Vodafone Smart Platinum 7 - ezúttal nem az árazás karcsú

A piros szolgáltató saját márkás termékvonalának csúcsmobiljának ára meghaladja a 100 ezer forintot, cserébe pedig remekül teljesít.

Bevezető, tartozékok

A hazai szolgáltatók közül a Vodafone az egyetlen, aki évek óta, folyamatosan nyújt több tagból álló, saját márkás modellpalettát ügyfeleinek, bár ezen készülékek között eddig szinte csak filléres, hűségnyilatkozatok mellé akár ingyen elvihető mobilokról beszélhettünk, amik általában gond nélkül teljesítették az elégséges szolgáltatás fogalmát, de ennél sokkal többet nem nyújtottak. Most azonban továbbléptek, és úgy gondolták, hogy tudnak olyan Vodafone márkajelzésű készüléket kínálni, amiért 100 ezer forint feletti összeget is hajlandóak fizetni az emberek. A legnagyobb márkák csúcsmodelljei ennek az összegnek lazán a duplájába kerülnek, de ez akkor sem volt gyenge gondolat tőlük, ezen a szinten már nem elég, ha valami csak szimplán működik.

A Vodafone újdonsága a HTC One M9+ mellett.
A Vodafone újdonsága a HTC One M9+ mellett. [+]

A gyártást természetesen ezúttal sem bízták a véletlenre, az Alcatel egyik idei csúcsmodelljét, az Idol 4S-t címkézték át, a formaterven viszont komolyabb változtatásokat eszközöltek, illetve szoftveresen is sok átalakítást hajtottak végre. A QHD felbontású kijelző mellé illik némi VR-tartalom, a Vodafone pedig nem hagyta ki ezt a ziccert, 14 ezer forintért elérhetővé tettek hozzá egy VR-headsetet is, ez gyakorlatilag szintén ugyanaz, amit Alcatel logóval is meg lehet vásárolni, különleges tartalom pedig nem jár hozzá, a Google-féle Cardboardot próbálhatják ki a felhasználók.

Szürke dobozban érkezett meg hozzánk a Smart platinum 7.
Szürke dobozban érkezett meg hozzánk a Smart platinum 7. [+]

Furcsa módon nem a tipikus, natúr kartonból készült külsejű dobozban kapjuk meg a Smart platinum 7-et, de a minőségérzetért cserébe nem áldozták be teljesen a környezettudatos felfogást, a fegyverszürke színű kartoncsomagolás ugyanis 50%-ban újrahasznosított és teljes egészében újrahasznosítható. A dobozt kibontva először a készüléket látjuk meg, alatta pedig ott pihennek a tartozékok: a SIM-tűn kívül kapunk egy 2 amperes áramerősségű töltőfejet, egy microUSB kábelt és egy in-ear kialakítású headsetet (WH60 típusjelzésű), amihez többféle méretű szilikon illeszték társul.

Külső

Ha visszagondolunk a korábban megjelent, Vodafone márkajelzésű mobilokra, akkor egyikről sem a gyönyörű formatervezés vagy a parádés anyaghasználat jut eszünkbe, ebből a szempontból még az egyik legjobbnak mondható Smart Prime 6 is inkább vicces a bután nagy gombjaival, mintsem elegáns. Most azonban összeszedték magukat, hiszen ebben az árkategóriában már elvárható egy kívánatos külső, és a végeredmény zseniális lett, ráadásul – ha hihetünk a telefon hátulján ékeskedő Designed by Vodafone feliratnak – nem is kizárólag az Alcatel keze munkája van a dologban. A fém/üveg kombináció minőségi telitalálat, 154 x 75,7 x 7 milliméteres dimenzióival a mobilok és a phabletek határmezsgyén mozog. Nincs nagyon lekerekítve sehol, de nem vágnak a szélei, kézben tartani kellemes, arról viszont le kell mondanunk, hogy egy kézzel átérjük majd a kijelző teljes területét.

Szinte észre sem lehet venni a sztereó hangszórópárt az előlapon.
Szinte észre sem lehet venni a sztereó hangszórópárt az előlapon. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Vodafone Smart platinum 7 OnePlus X Honor 7 Samsung Galaxy A5 (2016)
Fehér fényerő (max.) 356 / 394 nit 338 nit 475 nit 490 / 565 nit
Fehér fényerő (min.) 13 nit 3,3 nit n/a 2,4 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,27 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1760:1 végtelen
Színhőmérséklet 7562 K 8223 K 7762 K + kézi 7547 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Kijelző szempontjából egyértelműen csúcskategóriát képvisel az eszköz, az előlapon látható 5,5 hüvelykes AMOLED panel ugyanis 1440 x 2560 pixel felbontású, 534 ppi-s képpontsűrűséggel és átlag feletti fényerővel bír, a 2.5D lekerekítésekkel operáló üveg karcmentességéről pedig Gorilla Glass próbál gondoskodni. A betekintési szögek természetesen hibátlanok, gyönyörűek a megjelenített színek, ha lezárt kijelzőnél megmozgatjuk a telefont, akkor fekete háttéren fehér színnel láthatjuk a legfontosabb információkat (idő, dátum, értesítések). A 71,5%-os kijelző/előlap arány akkor sem lenne rossz, ha nem tudnánk, hogy elöl egy sztereó hangszóró örvendeztet meg minket, ennek tudatában pedig még jobban hangzik, hogy oldalt szinte alig vannak kávák, alul-felül pedig éppen csak annyi, amennyi szükséges.

A nyomógombok tapintással is könnyen felismerhetők.
A nyomógombok tapintással is könnyen felismerhetők. [+]

Kapacitív gombok nincsenek, a rendszer vezérléséhez szükséges három gomb az érintőkijelző alján helyezkedik el virtuális formában. A kijelző fölött nem csak a 8 megapixeles kamera, illletve a fény-és távolságérzékelő szenzorok bújnak meg, hanem egy fehér színű értesítési led és egy szimpla ledes villanó is, ez utóbbit szinte észre sem lehet venni addig, amíg először nem villantunk vele, és nem jegyezzük meg, hogy hol van.

155 grammos tömegével határozott jelenségnek számít, az pedig jó hír, hogy nagyon merevnek érződik a készülékház, és semmilyen recsegést nem idézhetünk vele elő normál használatban. Az oldalsó gombok recézettek, ez sokat segít megtalálásukban, jobb oldalt nyomkodhatjuk a bekapcsológombot és a hangerőszabályzókat, bal oldalra pedig alapértelmezetten egy exponálógomb került, de csomó egyéb funkciót is rátehetünk, egy tetszőleges alkalmazás megnyitását, vagy akár egy azonnal elkészített képernyőképet. Erre az oldalra került az egyetlen fiók is, amibe egy nanoSIM és egy microSD kártyát lehet pakolni.

Szép az üveg hátlap mintázata, viszont az ujjlenyomatokat mágnesként vonzza.
Szép az üveg hátlap mintázata, viszont az ujjlenyomatokat mágnesként vonzza. [+]

Nem lépett be az USB Type-C-s kütyük táborába a Smart platinum, viszont az alján lévő microUSB 2.0 csatlakozó OTG-képes. Felülre került egy 3,5 milliméteres jack csatlakozó, illetve egy zajszűrő mikrofon. A Gorilla Glass-védettséget élvező hátlap apró rombuszmintái remekül néznek ki, az pedig kiváló ötlet, hogy a dupla ledes, kéttónusú vaku egyetlen apró kis körben kapott helyet, praktikussági okokat azonban kevésbé tartottak szem előtt a tervezők, gondolhatunk itt a másfél millimétert kilógó kameralencsére, vagy a csupán jelzés értékű karimával körülvett ujjlenyomat-olvasóra, aminek helyét viszonylag nehézkes megszokni.

Hardver, szoftverezettség

A Qualcomm Snapdragon 652 nem büszkélkedhet 14 nanométeres gyártástechnológiával és Kryo processzormagokkal, de ennek ellenére megfelelő teljesítményt nyújt a mindennapokban, még QHD felbontás mellett is. Az ARMv8-as rendszerchip nyolcmagos processzorral bír, ebből négy darab Cortex-A53 pörög maximum 1,2 GHz-en, a másik 4 pedig Cortex A72, ezek 1,8 GHz-en vannak maximálva. A grafikai feladatokat Adreno 510 végzi, rendszermemóriából pedig 3 gigabájt áll rendelkezésünkre. MicroSD kártya behelyezése esetén felbukkan az adoptable storage, aminek segítségével egy formázás után képes a telefon belső tárolóegységként kezelni a memóriakártyát, így szépen kibővíthetjük az alapból sem visszafogott háttértárat: a 32 gigabájtos egységből körülbelül 24-et használhat fel a tulajdonos alapesetben, de microSD-ből egy jól telepakolt 64 gigabájtos sem okoz neki problémát, az elméleti maximum ennél nyilvánvalóan sokkal több.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vodafone Smart platinum 7 Honor 7 Huawei P9 lite Samsung Galaxy A5 (2016)
Rendszerchip Snapdragon 652 HiSilicon Kirin 935 HiSilicon Kirin 650 Exynos 7580
AnTuTu Benchmark 6.x 82967 pont 53149 pont 53733 pont 37880 pont
Vellamo Browser 4887 pont 2872 pont 3099 pont 2940 pont
Vellamo Metal 2521 pont 1430 pont 1434 pont 1150 pont
Geekbench 3 (single) 1499 pont 943 pont 906 pont 747 pont
Geekbench 3 (multi) 4917 pont 3621 pont 3825 pont 3488 pont
GFXBench Man. onscreen 9,3 fps 9,5 fps 8,5 fps 4,8 fps
GFXBench Man. offscreen 15,0 fps 9,2 fps 8,0 fps 4,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 22 fps 18 fps 19 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 31 fps 15 fps 19 fps 14 fps

A teljesítménytesztek alapján a jelenlegi középkategória tetejére sorolhatjuk a lapkát, házon belül nagyjából a Snapdragon 808 szintjét üti meg a 652, de HiSilicon Kirin 935-nél és a MediaTek Helio X10-nél erősebb ez a rendszerchip, miközben komoly melegedésről nem számolhatunk be, 7 milliméteres vastagság és fém keret ide vagy oda. Egészen apró megakadások időnként előfordulnak, ha a böngészőben egy összetettebb oldalt próbálunk görgetni, vagy ha egy komoly grafikai igényű játékkal találkozunk, de ezek szinte elhanyagolható mértékűek, átlagos használatban pedig tényleg az a fontos, hogy nem lassú a kezelőfelület, és szinte alig érezni a mobil hőmérsékletén, hogy milyen komoly számítások mennek a háttérben.

Az adoptable storage segítségével akár a microSD is tud belső tárolóként viselkedni. Az adoptable storage segítségével akár a microSD is tud belső tárolóként viselkedni.
Az adoptable storage segítségével akár a microSD is tud belső tárolóként viselkedni. [+]

A rendszer alapjait Android 6.0.1 adja, így itt is találkozunk az új alkalmazásengedély-rendszerrel, a függőlegesen görgethető alkalmazáslistával és az alapértelmezetten elrejtett kezelőfelület-hangolóval. A Vodafone nem is nyúlt bele túlságosan a friss szoftverbe, néhány extra alkalmazáson és piros színű ikonon kívül nem láthatunk eltérést, így minden egyszerűen kezelhető és könnyen használható. Az ujjlenyomat-olvasót a biztonsági beállítások között állíthatjuk be, a telefon feloldása mellett vásárlásokat hagyhatunk jóvá, illetve különböző alkalmazásokat is védhetünk vele, köszönhetően a rendszerszintű integrációnak, amit a Marshmallow hozott el az Androidba. Maximum 5 ujjat regisztrálhatunk, ha megszokjuk, hogy hol van az érzékelő, akkor szinte tökéletes az érzékelés, 10-ből körülbelül 8 alkalommal sikerült felismernie, hogy én próbálom kioldani a kijelzőt, ehhez egyébként nem kell gombot nyomni, elég rátenni az ujjunkat az olvasóra.

Nem csak exponálógombként tud működni a telefon oldalán lévő billentyű, szinte bármilyen funkciót társíthatunk hozzá. Nem csak exponálógombként tud működni a telefon oldalán lévő billentyű, szinte bármilyen funkciót társíthatunk hozzá.
Nem csak exponálógombként tud működni a telefon oldalán lévő billentyű, szinte bármilyen funkciót társíthatunk hozzá. [+]

Ha már QHD kijelző, akkor értelemszerű, hogy némi VR-tartalom is elérhető, a 14 ezer forintos szemüveg nem része a gyári csomagnak, és bár nem kerül sokba, nem is a legdurvább élmény, amit elképzelhetünk, hiszen csak a YouTube 360-as videóit nézhetjük és a Cardboard-játékokat próbálhatjuk ki a virtuális valóságban. A gyári tárcsázó helyett a Vodafone-féle Call+ érhető el, ami annyival nyújt többet a Google-féle megoldásnál, hogy webes úton bárhonnan, bármilyen eszközről hozzáférhetünk névjegyeinkhez és hívásnaplónkhoz, illetve felírhatjuk magunknak a sikertelen hívásaink okát.

Message+ névre hallgat az üzenetkezelő alkalmazás. Message+ névre hallgat az üzenetkezelő alkalmazás.
Message+ névre hallgat az üzenetkezelő alkalmazás. [+]

A Vodafone Protect a McAfee nevű biztonsági szoftver átnevezett változata, amivel víruskeresést, rendszerkarbantartást és az üzemidő növelését érhetjük el, legalábbis elméletben. A Mobil Vodafone lényegében a Netinfo alkalmazásba öntött változata, segítségével ellenőrizhetjük a hátralévő adatkeretünket és plusz adatot is vásárolhatunk. A Google-féle szoftvercsomag maradéktalanul telepítésre került, de kapunk Outlookot és tippgyűjteményt is, ez utóbbi szintén szolgáltatói extrának mondható.

Kamera, video, audio

A hátlap büszkén hirdeti a kamera adottságait, de nincs is miért szégyenkeznie, a 16 megapixeles Sony IMX298 szenzorhoz ugyanis f/2.0 apertúrájú optika dolgozik, a villámgyors fotózást pedig PDAF-autofókusz is elősegíti, ami éjszaka is hatékonyan működik. A kameraszoftver pofonegyszerű, automata módban egy érintéssel fókuszálunk, igény szerint egy csúszkát tologatva változtatjuk az expozíció-korrekciót és már készülhet is a fotó. Négy fő mód van, az automatán kívül megtalálható panoráma, slo-mo és kézi lehetőség is, ez utóbbiban babrálhatunk az érzékenységgel (ISO 100 - 1600), a záridővel (1/8000 - 1/2 másodperc), a fehéregyensúllyal (2000 - 8500 K) és a fókusszal is. Nem maradt ki a HDR, a geotagging, kikapcsolható a zárhang, állítható a felbontás, és még segédrácsot is igénybe vehetünk. A hátlapi vaku dupla ledes, kéttónusú, fényereje viszont csak közepesnek mondható.

A képek még HDR-ben is gyorsan elkészülnek, az elkészült alkotásokra pedig nem lehet komoly panaszunk. A fehéregyensúlyt nem mindig találja el jól az eszköz, viszont a képek részletessége rendben van, noha zajmentesítés és szoftveres élesítés egyaránt észrevehető. Fókuszprobléma egyetlen fotónál sem volt, még nagyon gyenge fényviszonyok között is jól megállja a helyét a rendszer, viszont képzaj akad bőven. A lencse széleinél látható elmosódás egyáltalán nem durva, és a vonalélesség is kimondottan helytálló. A 8 megapixeles előlapi kamera érdekessége a mellette lévő ledes vaku, az önarcképek kimondottan jó minőségben készülhetnek el, akár sötétben is. A tesztvideónál is előjöttek a fehéregyensúllyal kapcsolatos problémák, viszont a hangminőség remek, az 1080p felbontású tesztvideó 60 fps sebességgel készülhetett el, a maximális felbontás pedig 2160p volt, 16:9-es képarány és 30 fps mellett.

1,5 milliméternyire emelkedik ki az optika a hátlap síkjából.
1,5 milliméternyire emelkedik ki az optika a hátlap síkjából. [+]

A videolejátszó és a zenehallgatásra szolgáló program is a Google-től származik, az ac3-hangsávval és a DivX-szel nem tudott megküzdeni, a Play Zene pedig továbbra is bajban van olyan kiterjesztésekkel, mint például a dts, ezek a problémák azonban egyéb szoftverek letöltésével orvosolhatók, ezeknél sokkal fontosabb, hogy van egy jól működő, RDS-képes FM-rádió, illetve két remek hangszóró az előlapon, amikkel kapcsolatban pozitív meglepetésben volt részünk, természetesen nem kell mélynyomóval kiegészített, szenzációs hangzást várni, de a maga módján kellően részletes, pontos és erőteljes produkciót nyújt, ráadásul maximális hangerőn sem torzít.

A rádió nem keresi, hanem „letapogatja" az elérhető csatornákat. A rádió nem keresi, hanem „letapogatja" az elérhető csatornákat.
A rádió nem keresi, hanem „letapogatja" az elérhető csatornákat. [+]

Nem csak a hangszórós teljesítményről lehet pozitívan nyilatkozni, hanem a beépített audio chipről is, bár sem a gyártó, sem a szolgáltató nem beszél különleges DAC-ról, az erősítő minden bizonnyal nem a legolcsóbb, amit bele lehetett volna tenni, még egy közepes fejhallgatót is értékelhetően szólaltat meg a platinum 7, egyedül a „hangzásjavító" funkciókat érdemes kikapcsolni, hiszen ezek elég torz irányba viszik el a zenei képet.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

4G természetesen van, a beépített Cat.6-os modul segítségével a 300/50 Mbps az elméleti maximum, természetesen az összes frekvenciát ismeri, ami a Vodafone hálózatain megtalálható, egyéb esetben nem is kerülhetne a szolgáltató kínálatába. A WiFi kétcsatornás, 2,4 és 5 GHz-es, 802.11 a/b/g/n/ac szabványokkal képes megküzdeni, a Direct és hotspot funkciók maguktól értetően adottak. A Bluetooth 4.2-es, nem maradt ki az NFC, az OTG-képes microUSB 2.0 és a GPS-vevő sem, ami pontosan és gyorsan tette a dolgát a tesztciklus alatt, ebben persze segít az aGPS és a GLONASS is. A beszélgetési hangminőség legalább annyira jó, mint a zenei, a zajszűrős mikrofonunk áldásos hatásait érezni fogják a túloldalon, a hangszóró tiszta hangot sugároz, zajosabb környezetben pedig kiválóan felhangosíthatjuk.

Nyomásérzékelő és barométer nincs, minden más adott. Nyomásérzékelő és barométer nincs, minden más adott.
Nyomásérzékelő és barométer nincs, minden más adott. [+]

Kellően gyors internetkapcsolat esetén a Chrome remek társunk lesz a böngészésben: kérésre szinkronizálja a Google-fiókhoz tartozó összes adatunkat könyvjelzőkkel, keresési előzményekkel és jelszavakkal együtt. Kapcsolhatunk asztali nézetre, indíthatunk inkognitó böngészést, válthatunk az oldalak között, mindezt gond nélkül, megakadásokkal csak nagyon elvétve fogunk találkozni. Zoomalapú tördelés és flash nincs, utóbbi szinte természetes, előbbit viszont még mindig nagyon várjuk a Google böngészőjébe.

A tálcára nanoSIM és microSD kártya pakolható, dual SIM-lehetőség nincs.
A tálcára nanoSIM és microSD kártya pakolható, dual SIM-lehetőség nincs. [+]

Értékelés: Vodafone Smart platinum 7
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A mobil fel van készülve a QuickCharge 3.0 gyorstöltési szabványra, a dobozban lévő töltőfej azonban egy hagyományos darab, így a saját töltőjével nagyságrendileg 3 óra kellett neki, hogy teljesen feltöltsön. Ez nem különösebben sok, viszont a 3000 mAh kapacitás sem túl acélos a hardver és a felbontás ismeretében, hiába bánik takarékosan az akkumulátorral a Marshmallow, a platinum 7-et nem kell egész nap nyúzni ahhoz, hogy este már töltőért könyörögjön. Néhány fotó, némi navigálás, pár perc levelezés, egy-két telefonhívás, és máris zuhannak lefelé a százalékok. Bár a nap vége előtt sosem hagyott cserben a mobil, ez a teljesítmény sajnos kevés, és a teszt végéhez közeledve elárulhatjuk: az üzemidő gyengesége miatt nem kapott a lent láthatónál erősebb plecsnit a telefon.

A legtöbb szempontból ugyanis a Vodafone Smart platinum 7 abszolút megfelel felsőkategóriás darabnak: gyönyörű a QHD felbontású AMOLED kijelző, a Sony gyártósorairól származó szenzorral szerelt kamera átlagon felüli, a készülékház anyagminősége remek, fogása jó, és kimondottan kecses, elegáns. Friss a Marshmallow rendszer, az Android biztonsági verzió sem elavult, az előlapi hangszórók nagyon jól szólnak, ugyanakkor egy fejhallgatót is képes gond nélkül meghajtatni a 3,5 milliméteres jack csatlakozóján keresztül. Nagyon ritkán lehet érezni, hogy a Snapdragon 652 és a QHD felbontás nem teljesen ideális páros, de aki nem játszik komolyabb játékokkal, vagy nem akar sok összetett lapon egyszerre böngészni, annak fel sem fog tűnni. Apró hibákkal természetesen találkoztunk, hiányzik belőle egy jó ablakos mód, a kamera nem mindig lövi be megfelelően a fehéregyensúlyt és enyhén ugyan, de érezhető, hogy melegszik, ha komolyabb feladat elé állítjuk. Mindazonáltal ezért az eszközért a 108 ezer forintos feltöltőkártyás ár abszolút barátságos, főleg a többi pre-paid ajánlathoz hasonlítva, különböző előfizetéses csomagokhoz pedig nyilvánvalóan még kedvezőbb áron kínálják majd a Vodafone-os márkajelzéssel ellátott Alcatel Idol 4S-t, ami a tesztünk alapján megérdemli az ajánlott minősítést!

Vodafone Smart platinum 7

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Vodafone Smart platinum 7
Vodafone Smart platinum 7 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 154 x 75,7 x 7 milliméter
Tömeg 155 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1440 x 2560 pixel (534 ppi)
Kijelző típusa Super AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snadragon 652
Processzor típusa négymagos, 1,8 GHz-es Cortex-A72 + négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 510
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB (ebből 24 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/850/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat. 6
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, LE)
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google-szoftvercsomag, Vodafone-os extrák
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, PDAF-autofókusz, f/2.0, dupla ledes segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel
Videófelvétel 2160p (30 fps), 1080p (60 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s
Készenléti idő (3G) ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, fény- és távolságérzékelő szenzorok

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés