Nokia Asha 503 - talán sosem olvad fel

Hirdetés

Külső

Üvegkoporsóba rejtett telefon. Ez jutott legelőször eszembe, amikor a készüléket megláttam. Nem tudom, ki volt ennek a külsőnek a feltalálója, de sok szempontból nem túl ideális. Az viszont biztos, hogy az Asha 503 nagyon könnyű, mindössze 111,4 gramm. Nem mondom, hogy érezhetetlen, de tényleg majdhogynem elveszik, ha a zsebünkbe rakjuk. A pehelysúlyhoz apró méretek is társulnak, 102,6 x 60,6 x 12,7 milliméteres dimenzióival az egyik legkisebb ma kapható mobil a piacon, ez már közepes tenyérméretben is képes elbújni. Az anyaghasználat tekintetében a műanyag és az üveg váltja egymást, nem ropog a ház, pedig próbáltam erősebben is tekergetni.

Nokia Asha 503
[+]

Kevés az érdekesség a telefonban, de talán elölről a legpofásabb. Mondom ezt úgy, hogy nagyon aránytalan ez a rész, felül egy beszédhangszóró és egy Nokia felirat, alul pedig egy érintésérzékeny visszalépés gomb lelhető csak fel. A kijelzőt Gorilla Glass üveg védi, ez garantálja a sikeres harcot a karcok ellen. A mindössze 3 hüvelykes, 4:3-as képarányú Nokia Glance TFT megjelenítő 240 x 320 képpont felbontással rendelkezik, 133 ppi-s értékkel rendelkezik, szóval nem lesz nehéz megtalálni rajta a pixeleket. A betekintési szöge alacsony, de elölről még megfelelő, fényereje is rendben van, bár napsütésben nem tudtam kipróbálni, mivel elég ködös az időjárás mostanában. Külön beállítást találunk egyébként a dupla koppintásos felébresztésre, bár ekkor figyelmeztet a rendszer, hogy az akkumulátor jobban merülhet.

Nokia Asha 503
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Nokia Asha 503 Alcatel OT Pop C3 LG Optimus L9 Gigabyte Roma R2
Fehér fényerő 264 nit 305 nit 332 nit 431 nit
Fekete fényerő 0,28 nit 0,39 nit 0,4 nit 0,93 nit
Kontrasztarány 1:944 1:781 1:831 1:464
Színhőmérséklet 8322K 8081K 8700K 9165K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Mondhatni félig unibody kialakítással rendelkezik a telefon, mivel a hátlap az oldalara is rásimul. Ez adja a legfőbb dizájnelemét a masinának, tényleg egy üvegkoporsóra, vagy még inkább egy jégbe fagyott mobilnak tűnik így a telefon, de felfoghatjuk úgy is, mintha valami védőtok lenne. A viszonylag vastag széleken bőven akad hely a gomboknak, mégis csak a jobb felén találjuk ezeket, innen lehet ugyanis irányítani a hangerőt és a képernyő kikapcsolását. Felül tudjuk csatlakoztatni a fülhallgatót és a microUSB kábelt, balról viszont nincs semmi, alul is csak egy icipici hangszóróba botlunk bele.

Nokia Asha 503
[+]

A hátlap a formaterv messze leggyengébb eleme, nem is néz ki jól, a gagyi és fényes műanyagnak hála még az ujjlenyomatok is teljes mértékben meglátszódnak rajta. A kamera és a segédfény a két legfontosabb elem ezen a területen. Még egy dologra figyelmesek lehetünk még, méghozzá egy kicsi gombszerűségre, amivel a hátlapot lehet leválasztani, persze erős ujjak is kellenek hozzá. A mozdulatsor elvégzésével az akkumulátort is ki tudjuk cserélni, ami alatt egyébként a microSIM foglalat is található. Van még microSD kártyahely is, aminek igencsak szükségét fogjuk érezni a későbbiekben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

  • Asha frissítés számos extrával

    Mix Radio támogatással, kibővített kamera funkciókkal, frissített „gyorsítósávval” és automatikus OneDrive képfeltöltéssel érkezik az Asha sorozat legújabb frissítése.

  • Elérhető az Asha 1.4 frissítés

    A Windows Phone mobilok mellett a Nokia továbbra is gőzerővel dolgozik az Asha „okostelefonok” szolgáltatásainak fejlesztésén.

  • Nokia 225 Dual SIM - hagyományokat követ

    Még mindig a Nokia az, aki a legtöbbet foglalkozik a hagyományos készülékekkel, teszalanyunk egy nyomógombos mobil, ami kiválóan teszi a dolgát - ha nincs sok elvárásunk.

Előzmények