LG Optimus L7 - fagylalt elegáns köntösben

Szoftverek, kamera

A felhasználói felülethez hasonlóan az alap alkalmazásokat is új köntösbe bújtatták, mely mellett több esetben bővült a funkcionalitás is. A névjegyzéket, a tárcsázót és a hívásnaplót egyetlen alkalmazáson keresztül is el lehet érni. A partnerlistát szinkronizálhatjuk Google- és Exchange-alapon, a névjegyek mellé rengeteg extra adatot felvehetünk, az ismerősöket a főképernyőre is ki lehet tűzni. A naptár tartalmát a már említett fiókokkal lehet szinkronizálni, a bejegyzéseket napi, heti és havi nézetben böngészhetjük, sajnos widgetet azonban nem kapunk. Az elektronikus levelezésünket a gyári programokkal valósíthatjuk meg, a Gmail és az általános Email szoftverek is változtatás nélkül kerültek a készülékre. A böngésző viszont egy saját megoldás, a Flash-támogatás hiányán kívül nagyon korrekt kis szoftverrel van dolgunk. Egyszerre több lapot lehet nyitva tartani, bekapcsolható a hardveres (OpenGL-alapú) gyorsítás, könyvjelzőket hozhatunk létre, mentés után internetkapcsolat nélkül is olvashatjuk a kijelölt oldalakat, valamint teljes képernyős módba is válthatunk.

LG Optimus L7 LG Optimus L7

A zenelejátszó is jól muzsikált: bár a felület nem különösebben látványos, az elérhető funkciókínálat lefedi az átlagos felhasználói igényeket. Lejátszási listákat hozhatunk létre, az aktuálisan játszott számokat kiküldhetjük DLNA-kapcsolaton keresztül, dalszövegeket jeleníthetünk meg, valamint egy hangszínszabályzót is kapunk. A videólejátszó nem tud megbirkózni a 720p, illetve 1080p felbontású filmekkel, ám a kisebb felbontású, Xvid vagy DivX formátumba csomagolt fájlokat simán viszi. Továbbá kezeli az srt kiterjesztésű feliratokat, állítható a képarány, illetve a zenelejátszóhoz hasonlóan a videók esetében is elérhető a DLNA-alapú megosztás. Ezek mellé egy FM-rádiót is kapunk, automatikus állomáskereséssel megtoldva.

LG Optimus L7 LG Optimus L7

A gyári kínálat mellé jó néhány extra szoftvert kapunk. Az Alkalmazáskezelő a futó programok erőforrásigényének monitorozására és azok bezárására használható, a Pénzügy tőzsdehíreket közöl a felhasználóval. Az LG Tag+ a gyártó saját NFC-kliense, a SmartShare a DLNA-alapú kommunikáció menedzselésére szolgál. A Diktafonnal hangokat rögzíthetünk, a Szoftverfrissítés a rendszer frissítésére szolgál, a Jegyzet és az Időjárás azt kínálja, amit a név is sugall. A SmartWorld személyében az LG saját alkalmazásboltját tisztelhetjük, a RemoteCall egy szervizalkalmazást jelöl, a teljes verziós Polaris Office az ügyeletes irodai szoftvercsomag szerepét tölti be.

LG Optimus L7 LG Optimus L7

A telefon hátlapján egy autofókuszos kamerát találunk, mellyel legfeljebb 5 megapixeles, azaz 2560 x 1920 képpontos felbontású fényképeket készíthetünk. A kameraszoftverben állíthatunk a felbontáson, a minőségen, a fókuszmódon, a fehéregyensúlyon, az expozíció-korrekción és a fényérzékenységen, valamint néhány színhatást és jelenetet is alkalmazhatunk. A normál fotózás mellett panorámaképet és sorozatfelvételt is készíthetünk, bekapcsolhatjuk az önkioldót, valamint koordinátákat is rendelhetünk a képekhez. A képminőségtől nem estünk hanyatt: az alacsony dinamikatartomány miatt a világos részek kiszorítják a sötéteket, a zajszűrő algoritmus áldásos hatása miatt elmosódnak a részletek. A telefonnal videókat is lehet rögzíteni, ám ezt valamiért csak 640 x 480 képpontos felbontásban tehetjük meg.

LG Optimus L7

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG blog: Az új felhasználói felület

    Így néz ki az Android 4.0-s felhasználói felület az LG készülékeken.

  • LG blog: Kezünkben az Optimus L7

    Megérkezett szerkesztőségünkbe az L széria legerősebb tagja, az Optimus L7.

  • MWC2012: LG Optimus L5

    Az Optimus L7 és L3 közé pozicionált telefon 800 MHz órajelű processzorral és Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel kerül a boltok polcaira.

Hirdetés