Vodafone Smart 4 NFC - az árlistából sem tűnik ki

Multimédia

A hátlapra tett kamera igencsak vérszegény. Az 5 megapixeles felbontás és a vaku még bizakodásra ad okot, de nincs autofókusz, ami már előrevetíti, hogy mire számíthatunk. A beállítsok szűkösek, mindenképpen 16:9-ben óhajt fotózni a telefon a legnagyobb felbontást használva, kapcsolható a geotagging, van néhány jelenetmód, időzítő, vaku, panoráma, a fehéregyensúlyt és az expozíciót is tudjuk állítani. A kereső kissé darabosan követi azt, amit lát az optika, az exponálásra és a képek mentésére is várni kell, pedig elvileg ennek a hardvernek ez nem kéne gondot okozzon.

Hát a közeli képekről mindenképpen mondjunk le. Ha kellő távolságban vagyunk a témától, akkor azért nem olyan szörnyű a helyzet, persze van zaj, a vonalélesség is csak elméleti, de a színeket eltalálja a szoftver és a dinamikatartomány sem tragikusan szűk. Persze ezzel együtt ezek a fotók még mindig irtó messze vannak attól, hogy kiváltsanak egy bármilyen fényképezőgépet. A vaku egyébként nem rossz, kissé sárgás fényt ad, hogy természetesebb legyen a végeredmény, de sem a képek, sem pedig a videók minősége nem említhető egy lapon a komolyabb telefonok produkciójával. Mozgóképet egyébként 720p-ben vesz fel a kütyü, videózás közben nyílik arra is lehetőségünk, hogy a kijelzőt megérintve fotózzunk is.

Vodafone Smart 4 zenelejátszó Vodafone Smart 4 equlaizer

Mozizni is lehet telefonnal, a hardver elbírja a Full HD felbontású filmeket is, de a gyári lejátszónak számos formátummal gondja akad, így aztán alternatív megoldások után kell néznünk a Play Áruház segítségével. A zenei repertoár maximum átlagos, az FM-rádió megléte örömteli, működtetése headset csatlakoztatását igényli. A lejátszó az Android sajátja, van benne equalizer, mutat albumborítókat, a hátlapra tett hangszóró pedig kifejezetten korrekt, elég hangos és meglepően tisztán szól még maximumra tekerve is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés