TCL 10 Pro - belépés engedélyezve

Az első TCL okostelefon, amely nálunk is kapható. Rögtön egy elég korrekt ajánlattal lép be a hazai piacra a márka, de erős a konkurencia is.

Hirdetés

Multimédia

A sorban hátul ülő kamerák közül szinte mindegyiknek van konkrét értelme. A főkameránk 64 megapixeles, quad-Bayer szenzoros, F/1,8-as apertúrával rendelkező, PDAF élesítést használó modul, amely 16 megapixelen dolgozik automatikus üzemmódban, ilyenkor kétszeres, digitális zoomot is felkínál (meg tízszerest is, de annak nincs semmi értelme). Mellette van egy szintén 16 megapixeles, nagylátószögű szenzor, ebben nincs autofókusz, akad egy 5 megapixeles makró kamera, ez is tud élességet találni, valamint egy 2 megapixeles mélységérzékelő a portrékhoz (példa).


[+]

A beállítások között találunk AI-módot, rácsvonalakat, exponálási hangot, fotózás közben pedig a kereső jobb felső sarkában válthatunk látószöget, itt van egy furcsa, három kört mutató ikon is, amivel a telefon egymás mellé teszi a különböző módokkal látható képet és így tudunk választani közöttük. A következő példák nappali környezetben készültek, először 64, aztán 16 megapixelben a főkamerával, majd pedig zoomot használva és végül a nagylátószögű szenzorral ügyködve:

64 megapixelen ezúttal nem annyira felesleges erőlködni, mert bár nem tökéletes a vonalélesség, de előfordul, hogy használható így is az eredmény, 16-ra skálázva viszont látványosan jobbak az alkotások. A HDR automatikus (is lehet, de ki tudjuk fixen kapcsolni), de az automatikus AI-mód kicsit túltolja a szaturációt és a kontrasztot, plusz némiképp túlélesíti a részleteket, ami főleg akkor tűnik fel, ha sok kis izé van egymás mellett (gyk: falevelek, fűszálak, téglák). A kétszeres zoom viszont igen gyenge, inkább mi magunk vágjunk a 64 megapixeles felbontású fotókból valamit, mert amit a telefon csinál, az elég gatya. Fontos tudnivaló, hogy a 64 megapixeles képek készítése némi időbe telik, ilyenkor az exponálás után kicsit várnunk kell, mire a következő ilyen felbontású fotót el tudjuk kattintani. A különböző eddigi tesztek különbözőképpen nyilatkoztak a kameráról, aminek az lehet az oka, hogy amikor már én is kattintottam párat, egyszer csak jött egy frissítés, ami egyebek mellett a kamerát is érintette. Nem tudom, hogy ez-e az oka, de a máshol előjött bizonytalanságokkal én speciel nem találkoztam, noha nyilván nem ez az év fotós telefonja, de a vonalélességgel és a zajszűréssel 16 megapixelen különösebb problémám nem volt. Az ultraszéles látószög jóval gyengébb vonalélességet és fakóbb eredményt nyújt, de az árkategóriában megfelelő ennek a produkciója is, a makrónak pedig 5 megapixelen azért tényleg van némi értelme, mint ahogyan azt az alant elterülő példák mutatják:

A készülékben van esti mód, de ezt kizárólag a főkamera használatával tudjuk igénybe venni, ilyenkor hosszabb az exponálási idő, de kézből dolgozva is értékelhető eredmény érhető el:

Ezen kívül van manuális mód, ISO, fehéregyensúly, záridő, EV és fókuszálás állítható, ez kizárólag 16 megapixeles felbontással működik, DNG mentés nincs. Portéknál lehet utólag is állítani a fókuszt. Akad még panoráma és hosszú expozíciós mód, ezek gyárilag a "továbbiak" opciók mögött vannak, de szerencsére ki lehet tenni a többi menüpont közé bármelyiket, hogy a keresőfelületről gyorsan elérhessük. Videózni maximum 4K-ban tudunk 30 fps-sel, optikai stabilizáció egyik lencse mögött sincs, de elektronikus van, jöjjön pár felvétel:




4K-ban maximum 5 percet lehet egyhuzamban rögzíteni (talán a melegedés miatt), az elektronikus stabi egész ügyes, de a vonalélesség nem túl acélos. A széles látószögű modul gyengébb, gyakran kiégnek a világosabb részek, ugyanez mondható el az előlapi kameráról is, amely maximum Full HD-ban tud rögzíteni (fent), de a hangminőséggel nincs gond, ha vagyunk annyira ügyesek, hogy nem takarjuk le az egyik mikrofont. Esti környezetben sokat romlik a minőség még akkor is, ha az extra stabilizációt kilövöm.


Viszont visszanézni jó a telefonon a videókat, a NXTVISION nevű szoftveres trükk (ki és bekapcsolható a galériából indított videónézéseknél) felcsavarja a kontrasztot és a telítettséget a felvételeknél, ettől magán a készüléken egész látványosak az eredmények.

[+]

Zeneileg kicsit kevés az opciónk, a lejátszó saját megoldás, mutat albumborítót és dalszöveget, no meg a szokásos módon lehet rendezni és szűrni a számokat, de hangzásjavítót és equlaizert sehol nem találunk a készülékben, ahogyan FM-rádiót sem. Az egy szem alsó hangszóró nagyon igyekszik, de magas hangerőn néha torz, headseten azonban jó minőségben szólal meg a zene.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • TCL

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés