Vodafone Smart 4 mini - alsó tagozatos verőlegény

Bevezető

Régebben sokszor magam is kicsit húztam a számat, amikor egy csúcsmodellből egy teszt kedvéért egy időre át kellett költöznöm valami nagyon olcsó megoldásba. Idegesített, hogy az alapszintű funkciók is gyakran nehézkesen működtek, ha pedig voltak extra igényem, mint egy online navigáció futtatása zenehallgatás mellett, akkor inkább neki sem álltam, hogy ezzel különös kegyetlenséggel kinyírjam az eszközt. Ettől még persze a maguk idejében ezek sem voltak rossz választások, csak nem kellett tőlük elvárni semmi különösebb extrát.

Vodafone Smart 4 mini
[+]

Telt-múlt az idő, tavaszra nyár jött, nyárra ősz, kihullott egy csomó hajam csak úgy magától, a telefonok hardvere pedig eközben szépen fejlődgetett, ami esetünkben azért különösen lényeges, mert ezzel együtt kikoptak az egymagos processzorok a teljes piacról és már a legolcsóbb motyókban is valami kétmagos megoldás dorombol. Ez persze önmagában nem akkora érv, láttunk mi már olyan AllWinner processzort, aminél én gyorsabban számoltam volna ki az utasításokat, de mivel tesztalanyunk az Alcatel üzeméből kerül ki, ezért nem meglepő módon a tajvani MediaTek megoldását találjuk benne, ami ha nem is tartozik az élvonalba, de komoly csalódást biztosan nem okoz.

Vodafone Smart 4 mini
[+]

A Vodafone (és számos más szolgáltató) úgy ítélte meg, hogy ha teljes, globális erejét felhasználva tárgyal egy gyártóval és igen morcos példányszámot lebegtet be, akkor ennek megfelelően gombokért kaphat majd telefonokat, hiszen a gyártónak a marketingre és az értékesítést támogató beruházásokra sem kell költenie. A gyártó szintén örvendezik, mert ha kicsi is az árrés, ekkora volumennél bőven megtérül így is a biznisz, a fogyasztók pedig kapnak valami nagyon herélt árú, de mégis működőképes valamit, aminek a támogatását a szolgáltató intézi (legalábbis kívülről így kell kinéznie), ami adott esetben sokaknak jól is jön, mert operátori bolt minden nagyobb településen akad, gyártói márkaképviselet viszont talán csak a fővárosban.

Vodafone Smart 4 mini
[+]

A recept olyannyira működik, hogy távol-keleti országokban sokszor egy-egy szolgáltatónál nincs is ismert márka az árlistában, saját néven tukmálják rá a fogyasztókra a készülékeket. Ha pedig a hazai történelmet nézzük, akkor is számos példát tudunk felhozni, nem csak az Alcatel, hanem a Huawei, a ZTE, de még a Sagem is bedolgozott a magyar piacra, a szép emlékű Sharp GX sorozatot csak azért nem hozom fel, mert ott annak ellenére megtartották a márkanevet, hogy nem lehetett máshol kapni a modelleket. Ja, és nemrég volt nálunk Telenor 2020, amiről csak hosszas nyomozás után lehetett tudni, hogy honnan szalasztották. A Smart 4 mini ebbe a vonalba illeszkedik, pofátlanul olcsón, 20 ezer forintért el lehet hozni (de lesz ez még szerintünk pár lepedővel kedvezőbb is), a kérdés nyilván az, hogy milyen kompromisszumokra kényszerül ezért cserébe a vásárló.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés