Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #8765 üzenetére

    Én ebben a driver témában csak egy valamit nem értettem soha (ha valóban driver hiba) és pedig azt, hogy ennyire nincs már tesztelési fázis a játékoknál?!

    A játék fejlesztők és tesztelők sem tudnak más VGA-t használni - vagy Radeon; vagy nVidia. Ha még azt mondhatnánk, hogy legalább lenne egy tucatnyi VGA gyártó cég. (árakban jobb lenne, de még lehetne a hibalehetőség) Ergó Én csak azt nem tudom kilogikázni, hogyan van az, hogy kiadnak egy játékot és már a megjelenés után vagy játék patch-nek, vagy VGA driver tapasznak kell hozzá érkeznie. Amikor fejlesztik, tesztelők tesztelik, stb... (gondolom mint minden alkalmazás esetében dokumentálni kell, stb...) és akkor nem villódznak a textúrák (maradjunk ennél a példánál)?! Azt még nagyjából megérteném, hogy generációkkal előző VGA kártyákkal problémák vannak, de új generációs VGA kártyákon mindkét oldalon bug-ok, WHY?! Gondolom a játék fejlesztők nem Maguknak írják a driver-eket; fejlesztő eszközből és futtató környezetből sem tudnak csak úgy Sajátot használni. A DirectX az DirectX mindenhol; a VC++ az VC++ mindenhol... Ez az amit Én vhogyan nehezen tudok kilogikázni...

    Más:

    1.)
    Még mindig kérdezném, hogy nV fejlesztőknek nincs olyan csatornája, médiája, stb... mint pl. CatalystMaker a Twitter-en?! (ahol infókat közölnek, ill. írni lehet Nekik, ...)

    2.)
    Most nincs fent az MSI Afterburner. De amikor fent volt az FPS értékeken kívül minden infót meg tudott jeleníteni az OSD-n. (Radeon-nál szerintem nem volt ilyen problémám) 1xerűen a framerate inkatív, szürke volt. Ez csak Nálam volt vmi bug, vagy nV kártyákkal(driver-és MS AB) van vmi bug?!

    1xerűen nem tudtam más alternatívát, csak FRAPS. De Én nagyon nem szoktam nézegetni játék közben az FPS, se 1éb értékeket, csak érdekelne... :R

    Plusz ha esetleg vkit érdekelne, Én Radeon kártyával használtam ezt a Win7 Gadget-et:

    [GPU Observer – Sidebar Gadget]

    Annyi apró problémám volt vele, hogy pl. Duke Nukem úgy szaggatott már indításkor, hogy csak na. Megkérdeztem topic-ban, senkinek semmi ilyen. Bezártam a Gadget-eket és utána okés lett aztán 1esével kiszűrtem melyik a gáz, épp ez volt (gondolom a background futása volt szar) Most használom nV-vel is. 2D-ben is, mert látom a hőfokot, 2D órajeleket, stb... Pl.:

    Azt még nem tudom, hogy okoz-é bármilyen bug-ot nV karikkal, de aki nem ismeri 1 próbát megér. :)

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Új hozzászólás Aktív témák