban nem következik be vagy nem úgy ahogy a tisztelt játék készítők gondolták volna.
    Legközelebb nyilakat rakjanak ki merre nézek ilyenkor,mert rengetegen be számolnak ilyen jelenségekről sajnos nem csak én :)
    Talán majd a 4 jobbra sikeredik,és remélem a projektet nem ez a fejlesztő gárda csinálja tovább,mert siralmas bár mindenki véleménye is számít.
    Nemsokára itt a karácsony,és jönnek az ütősebb cuccok mint a Call Of Csuty,és a kedvencem a BFBC 3 ami remélem méltó folytatása lesz a kettőnek.
    Na offolást részemről abba hagytam :R

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz BeLucZ #8750 üzenetére

    A játék a Despair motort használja, amihez speciális shaderes MSAA van írva. Van benne FXAA is, ami a deferred render kód mellett hatékonyabban dolgozik a mintavételezésnél. Azt érdemes használni.
    Nem hiszem, hogy ezen lehet javítani, mivel az MSAA-t ebben a motorban nem tudja a hardver ROP-ja számolni. A shadereket kell erre befogni, és az sosem gyors. A másik lehetőség, hogy nem engedik az MSAA-t, de nem akarták elvenni a felhasználóktól ezt a lehetőséget. Inkább raktak egy FXAA-t is bele, ha valakinek az is elég. A motor képességeihez képest teljesen helytállóan jártak el. A hiba sajnos benne van a pakliban, de biztos vagyok benne, hogy meg fogja oldani a problémát egy új driver, és akkor nem kell MSAA-t sem aktiválni.

    (#8751) Cybertrone: Az teljesen normális. Az ubersampling egy shading fázis helyett négyet csinál. Konkrétan minden pixelt négyszer számol, és ennek a sebességben komoly ára lesz. A RED Engine deferred render ráadásul DX9-es. Ennél jobb megoldást nem lehet beépíteni. Ahhoz DX11-es alap kell.
    A RED Engine sajnos nagyon nem AFR-barát. A CF és az SLI skálázódása közel sem meggyőző. Működik, csak nem jól. Ez van, ezen szintén nem lehet sokat csiszolni. El kell fogadni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kranazoli #8752 üzenetére

    Világos, de sejthetted volna, hogy nem véletlenül jönnek az NV driverek sem. Ugyanúgy hibákat javítanak benne, mint a Catalystban. :) Hibátlan driver nincs.

    Az előző hszben írtam, hogy a FEAR 3 MSAA-ja nem az az MSAA, ami a driverekben van. Teljesen shaderes alapú, vagyis nagyon függ a teljesítménye a GPU nyers számítási kapacitásától. A hagyományos MSAA egy hardveres megvalósítás. A mintavételezést nem a shaderek végzik. Az FXAA pont azért lett bevezetve, hogy akinek nem tetszik az MSAA sebessége az váltson az FXAA-ra.

    (#8761) kasa85: Mert a DX11 nem csak a tesszellálásról szól. Már eddig is voltak olyan DX11-es játékok, amelyekben nulla tesszellálás volt, és ezután is jönni fognak ilyenek. Például idén az F1 2011 és a The Elder Scrolls V: Skyrim is ilyen lesz.
    A fejlesztők azt használja az API-ból, ami számukra szükséges.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Abu85 #8764 üzenetére

    Jah... nem szar csak k*ka... ezt igazán kihagyhatták volna belőle... Mondjuk ha azt nem kapcsolja be az ember nagyon szépen skálázódik a game! :K

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cybertrone #8766 üzenetére

    Szvsz nem gáz, hogy ott van ... és legalább ki lehet kapcsolni. Más megoldás úgy sincs ennél a motornál az AA-ra, így muszáj volt belerakni. Csak a tudattal kell együtt élni, hogy nem fut a gém a lehető legmaxosabb beállításon. :D Tekintve a játék elképesztő minőségét ezt könnyen megbocsátja neki az ember. :)
    Tudom, hogy a politika nem ide tartozik, de a Lengyelek büszkék lehetnek magukra, hogy időben felismerték a játékpiac anyagi lehetőségeit, és államilag támogatnak egy ilyen csapatot. Csak nálunk nézne valaki ennyire a jövőbe, és ne azon gondolkozna, hogy mit lehet még ellopni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Abu85 #8767 üzenetére

    Természetesen nem becsmérelni akartam mert az egyik legszebb dx9-es game amit láttam eddig... bőven beleférne a dx10-es látványvilágba :K

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #8765 üzenetére

    Én ebben a driver témában csak egy valamit nem értettem soha (ha valóban driver hiba) és pedig azt, hogy ennyire nincs már tesztelési fázis a játékoknál?!

    A játék fejlesztők és tesztelők sem tudnak más VGA-t használni - vagy Radeon; vagy nVidia. Ha még azt mondhatnánk, hogy legalább lenne egy tucatnyi VGA gyártó cég. (árakban jobb lenne, de még lehetne a hibalehetőség) Ergó Én csak azt nem tudom kilogikázni, hogyan van az, hogy kiadnak egy játékot és már a megjelenés után vagy játék patch-nek, vagy VGA driver tapasznak kell hozzá érkeznie. Amikor fejlesztik, tesztelők tesztelik, stb... (gondolom mint minden alkalmazás esetében dokumentálni kell, stb...) és akkor nem villódznak a textúrák (maradjunk ennél a példánál)?! Azt még nagyjából megérteném, hogy generációkkal előző VGA kártyákkal problémák vannak, de új generációs VGA kártyákon mindkét oldalon bug-ok, WHY?! Gondolom a játék fejlesztők nem Maguknak írják a driver-eket; fejlesztő eszközből és futtató környezetből sem tudnak csak úgy Sajátot használni. A DirectX az DirectX mindenhol; a VC++ az VC++ mindenhol... Ez az amit Én vhogyan nehezen tudok kilogikázni...

    Más:

    1.)
    Még mindig kérdezném, hogy nV fejlesztőknek nincs olyan csatornája, médiája, stb... mint pl. CatalystMaker a Twitter-en?! (ahol infókat közölnek, ill. írni lehet Nekik, ...)

    2.)
    Most nincs fent az MSI Afterburner. De amikor fent volt az FPS értékeken kívül minden infót meg tudott jeleníteni az OSD-n. (Radeon-nál szerintem nem volt ilyen problémám) 1xerűen a framerate inkatív, szürke volt. Ez csak Nálam volt vmi bug, vagy nV kártyákkal(driver-és MS AB) van vmi bug?!

    1xerűen nem tudtam más alternatívát, csak FRAPS. De Én nagyon nem szoktam nézegetni játék közben az FPS, se 1éb értékeket, csak érdekelne... :R

    Plusz ha esetleg vkit érdekelne, Én Radeon kártyával használtam ezt a Win7 Gadget-et:

    [GPU Observer – Sidebar Gadget]

    Annyi apró problémám volt vele, hogy pl. Duke Nukem úgy szaggatott már indításkor, hogy csak na. Megkérdeztem topic-ban, senkinek semmi ilyen. Bezártam a Gadget-eket és utána okés lett aztán 1esével kiszűrtem melyik a gáz, épp ez volt (gondolom a background futása volt szar) Most használom nV-vel is. 2D-ben is, mert látom a hőfokot, 2D órajeleket, stb... Pl.:

    Azt még nem tudom, hogy okoz-é bármilyen bug-ot nV karikkal, de aki nem ismeri 1 próbát megér. :)

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kranazoli #8769 üzenetére

    De van tesztelés. Az NV bizonyára tud róla, hogy van egy ilyen hiba a játékban, és javítják. Ez persze nem megy egyik napról a másikra.
    Nem tudják minden egyes VGA-val tesztelni a játékot. Túl sok a lehetséges konfiguráció. A bugok nem válogatnak a kártyákban. Lehet régi és új kártyán is hiba. Ez van sajnos. Javítani fogják.

    Az NV-nek nincs ilyen twitter csatornája. A saját fórumukon van egy ManuelG nevű felhasználó, aki ezt a feladatot látja el, de nem olyan bőbeszédű, mint CatalystMaker, vagy CatalystCreator.

    Az Afterburner third party program, természetesen működhet hibásan bármilyen driver mellett. Az NVIDIA nem tud felelősséget vállalni ezért. Jelenteni kell az MSI-nek, és javítják. Ha az NV-nél van a hiba, akkor az MSI szól az NV-nek, hogy javítsák.

    Bármilyen third party program okozhat rendellenességet a driverek működésében. Ha ezt tapasztalod zárd be a programot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #8770 üzenetére

    Eleje Ok és köszi, de vmi link-et is tudnál adni?!

    Az MSI AB-t azért kérdeztem mert gondolom itt is ismert elég sokan használják pl.: GTX560Ti topic-ban is venti fordulat szabályozására. Ezért lennék kíváncsi GTX570/580 tulajok tapasztalatára, hogy Másoknál sem jeleníti meg, inaktív az FPS OSD-n való megjelenítése?!

    :R

    Többi és OK és köszi! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kasa85

    őstag

    válasz kranazoli #8769 üzenetére

    Szerintem itt a cégvezetők a hibásak mivel a tesztelők foltoznák az adott játékod,de sürgetik őket a kiadáshoz,vagy közben ujj projektbe fognak.
    Gondolom az adott hibák jelenségével tudatában vannak,de mivel úgy számolnak hogy egy,két hónap mire mindenhová ki importálják addig a háttérben csinálnak egy két foltozást,és általában egy két nappal a megjelenés után jön is a patch.
    A másik okozója amit sejtek a virágbolti verza.
    Mivel sokszor megjelenés előtt megjelenik,vagy aznap játszhatatlanabbá teszik a játékot,hogy kevésbé legyen élvezhető,és ami jön ujj patch abban már kapásból más virágföld kerül,így a virágokat ujjra kell metszeni,hogy rendesen növekedjenek ami a virágosok ellensége mert később lesz termésünk :))
    Sajnos a piac ezt diktálja megjelenik egy fő majom,és ki jelenti hogy ha kész van akkor ki is lehet adni a javítás meg ezalatt rá ér.
    Ha jön a patch egy két napalat,vagy még aznap talán elégedettek vagyunk,ha nem akkor hetek múlva érkezik úgyhogy így is úgy is egy,két hét mire normálisan lehet játszani az adott játékok nagy részével.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kranazoli #8771 üzenetére

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • DigitXT

    félisten

    válasz kranazoli #8769 üzenetére

    Ne haragudj, de szerinted ez a kis gadget mi a tököm,
    ha nem monitorozó program?:U Azt írtad, hogy semmi
    ilyen nem fut
    , most meg azt, hogy ezt használod: LOL.
    Ezek fényében egy kicsit unalmas a kukacoskodásod.

    Kiderül, hogy valójában mindenféle bizbaszt használsz,
    s mindenféle anomáliával szembesülsz ezek miatt - de
    azért az nV a hibás, mert nem ír jó drivert. (Meg nem ír
    folyton a Twitterre + mindenhova - de a legnagyobb baj,
    hogy neked nincs személyes hibabejelentőd hozzájuk.)

  • kranazoli

    senior tag

    válasz DigitXT #8774 üzenetére

    Igen, akár gondolhatnád ezt is. DE! 1értelmű, ha akkor fent lent volna bármi ilyen, akkor megírom. Nem?!

    Most írtam, hogy Radeon oldalon bekavart, azt is írtam, hogy MSI AB-t sem szoktam használni - de nyilván amikor az ember VGA-t cserél (na jó nem nyilván, de elég sokan) használják pl. az MSI AB-t és azt is tudják, hogy okozhat hibákat.

    Amit használok, jelenleg az a Gadget de ezt is csak 2D-ben(!)

    Így talán kerekebb a kép, I hope so! És amit nem értek, milyen kukacoskodásról beszélsz. Már írtam, más a vélemény nyilvánítás, más a közlés kényszer, meg kell tanulni értelmezni amit a másik ír és ami a legfontosabb (szintén írtam) kritikusan állok már mind2 oldal felé. Tudod, van a pro és van a kontra. No, nem csak az 1ik létezik, de azt is kinyilvánítottam, ami pro - szintén lentebb...

    Abu: Köszi a link-et. :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • TTomax

    nagyúr

    válasz kranazoli #8775 üzenetére

    Mi a francnak ez a gadget?3D-be ugyse látod...2D-re felesleges monitorozni,ez nem radeon,hogy nem vált le... :DDD csak összeakad mással aztán te meg nézel mi miért van... AB kivül semmi más nem kell...itt kell belőni,hogy mit akarsz látni az OSD-n,alapból nincs benne az fps bepipálva...

    Szerintem te még messze ne formálj vélemény mert még nincs elég tapasztalod egyenlőre hozzá,várj egy pár hetet kérdezz itt bátran aztán már ha nem lesz kérdésed akkor írd le a véleményed....
    Gyanítom egészen más lesz a végeredmény...

    Ui:Ja igen,és ne használj beta afterburnert,nekem volt már vele gondom!

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Tökmindegy

    senior tag

    válasz kranazoli #8775 üzenetére

    Szia Zoli:)
    Laca vagyok SG ről.
    Ne nyűglődj már:) használd azt a retek hardvert ,nem kell itt nézegetni semmit.
    NV vezérlő pultot asszem akkor néztem meg amikor betettem a kártyát:)

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • kranazoli

    senior tag

    válasz TTomax #8776 üzenetére

    1.) ha nem okoz bug-ot, akkor miért ne?! (megint egy picit elfogult hsz)

    2.) mihez nincs tapasztalatom?! Ne haragudj már, de ahhoz milyen tapasztalat kell, hogy villognak a textúrák?! (és link-eltem a hivatalos fórumot is és itt hozzászólok is írták - megerősítették)

    Először mindenből ofkórz a hivatalos verziót használom - ha az nem jó és van belőle béta, akkor miért ne?! De szerintem ezt is írtam, hogy Nekem se a hivatalos, se a bétával nincs FPS. Látom Neked 580-asod van; GTX570 tulajtól(tulajoktól kérdezném), hogy Náluk okés-e?! Mint írtam inaktív, ez nem egyenlő azzal, hogy alapból nincs benne. (mondat értelmezés újfent!)

    Ám, a képet köszi! :R

    PS: Megírom mivel más az Én véleményem. Mert nem elfogult, és mivel több éven (10 éven keresztül) használtam Radeon-t mást, másképp látok mint aki csak nV-t és főképp más a véleményem még Radeon oldalon is annál, aki szapulja az nV-t. Ez az amit már egy jó ideje nem értek. Olyan nincs, hogy itt minden jó, de olyan se, hogy ott minden rosszabb. Nevén kell nevezni a pro és kontra erényeket ill. hiányosságokat is. Erre írtam, hogy kritikus, de lehet akár szkeptikus is. (vagy akár realista)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Tökmindegy #8777 üzenetére

    Hi Laca!

    Érdekes ez a PH nV "csapat" is. :U
    Itt a többség nV fejlesztő - vagy legalábbis annak hiszi Magát.

    De itt sincs ám kolbászból a kerítés wazze. ;)
    Lehet, hogy Cata-ban kiszárad a folyó, de itt meg villognak a textúrák - de legalább Rólad tudom, hogy kellő képp kritikus vagy és nem elfogult. :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Tökmindegy

    senior tag

    válasz kranazoli #8779 üzenetére

    Nálam nem villog semmi:)
    Különben hidd el tized annyi problémába nem fogsz belefutni.
    Használd és megtapasztalod te is:) mi is az a felhőtlen szórakozásXD
    Na most egy kis villogás az belefér:) majd javítják,de mint ABU is írta lehet nem is driver gond.

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • Cybertrone

    veterán

    válasz kranazoli #8779 üzenetére

    Mit szólnál ahhoz ha faszán élveznéd a dolgokat a rinya helyett? :R Nem bántásból de 3 napja frankón csak téged és a hülyeségeket lehet olvasni a fórumba... ami elmegy egy darabig... Csak nem sokáig :K :R

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Tökmindegy #8780 üzenetére

    Ehhhhh, majd megírom Én, ha másképp lesz (a Radeon-t meg megtartom még) mert a többség csak a pozitívumokat veszi észre. Az jó ha több a (+), mint a (-) de majd elválik... ;)

    Figyuka, SG-n nincs nV topic, vagy mi a **** van?! Kerestem, de nem leltem...

    Cybertrone: Mert mindenki kussol a bug-okról... :U

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Tökmindegy

    senior tag

    válasz kranazoli #8782 üzenetére

    Van:) Csak nincs mit irkálni. Minek koptatni a billentyűt ,ha nincs problem:)
    De megkeresem neked ha érdekel:)

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • Laraxior

    titán

    válasz kranazoli #8782 üzenetére

    milyen bug?
    hogy 5 high defaudio van?
    hogy laggol a Furmark?

    ha bugos lenne nem venné senkisem...vagy ha igen akkor nem ennyi hsz lenne a topikban...és az apró is tele lenne Fermikkel.

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Tökmindegy #8783 üzenetére

    Nincs, a csát nincs probléma.
    Persze aki csak 1 játékkal játszik és az is orosz és nV annak lehiszem, hogy nincs. :D

    Gyűjtöm az nV tapasztalatokat, aztán ha már összegyűlt egy könyvi akkor beírom majd Radeon topic-ba onnantól kezdve, hogy GTX560Ti modellből (mint vas!) 1db faint-os sincs, ami annak ígérkezett az is garis szervizen, stb... :K

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Cybertrone

    veterán

    válasz kranazoli #8782 üzenetére

    Most meddig írkáljunk még pár textúráról ami esetleg villódzik? Itt legalább nem fossa össze magát a driver mint a túloldalon, és stabilan működik... mellesleg a pirosaknál is villognak a textúrák pl bfbc2-ben crysisban stb írkálhatunk még róla csak felesleges... majd akkor írj hibát ha kiírta hogy az eszköz drivere összeomlott ez, és ez miatt... :K
    Mellesleg lehet írkálni nyugodtan a másik fórumba, fasza is lesz egymás vállán sírbakolni, de mondjuk arra még nem gondoltál hogy esetleg user error lehet a gond? mi mért nem sírunk itt nap mint nap? :U

    [ Szerkesztve ]

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • Tökmindegy

    senior tag

    Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Tökmindegy #8787 üzenetére

    Kössz! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • TTomax

    nagyúr

    válasz kranazoli #8778 üzenetére

    Na akkor még egyszer....
    1.,De igen ha ugyanarra célra több programot futtatsz bugot okoz,mert összeakad,gondolom neked virusirtóbol is 3 fut a gépen...
    2.,Igen nincs tapasztalatod,fermivel ez sorozatosan derül ki abból amit írsz, egy fps kijelzést nem tudsz AB-ben bekapcsolni,de bizonygatod az igazad,és persze máris véleményt formálsz.Azért inaktív,mert alul nem pipáltad ki (szövegértelmezés ugye...),betat pedig azért ne használj,mert például nem lehet benne voltage-t állitni,és az fps kijelzést bekapcsolni az OSD-re...
    3.,Ne hidd hogy csak TE használtál itt radont esetleg cf-ben,akár több mint tíz évig is.
    4.,Ha csak nekünk akarod bebizonyítani,hogy nincs hibátlan nv driver,köszi ezt mi is tudtuk,ezért ne strapáld magad,de általában meg szoktuk oldani a gunyololdásod ellenére is.Bár a csataliszt topic lassan 15.000 hozzászólás lett... az nv-st nem találatam... :DDD
    5.,Ha tovább flémelsz szólok a modkerben mert ez itt nem az SG,ha valami problémád van szívesen segítünk,de már nagyon unalmas amit három napja művelsz,már ne is haragudj... minősíteni nem szeretném nem posztom,de olvasd magad vissza tessék, tanulságos... [link]

    A második pályán lesz, a talaj textúrán lesznek majd víz textúrák. No, 1x ezek villognak (attól függ milyen szögből nézem) ill. a házak között lesznek majd kifeszítve ruha darabak (?!), textúra elemek. Itt is szintén attól függ mennyire van messze és milyen szögből.
    Erről ma még készíteni fogok egy videót,talán leér mert én is kíváncsi vagyok beállításokat írj légyszíves és akkor megnézzük valóban így van-e!

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Cybertrone

    veterán

    válasz TTomax #8789 üzenetére

    Na valami ilyesmire akartam utalni... :D A csávó kicsit paranoid... :U

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • odorgg

    addikt

    válasz kranazoli #8785 üzenetére

    Szerintem eddig a Furmark-ról meg FERI 3-ról gyülytöttél tapasztalatokat :K
    1 játékra meg 1 furamárkra alpaozva véleményt írni, valóban botorság szerintem is. :K

    Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cybertrone #8786 üzenetére

    Ne beszéljünk badarságokat. Nem villognak a Crysis és BF: BC2 textúrák.
    A driver nem fogja magát összefosni csak úgy. A hardver állíthatja le, majd a Windows újraindítja a runtime-ot, hogy megakadályozza a fagyást. Ezt nem a driver okozza, hanem a hibásan működő hardver. A WDDM 1.1-es felület csak megakadályozza, hogy a gép lefagyjon, vagy a hardver durván károsodjon.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Abu85 #8792 üzenetére

    Márahol nem... távoli textúrák igenis szoktak nagyritkán villogni... crysisban meg az őserdő egyes távoli elemei... de ez lehet csak nálam fordul elő... mindjárt megyek is megírom az ati topikba, aztán krokikönnyek hullajtása után váltok vga-t :DDD

    "A driver nem fogja magát összefosni csak úgy. A hardver állíthatja le, majd a Windows újraindítja a runtime-ot, hogy megakadályozza a fagyást. Ezt nem a driver okozza, hanem a hibásan működő hardver. A WDDM 1.1-es felület csak megakadályozza, hogy a gép lefagyjon, vagy a hardver durván károsodjon."
    Fasza volt olyan az 5870-el hogy alapórajelen is megállt a driver... nem sűrűn de volt... és tegyük hozzá az jó kari volt... az az előtti zafír ref azmeg szar volt... kb minden gamnél leállt a driver... mind1 :K Ez most nem arra megy ki hogy ágáljon bárki is atiék ellen... szerettem az 5870-et hüvös volt, aránylag csendes és a 2. már teette is amit kellet... az első az gyárilag fos volt... van ilyen! Mintahogy az 560-ak közt is van gyárilag szar... sőt én abból csak refet vennék nem gyárilag hülyérehúzott szart... :K

    [ Szerkesztve ]

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • kranazoli

    senior tag

    válasz TTomax #8789 üzenetére

    1.) Miből gondolod?! 1db van.

    2.) Írtam: inaktív -> ergó semmit nem tudok bepipálni

    3.) Nem hiszem, hittem.

    4.) Nem akarom bizonyítani, miért tenném?! Megírtam mik a problémáim, játékban és játékon kívül.

    5.) Szólj, Én nem foglak visszatartani. Ahogy Te is írtad nem Neked posztod megítélni a hsz-eim. De ez nem Flame, hanem kritikus hozzáállás, amivel nem lehet probléma. Persze minden attól függ, hogy ki mit tart flame-nek! De minden éremnek van legalább 2 oldala: Gyűjtsd ki a többiek hsz-eit is és nézd meg abból mennyi a minősíthető hsz. Most erre írjam Én, hogy szólok moderátornak?!

    FEAR3: 1920x1080; Minden Very High; V-Sync On; FXAA (többi - minden beállítás default értéken)

    +

    Arról tudok véleményt formálni, amit eddig tapasztaltam. De arról ha jól olvasom nem egyoldalú a vélemény nyilvánításom.

    Ugyanígy vannak ezzel azok is, akik nV-ről váltanak AMD-re és hibába, problémába ütköznek. Amit Én itt látok az dettó ugyanaz, amit az utóbbi időben Radeon topic-ban is tapasztalok: Minden ami nV az rossz - elfogult magatartás; amivel nem is lenne probléma, ha AMD oldalon ne lennének bug-ok. Hasonlót tapasztalok itt is, csak nV szemszögből. Ezt a büdös életben nem fogom megérteni, hogy miért, mire jó... És higgyétek el, amit Ti flame-nek hisztek külsős szemszögből elfogult hozzáállás. Amivel megint csak nem is lenne semmi probléma, ha nV oldalon minden OK.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz Cybertrone #8793 üzenetére

    Távoli textúra átfedési hibát én is láttam cod-okban crysis 2-ben is, ez szerintem simán átfedési hiba bizonyos távolságnál 2 textúra valamiért azonos pozícióba kerül és ennek váltott megjelenési okozzák a villogást!

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cybertrone #8793 üzenetére

    Attól, hogy kranazoli beírta, hogy villog a textúrája a FEAR 3-ban nem mondott rosszat. Csak sztereotípia, hogy minden problémamentes NV. Ugyanúgy van hiba mint AMD-n. Ezért jönnek a friss driverek. Azért mert leírja a véleményét még nem kell kiutálni, azt meg pláne nem kell, hogy elkezdj urbán legendeket gyártani arról, hogy a Radeonon is villognak a textúrák, mert ez egyértelműen nem igaz. Az NV-n sem villognak, egyszerűen arról van szó, hogy jött egy új játék, amiben van pár driverbug. Ez mindkét oldalon elő szokott fordulni. Ebbe bele kell törődni, és erről kranazoli nem tehet.

    Hibás volt a hardver. Le kellett volna gariztatni jóra. A teszteken nem számoltak be ilyen hibáról, ami annak köszönhető, hogy ott jó volt a hardver.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Cybertrone

    veterán

    válasz kranazoli #8794 üzenetére

    Több dolog OK itt mint ott... Itt nem szokás havont friss drivert kidobállni, aztán ahhoz hetente hotfixet csinálni :K Ezzel szerintem elmondtam mindent! :K

    Sárpac:
    Igen valami ilyesmi... Engem különösebben nem zavar :K

    Abu:
    Akkor le lett garizva az 5870-es azért jött egy másik 5870-es amit majd egy évig használtam is... :K És ha szar lett volna akkor nem marad majdnem egy évig hanem kb 1 hétig!

    [ Szerkesztve ]

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sárpac #8795 üzenetére

    Szerintem inkább a LOD-ról beszéltek. Ez minden programban működik. Világos, hogy a virtuális világ legtávolabbi részébe nem tölt be a program teljes méretű textúrát. Ez így működik jól. Nem szép, de az sem lenne jobb, ha LOD nélkül az fps negyedannyi lenne.
    Az általános textúrahibákat javítani szokták. A közeli villódzások nem köthetők a LOD-hoz. Azok szimpla szűrési problémák, amit általában egy rosszul beállított driverparaméter okoz. Sosem volt még olyan, hogy ilyen hibára nem jött javítás. A FEAR 3 hibájára is jönni fog. Túl nagy feneket kerítünk az ügynek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Abu85 #8796 üzenetére

    No no..valahol saras vagy ám te is, nem látom a cikket a 11.6-os Catalyst hibáiról,és az ahhoz kijövő két hotfixröl... [link]
    A crysis cikk melett nem volt idö gondolom... nagy spíler maga kérem... :DDD

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #8799 üzenetére

    Mindig a WHQL frissítésről írunk hírt. Ez alól csak akkor teszünk kivételt, ha maga a gyártó kér meg minket egy beta driver leközlésére. Ilyen, ha jól emlékszem kétszer történt. Egyszer az NV megkért, hogy rakjak ki egy anyagot a Surround technológiás béta driverről, meg volt egy olyan, amikor az egyik driverben nem működött a hővédelem, és az NV szintén megkért, hogy haladéktalanul írjuk meg, hogy a drivert szedjék le a felhasználók, mert nem akarnak túl sok garanciás ügyintézést. Asszem még az AMD-nél volt egy szürkehalálos hotfix, amiről szintén megkértek, hogy tudósítsak. Mindnek eleget tettem. Őszintén szólva egyikkel sem foglalkoztam volna külön, ha nem kérnek meg rá.
    A Crysis cikkel nem tudom mi a problémád. Az embereknek joguk van tudni, hogy nem azért kell a top-VGA a programhoz, mert annyira sokat számol, hanem azért, mert felesleges dolgokat számoltatnak benne. Ez nem az én saram, hanem a Cryteké. Megkérdeztem őket mailen, de csütörtök óta lapítanak a magas főben. Nem hiszem, hogy ezt az ocsmány dolgot kommentálni szeretnék. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák