Hirdetés
Felépítés
Egy routernél ugye fontosnak számít az, hogy mégis milyen csatlakozókkal rendelkezik, ezért szentelnék ennek is néhány szót. A készülék elején négy led villoghat szépen zölden, ezek sorban a 3G, LAN, WAN, WIFI jelzésére szolgálnak. A jobb oldalon standard PCMCA port található, amely az egyik lehetőség arra, hogy mobilnethez juttassuk a készüléket. Elég egy adatkártyát csúsztatnunk bele amely szerepel a kompatibilitási listában (a szolgáltatók jelen ajánlatából egyébként nem találtam olyat, amit ne támogatna) és örömünk határtalan lehet.
A készülék tetején egy csodás szürke hullámvonal fut keresztül, mint egyetlen dizájnelem, ezen felül mindössze néhány szellőzést segítő lyukacska töri meg a lekerekített formákat, amelyekből nincs hiány. Ha úri kedvünk úgy tartja, akkor a készülék színével harmonizáló rusnyaszürke talpba is beállíthatjuk a routert, amely így kevesebb helyet foglal az íróasztalon és kiválóan alkalmas könyvtámasznak. Mindezeknél lényegesebb szempont azonban a hátoldalon található néhány bemenet, amelyek segítségével a központi agyra csatlakozhatunk. Balról nézve első az antennacsatlakozó, amelynek jellemzője, hogy antenna csatlakoztatására szolgál és ahhoz, hogy erről meggyőződhessünk kapunk is egy 10 centis darabot az értékesítési csomag részeként. Rögtön ezután két ethernet csatlakozó foglal helyet. A bal oldalival leginkább a DSL modemekkel érdemes próbálkozni, míg a jobb oldaliban a PC csatlakoztatása esetén járhatunk sikerrel. Erre egyébként mindenképpen szükségünk lesz az első használat alkalmával, amennyiben nem tartjuk magunkat heavy usernek. Az installáláshoz elegendő ugyanis a mellékelt telepítő CD-t behelyezni a gépbe és egy egyszerű és nagyszerű varázslóval végigszaladhatunk a beállításokon és így a router menüjébe sem kell belépnünk ahhoz, hogy működésre bírjuk.
Tovább böngészve a router hátoldalát találunk egy USB portot. Ennek nagyon örülhetünk több okból is. Egyrészt, a mostanában a mobilszolgáltatók által preferált USB modemekkel is működésre bírhatjuk a készülékünket, másrészt az egyszeri user azt sejtheti, hogy mondjuk egy pendrive tartalmát ilyenkor hálózati meghajtóként láthat, esetleg a nyomtatót több gépről is elérheti. Nos, egy kicsit le kell törnöm a lelkesedést, ugyanis ez utóbbi esetben nem jártam sikerrel. Az USB portot tehát csak modemmel sikerült működésre bírnom. A hátlapon még két érdektelen elem található, az egyik a reset gomb (amit csak finoman kell benyomni, nem kell nekiesni ütvefúróval) valamint a tápcsatlakozó.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!