Sony Ericsson K310i - iskolaköpenyes

Multimédia és szervezőfunkciók

A napi, heti és havi nézetes naptár továbbra sem kezeli az ismétlődő eseményeket, viszont PC-vel könnyen és gyorsan szinkronizálható. Csak találkozókat lehet benne eltárolni, melyhez riasztás rendelhető. A riasztás kikapcsolt állapotban is működhet, de ez egy menüpontban letiltható. A beépített takarítónő ellenben igen alapos munkát képes végezni: képes napi, heti vagy az összes bejegyzés eltávolítására. A feladatok menüpontban nyomon követhetők az elvégzett, vagy épp el nem végzett teendők, melyekhez dátum is rendelhető. Van még egy sima és egy tetszőleges napokra beállítható ismétlődő ébresztőóra, alapműveletes számológép, valutaváltó, mértékegységváltó alkalmazás, hangfelvevő, stopper, visszaszámláló és feljegyzés. Ez utóbbi egy sima szöveges jegyzet, melyből egy kihelyezhető a készenléti kijelzőre is. Külön csemege a szoftverfrissítés, ennek segítségével GPRS WAP vagy internet hozzáféréssel bármikor elvégezhető a szoftver legfrissebbre történő cseréje.

Talán a lejátszó lehetne a készülék egyik legérdekesebb pontja. A háttérben is futó zenelejátszó hangzásvilága ekvalízer segítségével tovább javítható. Kezeli a lejátszási listákat, és még véletlen sorrend is kiválasztható. Videó lejátszásakor lehetőség van tetszőleges képkocka kimentésére is. Akkor mégis mi a bökkenő? A memória. Vagyis inkább annak hiánya, hiszen a 15 MB beépített, tovább nem bővíthető memória leginkább csak belekóstolni enged a nagyobb testvérek szolgáltatásaiba.

A kamera, ha nem is harmatgyenge, semmiképp nem nevezhető csúcskategóriásnak. A 640 x 480 képpontos fotók helyenként lilában úsznak. Számomra kicsit meglepő volt, hogy közeli témák fotózásakor a képek továbbra is élesek maradnak. Villanó hiányában sötétebb terepen csak az éjszakai mód zajos képei jelenthetnek kiutat. Vannak hatások, keretek, önkioldó, sőt még a zárhang is változtatható. Ezeken kívül lehetőség van 1280 x 960 pixeles fotók gyártására is, ám ezek egyszerű nagyítások, melyet utólag számítógépen is el lehet végezni.

Az arcok mókás eltorzításában nagymester a FaceWarp java alkalmazás, mellyel először a Z530i-ben találkozhatott a nagyérdemű. Az elkészült alkotásokat a PhotoDJ további hatásokkal képes gazdagítani. Videók felvételére is van lehetőség, méghozzá 128 x 96 és 176 x 144 képpontban. Létezik magas minőségű változat is, melyet minden felvétel előtt külön ki kell választani, mert a szoftver valamiért mindig visszavált róla MMS-hez igazított méretűre. A videók utólagos szerkesztésére sajnos nincs lehetőség. Két rövidfilm is készült, innen és innen letölthetőek.

Játékok terén sincs hiány. Három gyári Sony Ericsson játék került a masinára. A Deep Abyss egy 3D-s mászkálós kincsgyűjtős ugrálós akármicsoda ahol könnyedén a lávába lehet pottyanni. A Treasure Towers egy valóban szép grafikájú játék, a cél elérni a torony tetejét a kiálló köveken ugrálva, melyben hátráltat mindenféle ármány. Az utolsó gyári játék az Erix, melyben a pálya meghatározott részét kell elkeríteni úgy, hogy a pályaszörnyek ne érjenek hozzánk sem pedig az általuk húzott vonalhoz. További hat játék demóját mellékeli a Vodafone, ezek többsége 1 percnyi játékot tesz lehetővé, és az első dolguk hogy megvásárlásukat ajánlgatják. Ezek rendre: Asphalt2 (autóverseny), Block Breaker Deluxe (árkád), Mini Golf, PAC-MAN, Tetris és MY Nights. Ez utóbbi valami családi szappanopera, ahol a főhős elköltözik otthonról, albérletet, karriert, barátokat és persze szerelmet kell keresnie, melyhez összesen 40 napnyi ellátmányt kap otthonról.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés