Alkalmazásbemutató: Rayman Adventures

Előzmények, történet, grafika

Rayman története már kicsivel több mint húsz évvel ezelőttre nyúlik vissza, a Ubisoft ugyanis 1995. szeptember 1-jén adta ki az első játékot Atari Jaguar játékgépre valamint MS-DOS rendszerre. A nagy sikerre való tekintettel a későbbiekben megjelent a PlayStationre fejlesztett változat is, és nem meglepő módon a Rayman egy több epizódból álló sorozattá avanzsált az elmúlt két évtizedben. A cég kabalafigurája lett a kacsacsőrű karakter, a játék különlegessége pedig az, hogy az esztendők alatt szinte mindig megmaradt az oldalnézetes megoldás, a 3D-s elemek persze néhol felfedezhetők, de szerencsére a Rayman a legtöbbször a régi időket idézte. Érdekesség, hogy a főszereplő elvileg egy kisfiú lett volna, aki szuperhősként változik át Raymanné, ám végül a fejlesztők úgy döntöttek, hogy az átalakulást kihagyják a történetből.

A Rayman Adventures iOS és Android platformokra tölthető le, méghozzá ingyenesen az App Store-on és a Play Áruházon keresztül. Nagyon jó dolog, hogy három mentési lehetőség is adódik a játékban, így egy telefonon több ember is játszhat anélkül, hogy a másik játékos aktuális állását letörölné. Az Adventures a Rayman Legendsre épül, nem csak grafikában, hanem felépítésben is, nagyon sok helyen visszaköszönnek a számítógépeken és a konzolokon megismert részletek, folyamatok, pályák.


[+]

A főmenüben nem csak a következő oldalon részletezett kalandokhoz, hanem a karakterekhez is hozzáférhetünk. Egyelőre Raymannel és Barbarával indulhatunk neki a megmérettetéseknek, későbbiekben még bővülni fog a lista. A főszereplőket különböző jelmezekbe öltöztethetjük, bár ebben az esetben már életbe lép a manapság oly népszerű (legalábbis a fejlesztők körében biztosan) alkalmazáson belüli vásárlás. Az outfiteken kívül megkaparinthatunk így ételeket, smaragdokat, élőlényeket, arany és ezüst tojásokat, ezekkel egy kicsit könnyíteni lehet az előrejutást, plusz még színesebbé lehet tenni a játékot. Nem csak pénzért, hanem hirdetések, videók megtekintésével is hozzájuthatunk apróbb plusz dolgokhoz.

Hirdetés

Játékmenet, összegzés

A Rayman sorozat legújabb epizódja továbbra is egy oldalnézetes, futós játék, ám nagy változás az előző részekhez képest, hogy immár lehet változni az irányon, vagyis hogy merre megyünk. Az irányítás nem bonyolult, többnyire vagy a képernyő megérintésével (ugrás, repülés), vagy ujjmozdulatokkal (pl. rúgás) tudunk cselekedni. A játékot kalandokra osztották a fejlesztők, amik három vagy négy pályát tartalmaznak, és ha az egyik világból a következőbe repülünk, akkor már a visszatérés nem lehetséges. A kalandok a Medieval Mayhem, a Toad Story, a Sea of Serendipity és az Olympus Maximus nevet kapták, hamarosan pedig jön a frissítés, amiben a The Dojo is elérhető lesz. A négyféle típusú pálya létezik: az egyiken a Lumokat kell összegyűjteni, a másikon nehezítések mellett kell végigfutni, a harmadikat minél gyorsabban kell teljesíteni, a negyediken pedig eldugott dolgokat kell megkeresni.


[+]

A pályákat teljesítve különböző színű (arany, ezüst, bronz) tojásokat kapunk, minél jobb eredménnyel játszottuk végig a részeket, annál jobban tudjuk az elátkozott fa méretét növelni. A pályák sikeres abszolválását kör alakú szörnyecskék segítik, amiket Incrediballs névre kereszteltek, és összesen 110 van belőlük. A cél nem más, mint hogy ezeket az élőlényeket kiszabadítsuk. Mindegyiknek más előnye van, az egyik képes megvédeni, ha például valamilyen ellenséget nem tudunk likvidálni, a másik a ketrecbe zárt Teensie-ket segít felkutatni, de van olyan is, ami a Lumokat, vagyis a repülő érméket szippantja magába. A küldetések során megannyi akadályt kell leküzdenünk, az egyszerű csontokból összetákolt falaktól a nádakon álló és kardokkal hadonászó szöcskéken át a tüzet okádó karakterekig.


[+]

A Rayman Adventures megint egy olyan fejlesztés lett, ami nem csak hogy órákra képes lekötni a játékost, hanem komoly izgalmakat és látványos grafikát ígér. Mindezt ráadásul ingyenesen, feltéve persze, ha van türelmünk minden pályán a maximum eredményt elérni, illetve nem szeretnénk különböző jelmezekbe öltöztetni a főhősöket. Minden kaland újfajta kihívással kecsegtet, az irányítás jó, összetett, de egyáltalán nem nehéz megszokni. Ötletes dolog a több mentési lehetőség, a konzolos verzióból átvett elemek, vagy éppen a még mindig megunhatatlan zene beépítése. A vásárlási lehetőségek is okosan lettek kitalálva, nem kell sokat fizetni azért, hogy extra élményekkel lehessen gazdagodni. Az új Rayman epizód tehát mindenképpen megér egy próbát, bár csak egyszer kell nekikezdeni, utána minden olyan ember a rabja lesz, aki az oldalnézetes, mászkálós játékokat szereti.

A Rayman Adventures elérhető Android és iOS platformokra.

Legendd

Azóta történt

  • Alkalmazásbemutató: Infinite Fall

    Magyar fejlesztésű, végtelenített barlangi zuhanórepülésről szóló játékot mutatunk be.

Hirdetés