uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

Hardver, szoftverek, ujjlenyomat-olvasó

A Full HD és MediaTek MT6752-es kombináció a Meizu m1 note-ban és a Lenovo K3 Note-ban már jó szolgáltatott tett, így nem meglepő, hogy a nyolc, 1,7 gigahertzre skálázott Cortex-A53 processzormag és a Mali-T760MP2-es IGP ezúttal is remekelt a szintetikus teljesítményteszteken. Szintén jó hír a 3 gigabájt RAM és a 16 gigabájtos belső tároló, amelyből 13 a felhasználó rendelkezésére áll, ráadásul telepíteni a microSD-re is lehet. Kevésbé jó hír, hogy a vegytiszta Android 5.1 Lollipop ellenére dadogós a felület. Nem is az akadozásokkal van a gond, inkább a képfrissítéssel: a menükben, böngészéskor és másutt görgetve sem igazi a dolog, pedig az alkalmazásmegnyitás és -váltás fürge. Annak a tipikus esetét látjuk a jelenlegi szoftververzió esetében, hogy hiába jók a hardveres alapok, ha az optimalizálás valahol megcsúszott, vagy a gyártó egyszerűen oda se bagózott.

Az uleFone Be Touch 2 felülete dadogós a jó hardver ellenére
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark uleFone Be Touch 2 HTC Desire Eye Lenovo K3 Note Samsung Galaxy A7
Rendszerchip MediaTek MT6752 Snapdragon 801 MediaTek MT6752 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 5.x 44949 pont 42881 pont 45570 pont 29795 pont
Vellamo Browser 3278 pont 2943 pont 2888 pont 2295 pont
Vellamo Metal 1407 pont 1498 pont 1233 pont 1069 pont
SunSpider 1.0.2 955,5 ms 580,9 ms 936,7 ms 804,1 ms
Geekbench 3 (single) 797 pont 951 pont 797 pont 654 pont
Geekbench 3 (multi) 3915 pont 2949 pont 4029 pont 2831 pont
GFXBench Man. onscreen 6 fps 10,8 fps 6,1 fps 5,6 fps
GFXBench Man. offscreen 6 fps 10,2 fps 6,1 fps 5,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 24,4 fps 15 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 15 fps 23,1 fps 15 fps 15 fps

Pedig a szoftverfelületre minden mondható, csak az nem, hogy megterhelné a rendszert. Az UI a Nexus 6-ból megismert, Material Design stílust örökölte, viszont még annál is karcsúbb a körítés, mivel pár alap Google-szoftveren kívül kimaradtak olyan alkalmazások, mint a Drive, a Play Játékok, a Play Zene, a Hangouts vagy mondjuk a Google kamera, ehelyett egy sor régi, AOSP-alapú szoftver került fel a tárolóra (fájlkezelő, galéria, naptár, zenelejátszó, óra). Persze semmit nem tesz kedvenc appjaink beszerzése az Áruházból.

Az uleFone Be Touch 2 Android 5.1-es felületet kapott Az uleFone Be Touch 2 alkalmazásváltója is lollipopos
[+]

Az elválasztók nélküli telefonkönyv és a magyar nyelvet támogató billentyűzet pont annyira jó (azaz nagyon), mint a Nexus 6 esetében. Extra szoftvereket ne keressünk, szoftveres extrák viszont akadnak: ilyen például a gesztusvezérlési csomag kettős koppintással a kijelző felébresztésére, vagy a lezárt képernyőre való betűrajz, például C-t írva az ujjunkkal lehet a kamerát gyorsan elindítani.

Az uleFone Be Touch 2 telefonkönyve megegyezik a gyári lollipopossal Az uleFone Be Touch 2 elválasztók nélküli billentyűzete jól használható
[+]

A Be Touch 2 lelke a uTouch névre hallgató ujjlenyomat-olvasó, amely hasonlóan működik a Touch ID-hez: a minta rögzítéséhez ujjbegyünket több szögből és oldalról a kör alakú home gombra kell helyezni, és kb. egy tucat mintából a rendszer ment egy sémát – ilyenből egyébként összesen ötöt lehet készíteni. Ha ujjlenyomatos képernyőzárat választ az ember, kikapcsolt kijelzőnél egyszerűen le kell nyomni a home gombot, és rajta tartani az ujjat, így egy másodperc alatt előugrik a főoldal, szóval fürge a dolog. A két kopp és a home hosszú megérintése is működik, azaz az ujjlenyomat-olvasó működtetéséhez nem kell lenyomni a kerek billentyűt, csak ha a helyzet megkívánja.

Az uleFone Be Touch 2 ujjlenyomat-olvasója hasonlít a Touch ID működéséhez Az uleFone Be Touch 2 ujjlenyomat-olvasójával az alkalmazások is védhetők
[+]

Az azonosítás nálunk tízből nagyjából hétszer volt sikeres, ennél jóval megbízhatóbb a Touch ID. Viszont a bevitt mintát bármilyen szögből megadhatjuk, mondjuk fejjel lefele, és ilyenkor is érzékeli a rendszer a tulajt. Ennyiben nem merül ki a dolog: bármely alkalmazáshoz ujjlenyomat-védelmet lehet adni, mondjuk a Play Áruház vagy a Naptár indításához. Ez igen praktikus megoldás személyes adataink védelmére, olyan megoldás viszont nincs, mint mondjuk a Samsung Privát Mód a tárolón lévő fájlok elrejtésére, és mivel az NFC is kimaradt, az ilyenfajta fizetés ujjlenyomat-védelemmel sem fog összejönni.

Az uleFone Be Touch 2 AOSP-alapú böngészője fapados szoftver Az uleFone Be Touch 2 böngészője rendben kezel több lapot
[+]

Egyetlen böngészőt mellékelt az uleFone a Be Touch 2 mellé: az AOSP-alapút, úgyhogy aki a Chrome-ot preferálja, le kell húznia az Áruházból. Az előre telepített darab nem mai vendég, mindenesetre gond nélkül kezel több lapot, támogatja a zoomalapú sortörést, az asztali nézetet, az offline olvasást és a könyvjelzőket. Azért akad app, amelyikkel élvezetesebb a böngészés, mindenesetre a fentebb említett dadogások mindegyiknél jelen vannak, még ha az amúgy kis rendszerigényű Mobilarenát is lapozgatja az mobilhírekre éhes olvasó. Mindazonáltal ekkora képernyőméreten és felbontáson kellemes sport az online szörfölés.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés