Lenovo Vibe P1m - tartós, de gyenge elem

Külső, kijelző

A Lenovo 141 x 71,8 x 9,3 milliméteres kiterjedésű külsőbe csomagolta tesztalanyunkat, a 148 grammos tömeg pedig akár minőségi anyaghasználatot is előrevetíthetne, ám a telefont körbeforgatva csak üveggel és plasztikkal találkozunk. A paraméterekből egyébként feltűnik, hogy a készülék az átlagosnál valamivel vastagabb, aminek a méretes akkumulátor a fő oka, ettől persze még bőven kezelhető, kényelmes, a lapos szélek a hátlap felé ívesebbek, így a tenyerünkbe is belesimul a mobil. A összeszerelési minőséggel semmi gond nincs, minden alkatrész pontosan passzol egymáshoz. IP-védettség nincs, az ergonómia közepesen jó, tornáztatni kell ujjunkat ahhoz, hogy a képernyő minden pontját elérjük.

A kapacitív vezérlőgombok gyenge háttérvilágítást kaptak
A kapacitív vezérlőgombok gyenge háttérvilágítást kaptak [+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe P1m LeTV Le 1s Alcatel Pop Up 5.0 Allview X2 Soul Style
Fehér fényerő (max.) 458 nit 549 nit 455 nit 457 nit
Fehér fényerő (min.) 12,4 nit 11,6 nit 1,3 nit 46,5 nit
Fekete fényerő 0,58 nit 0,21 nit 0,46 nit 0,55 nit
Kontrasztarány 777:1 2498:1 990:1 830:1
Színhőmérséklet 7257 K 7367 / 6626 K 7196 K 7626 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap nagyjából 68 százalékát foglalja el az 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző, bőven van tehát kihasználatlan hely, az oldalsó kávák elég vastagok. A megjelenítő jó betekintési szöggel rendelkezik, oldalról egy kicsit kivilágosodnak a színek, főleg a sötétebb részeknél figyelhető ez meg. A kontrasztarány rosszabb, mint amit a Lenovo készülékeknél megszokhattunk, főleg a fekete virít. A maximális és a minimális fényerő viszont egyaránt rendben van, nappal jól látható a tartalom és este sem süti ki a szemünket a kijelző. A 294 ppi-s képpontsűrűséggel is elégedettek lehetünk ebben a kategóriában. Alulra három érintésérzékeny, háttérvilágítással rendelkező vezérlőgomb került (menü/alkalmazásváltó, kezdőképernyőre ugrás, visszalépés), felül az 5 megapixeles kamera, a beszélgetési hangszóró, a fény- és közelségérzékelő szenzor, valamint a piros értesítési led lelhető fel.

Nem-nem, csak az egyik rejti a hangszórót, a másik a beszédmikrofont
Csak az egyik rejt hangszórót, a másik a beszédmikrofon helye [+]

Az oldalakon körbefutó keret első blikkre fémnek tűnik, ám meg kell barátkoznunk azzal, hogy ez bizony műanyagból készült. Jobb oldalról szabályozhatjuk a hangerőt, illetve kapcsolhatjuk be a képernyőt és a telefont, felül csatlakoztathatjuk a microUSB kábelt és a 3,5 milliméteres headsetet. A telefon bal szélén egy kapcsolót figyelhetünk meg, ezzel aktiválhatjuk az energiatakarékos üzemmódot, más funkció viszont nem rendelhető hozzá. Az alsó terület két szélére lyukakat fúrtak, sajnos csak az egyik mögé rejtettek hangszórót, a másik a beszédmikrofont rejti, tehát sztereó élményről nem beszélhetünk zenehallgatás esetén.

A plasztik borítás egyszerű, levehető
A plasztik borítás egyszerű, levehető [+]

A matt hátlap nem gyűjti az ujjlenyomatokat, nem csúszós, jó a fogása. A közepén egy műanyag, ovális lap hívja fel magára a figyelmet, ebbe került a 13 megapixeles fényképező, a ledes villanó, illetve a másodlagos, zajszűrést végző mikrofon. A borításon feltüntették a Vibe és a Lenovo feliratokat is. A hátlap a bal alsó sarokban lévő mélyedésbe benyúlva szedhető le, az akkumulátort így ugyan megpillanthatjuk, cserélni azonban nem tudjuk, a két microSIM és a különálló microSD foglalatokhoz azonban könnyedén hozzáférhetünk, ezeket menet közben is kivehetjük a helyükről.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés