Lenovo K6 – félrehord a hatlövetű

Sok minden stimmel a sztereó hangszórós, Full HD-s K6-tal, az árazás viszont nincs összhangban a teljesítménnyel, hiába a fémház és az ujjlenyomat-olvasó.

Bevezető

Sajátos ívet fut be mostanság a számítógépes piacon legendás, a mobiljai körében továbbra is a hangját kereső Lenovo. A Motorola felvásárlása nem ma történt, az átszervezések azonban még tartanak, és sem a Moto, sem a saját előzményekkel rendelkező Vibe vonal nem szűnt meg a másik javára, ehelyett a brand név került előtérbe a márkanév helyett. Ott van aztán a lényegében önállóan működő Zuk vonal, melynek a készülékei szintúgy felfedezhetők például a Lenovo kínai oldalán, végül pedig egy sor olyan okostelefon, amely se Moto, se Vibe, se Zuk nevet nem tartalmaz a nevében.

A Lenovo K6 széria alapkiadása
A Lenovo K6 széria alapkiadása [+]

Több közülük ősszel árasztotta el a piacot, és a vállaltan az üzemidőre gyúró, már-már mesébe illő kitartással bíró Lenovo P2 megérdemelten jutott el az ajánlott plecsninkig. Ott van aztán a K6, ami nem is egy modell, hanem mindjárt három kiszerelés neve – eme tesztben az utótag nélküli alapváltozatot mutatom be, de beszerezhető az 5 hüvelykes képátlót megtartó, csak méretesebb telepet használó K6 Power, illetve az 5,5 hüvelykes K6 Note, ami egyfajta szegények P2-je. A jövőben egyébként, ha minden igaz, csak Moto előtagú Lenovo telefonok lesznek az egységes termékelnevezés érdekében.

A K6 meglehetősen hasonlít a Redmi 3s-re
A K6 meglehetősen hasonlít a Redmi 3s-re [+]

Közös a K6 trióban a fémházas kivitel, a Full HD felbontás, a nyolcmagos Snapdragon 430 és a lényegében megegyező szoftverfelület. Megtartották az elődmodell sztereó hangszóróját is, akárcsak a fémházat, a hátlap többé viszont már nem pattintható le, így a telep sem cserélhető. A különbségek nyilván méretben és telepben adódnak K6 és K6 között, hiszen van, aki relatíve kompakt mobilra vágyik, van, aki nagyobbra, van pedig, aki lemeríthetetlenre. A trió nekik szól, méghozzá a felső-középkategória ársávjában.

Ebből a dobozból varázsolható elő a Lenovo K6
Ebből a dobozból varázsolható elő a Lenovo K6 [+]

Az alapmodell meglehetősen színes dobozkából csalható elő, egyébként is a kicsomagolással kezdődik minden telefonos ismerkedés. A fedél és a K6 alól némi leírás, egy SIM-tű, egy bontatlan képernyővédő fólia, egy microUSB kábel, egy 2 amperes töltő és egy hagyományos kialakítású mikrofonos füles kandikál ki. Mi a sötétszürke alapmodellt kaptuk tesztre, de van arany és ezüst festésű változat is, egyaránt visszafogottan csillogó kivitellel.

Külső és kijelző

A K6 és a Power közötti külső különbségek elenyészőek, így egy kalap alá lehet venni a bemutatásukat. Az itt vizsgált K6 átlagos öthüvelykes a maga 141,9 x 70,3 x 8,2 milliméterével és 140 grammjával, ami nem is volna gond, ha a 3000 helyett 4000 milliamperórás Power nem volna mindössze 1 milliméterrel vastagabb és 5 grammal nehezebb. Előnyösebb tehát annak a változatnak méret/akkumulátor aránya, kis kényelmetlenségért ugyanis nagy előrelépés valószínűsíthető üzemidőben.

A Lenovo K6 átlagos méretű öthüvelykes
A Lenovo K6 átlagos méretű öthüvelykes [+]

Ha az elöl ismeretlen védőüveggel, oldalt és hátul főleg fémmel burkolt K6-ot mérnöki szempontból nézem, azt kell mondjam: remek az összeszerelés, recsegés csak erős szorongatásra hallható, a hátlap alsó-felső műanyag sávja pedig ügyesen álcázza magát, kifogást csak az elzárt telep és az IP-védettség hiánya miatt lehet emelni. Ha viszont átevezek az esztétikára, nem tudom megkerülni a Redmik megemlítését: a formák, az ívek, a fogás és még a kivitel csúszós volta is egy Xiaomi mobilra emlékeztet, vagyis többre. Vannak persze apró eltérések: máshol van a hátlapi kamera és másfajta a háttérvilágítást nélkülöző érintőgombok festése, de kb. ennyi.

A K6 ügyesen palástolja, hogy az alsó-felső sáv műanyagból van
A K6 ügyesen palástolja, hogy az alsó-felső sáv műanyagból van [+]

Szó nincs róla: a kerekded sarkak és ívek kényelmes fogást és egykezes használatot jelentenek, csak éppen unalomig ismert ez a forma, még ha működőképes is. Az előlapon egyébként némi kényelmetlenséget okoz, hogy lekerekített üveg helyett a széleken keskeny műanyag keretbe ütközik az ember ujja. Felül 8 megapixeles kamera, fénymérő, közelségérzékelő, értesítési LED és beszélgetési hangszóró pihen, alul pedig a már említett, ezüstös alkalmazásváltó, kezdőképernyő és vissza gombtrió, jófajta érzékenységgel, zéró háttérvilágítással.

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo K6 Xiaomi Redmi 3S Samsung Galaxy A3 (2016) OnePlus X
Fehér fényerő (max.) 513 nit 454 nit 471 / 556 nit 338 nit
Fehér fényerő (min.) 6,5 nit 1,0 nit 1,8 nit 3,3 nit
Fekete fényerő 0,44 nit 0,41 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 1166:1 1107:1 végtelen végtelen
Színhőmérséklet 8008 K 8356 K + kézi 7619 / 6637 K 8223 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A K6 IPS kijelzője tűéles
A K6 IPS kijelzője tűéles [+]

A kettő között jó fényerejű, 1080 x 1920 pixelével tűéles IPS panel villan fel, napfény alatt is látni a mondanivalóját. Este lehetne sötétebb a megjelenítő és úgy egyébként a feketék is, a kalibráció pedig a szokásos módon kékes, korrekció lehetősége nélkül. A színek élénksége megfelelő, a kontrasztok viszont némileg torzulnak, ha oldalról kénytelen a szem a 441 ppi-s panelt fürkészni. Az érintés érzékenysége ugyan rendben van, bár néha lassan reagált az ujjmozdulataimra, egyszer-egyszer pedig, lassú görgetéskor, meg is zavarodott. A rezgőmotor lehetne jóval határozottabb.

A hátlapi kamera némileg kiemelkedik
A hátlapi kamera némileg kiemelkedik [+]

A jobb oldalon, kényelmesen tapintható ki a hangerőszabályzó és a bekapcsoló. Hasonló magasságban, csak a másik oldalról piszkálható ki a SIM-tálca. Ide vagy két nanoSIM, vagy egy nanoSIM és egy legfeljebb 128 gigabájtos microSD kártya pakolható. Felülre megy a microUSB és a füles kábele, alul csak egy mikrofonfurat van. Ilyenből akad egy hátul is; alatta a 13 megapixeles (a K6 Note esetében a 16 megapixeles) kamera, a ledes villanó és az ujjlenyomat-olvasó helyezkedik el ízlésesen. Alulra Lenovo felirat és nem egy, hanem két hangszóró került, méghozzá sztereó hangzással és Dolby Atmos támogatással.

Hardver, szoftver

A hardverválasztás az árképzés szemszögéből mindig kritikus, és bár 100 ezer forintért a Lenovo P2 a Snapdragon 625-tel nem nyert lóversenyt, mindenért kárpótolt az alacsony fogyasztásból adódó, mesés üzemidő. A K6 família nyolc, 1,4 gigahertzes Cortex-A53 magot és az Adreno 505-ös IGP-t bevető Snapdragon 430-a fogyasztásban messze nem ilyen előnyös, lóerőben pedig még haloványabb. A kombináció így csak dadogósan képes a vaskosabb honlapokat meghajtani, nem beszélve a komolyabb 3D-s játékokról. Nyilván butaság volna HD kijelzőt követelni a gördülékenyebb működésért, ehelyett egy Helio P15-nek vagy a Snapdragon 625 kellett volna beleférnie a koránt sem alacsony árképzésbe. Memóriából és tárolóból is visszafogottabb, 2/16 gigabájt jár, a rendszer 9,5 gigabájtot hagy szabadon, telepíteni a microSD kártyára is lehet (adoptive storage).

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo K6 Xiaomi Redmi 3S Vernee Thor Huawei Y6 Pro
Rendszerchip Snapdragon 430 Snapdragon 430 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 44013 pont 43173 pont 37679 pont 21798 pont
Vellamo Browser 2419 pont 2565 pont 2838 pont 2406 pont
Vellamo Metal 1032 pont 1168 pont 1059 pont 965 pont
Geekbench 3 (single / multi) 666 / 2902 pont n/a 636 / 3016 pont 502 / 1438 pont
Geekbench 4 (single / multi) 619 / 1748 pont 638 / 1884 pont 663 / 1806 pont 514 / 1434 pont
GFXBench Manhattan onscreen 7,0 fps 14 fps 9,1 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,1 fps 7,1 fps 4,5 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 16 fps 26 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16 fps 16 fps 12 fps 8,4 fps


[+]

A K6 felülete a vegytiszta Android 6.0.1 Lenovo-féle átirata saját ikonokkal, kapcsolókkal, témákkal és alkalmazásváltóval, ám a Material Design stílushatárain belül maradva. A kapcsolópanel a főoldalon bárhonnan legördíthető, az értesítési naplóban pedig visszakövethető minden törölt notifikáció. A hátlapi ujjlenyomat-olvasó érintésalapú, a szokásos módon lehet a mintákat regisztrálni (összesen ötöt), használható a védelem a mindjárt részletezendő biztonságos környezethez, és a lezárt képernyőről villámgyorsan, jó hatásfokkal lehet a főoldalra jutni.


[+]

A hagyományos környezet mellett létrehozható egy képernyőzárral elkülöníthető biztonságos, ahova olyan fájlok, fiókok, alkalmazás beállítások, képek és egyéb tartalmak kerülhetnek, amelyeket az ember el akar szeparálni attól a felülettől, amellyel mobilját mondjuk kölcsönadná. Normál környezetben az állapotsáv külön ikonokkal jelzi, ha a biztonságos zónába értesítés érkezett, ezek tartalma nyilván csak váltáskor érhető el. Bizonyos fájlok és tartalmak megoszthatók a két környezet között. A biztonságos zónától függetlenül beállítható, hogy egy alkalmazásba két fiókkal is be lehet jelentkezni.


[+]

Nem maradnak el a gesztusfunkciók, mint a duplakoppos felébresztés, a kameraindítás a bekapcsoló dupla lenyomásával vagy a zseblámpa felvillantása az előbbit hosszan lenyomva. Gyors fotó is lőhető valamely hangerőgomb dupla működtetésével kikapcsolt képernyőnél, kérhető lebegő kezelősáv és van VR-mód kapcsoló is a Google Cardboardhoz. A megszokott alapeszközökön túl (számológép, óra, iránytű), a Lenovo mellékelte a SYNCit számítógépes kapcsolati szoftvert és a SHAREit fájlmegosztót. A tárcsázóban működik a gyorskeresés és a gyorshívás. Vannak kedvencek, elérhető szaknévsor (helyalapon), opció a hívásblokkolás és a beszélgetések rögzítése is. A névjegyek a SIM-ekről, a telefonról és számos fiókból behívhatók, többféle rendezési és megjelenési elvvel.


[+]

A Google gyári billentyűzete átlátható, letisztult, ismeri a magyar ékezeteket, korrigál, szavakat ajánl és az ujjhúzós bevitelt is támogatja. A Chrome rendben kezel több lapot, szinkronizálja a Google-fiók könyvjelzőit, előzményeit és jelszavait. Van gyors megosztás, váltás asztali nézetre, nyomtatás és inkognitó mód, nincs viszont egyéni nagyításhoz igazodó sortörés, ami 5 hüvelyken hiányosság. A közepesen komplex honlapoktól felfele gyakori vendég a dadogás.

Kamerák, multimédia

A K6 és Power variánsa 13 megapixeles, a K6 Note pedig 16 megapixeles kamerát kapott PD autofókusszal, f/2-es lencsével és ledes villanóval, értelemszerűen a nálunk járt alapváltozattal kattintottam. A szoftver alapjáraton 16:9-ben, alul-felül vágva rögzít, megtévesztő tehát a menüben olvasható „maximális felbontás” felirat: a 13 megapixel 4:3-ra váltva érhető el. A keresőben fürgén operál az érintőfókusz, alapból aktív a Smart, azaz automatikus témaválasztás. Ez az algoritmusra bízza a HDR, az esti mód, a makró, a tájkép és más beállítások alkalmazását, akinek nem tetszik, kikapcsolhatja. Elérhető továbbá arcszépítés, panoráma, jócskán megdolgozott művészi HDR, hosszú záridejű éjszakai felvétel (állvány javallott) és lassított videózás. A leghasznosabb persze a profi mód, ahol a fehéregyensúly (4 séma), a fókusz (csúszka), a záridő (1/1600 mp - 0,66 mp, az érzékenység (ISO100 - 1600) és az expozíció állítható (+- 2 Fé). Ezen felül, rendszerszinten a vaku és az önkioldó is. A szelfikamera 8 megapixeles és ilyen képet rögzít.


[+]

A szoftver működhetne gyorsabban, a fókusz pedig egyszer-egyszer nappal is téved, sok fény mellett mindenesetre jófajta képek lőhetők rengeteg részlettel, valid lencserajzolattal, megbízható fehéregyensúllyal, némi zajmentesítés és élesítés kíséretében. A dinamikatartomány átlagos és a K6 néha túlexponál, nagy kontrasztok esetében ezért jól jön a lomha HDR. A makrókhoz érdemes az érintőfókusszal babrálni, sok részlet a felhasználó jutalma. Este komolyabbak a hibák, nem árt biztos, ami biztos alapon kézzel segíteni a fókuszt, így is sok részlet elvész a sötétben vagy a zajmentesítés áldatlan hatásától. A kézi mód persze tud javítani valamelyest, állvány nélkül ugyanakkor nehéz megtartani a hosszabb záridőket, nincs optikai stabilizátor. Videofelvételt legfeljebb 1080p-ben lehet rögzíteni 30 fpssel (H.264, 20 Mbps, egy példa), elfogadható képminőséggel. A felvételek viszont darabosak, és is nagyobb probléma a sztereó hang minősége (AAC LC, 48 KHz, 96 Kbps): mélytengeri búvárkodás során hallani ilyen túlszűrt, alapvetően használhatatlan hangot. A biztonság kedvéért másodszor is nekifutottam, hátha letakartam a mikrofonokat, de nem: a hang tényleg ilyen rossz, egy szoftverfrissítés remélhetőleg hamar korrigálja.


[+]

A Play Zene az előfizetéses és megvásárolt tartalmak mellett a helyben tárolt állományokat előadók, albumok, dalok, műfajok és listák szerint rendszerezi. A multimédiás hangzáshoz a Dolby Atmos nyújt némi rásegítést (már aki hisz ebben). Van Dolby séma filmhez, zenéhez, játékhoz, általános hangokhoz, emellett két egyéni összeollózható. Elérhető még dinamikus normalizáció, párbeszéd kiemelés és tárhatású vizualizáció. FM-rádió is van, ami a füles csatlakoztatásával működik, a Play Zene a wma kiterjesztéssel viszont nem birkózott meg. A menüből hiányzó, egy fájlra kattintva elinduló videolejátszó a H.263, H.264, H.265, Mpeg4, DivX és XVid formátumokkal 1080p-ig bezárólag megbirkózik. A szoftver egyik oldalán a hangerő, a másikon a fényerő állítható csúsztatással. A többi kódoláshoz alternatív szoftverre lesz szükség, bár ott is 1080p a lejátszás felső limitje.


[+]

A hátlapi sztereó hangszórópár kifejezetten erélyes, és még valamennyire telt is az átlagos okostelefonnal összevetve. Több sebből is vérzik azonban az eredmény: nemcsak hátrafelé sugároz a bal és a jobb csatorna, melyek útját könnyű eltakarni, asztallapon pedig harmadával csökken az erejük. A sztereó hangzásnak igazából fekvő helyzetben volna praktikus értelme, hiszen a videoklipeket és a filmeket is így nézi az ember, ehelyett a K6 álló megoldásra rendezkedett be. A maximumnál ráadásul igencsak élesen sziszegnek a hangszórók, alapsistergés is van, nem árt mindjárt három lépéssel lejjebb szabályozni, a komolyzenei hangszerek ilyenkor sem tiszták. Még így is átlag feletti a minőség, csakhogy ez elég messze van a Lenovo erre vonatkozó ígéreteitől. A fülesre menő minőség rendben van, kiegyensúlyozott a frekvenciaátvitel, nincs hallható zaj vagy zörej, leginkább dinamikában érezni a különbséget egy csúcsmobilhoz, mondjuk egy iPhone 7-hez képest.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A K6 két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával, úgyhogy két számmal is hálózatra lehet lépni, amikor viszont az egyikről hívás folyik, annak idejére a másik lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőség közepes, ami azt jelenti, mindkét oldalon értettük a másik szavát, ám semmiképpen sem kristálytisztán. Szerencsére, ha a hangszóró minőségben nem is patent, hangerőben elég erélyes, hogy zajos környezetben is hallani lehessen a beszélgetőpartnert. A legnagyobb elérhető adatsebesség 4G hálózaton 150/50 Mbps, széles hálózati palettával (B1/B3/B5/B7/B8/B20). 3G-n 42/5,76 Mbps-os átvitellel lehet számolni. A WiFi modem 802.11b/g/n szabványú átlagos érzékenységgel, Directtel és hotspottal, a Bluetooth 4.1-es A2DP-vel és LE-vel, az USB pedig 2.0-s MTP-vel és OTG-vel, microUSB porttal. A navigációhoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és GLONASS műholdak is besegítenek. A pozíciószerzés pontos és pillanatok alatt megvan zárt szobában is, ha van közelben ablak. Akad iránytű, gyorsulásmérő és giroszkóp, nincs viszont NFC és infra.

A K6 két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be
A K6 két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be [+]

A 3000 milliamperórás telep nem apró, bár a K6 Power 5 grammos többletért még harmadával többet kínál. A sima K6 így is jófajta üzemidővel büszkélkedhet, 4-5 órás képernyőátlagra levetítve az én használatom szerint. Ez egynapos intenzív vagy másfél napos visszafogott használatot jelenthet, persze, mint mindig, a nagy fényerő, a sok játék, a navigálás és a fényképezés a merülés legnagyobb felelőse. A 2 amperes adapterrel egy és háromnegyed óra alatt csurig lehet tölteni az akkumulátort. Az energiatakarékos módok a teljesítménykezelőben érhetők el. Itt van a Doze által felügyelt alkalmazáslista, a teljesítményt és a háttérfolyamatokat csökkentő akkumulátorkímélő mód, valamit az összes okosfunkciót kilövő, abszolút energiatakarékosság is. Netezni 8 órán át lehet egyhuzamban, közepes fényerőn, egy töltésről pedig 11 órán át mozizni (720p, helyben tárolt fájl).

A K6 több jó tulajdonsága mellé becsúszott pár rossz
A K6 több jó tulajdonsága mellé becsúszott pár rossz [+]

Értékelés: Lenovo K6
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Amint a Lenovo P2-vel végeztünk, megjött a K6, így friss élményekkel fogtunk bele az öthüvelykes mobil tesztelésébe, amely nem kevésbé előnyös anyaghasználattal és összeszereléssel büszkélkedhet. Az alapmodell elfogadható üzemidőt kínál kissé redmis küllemmel, megfelelően éles kijelzővel és letisztult szoftverfelülettel, tehát jól kezdődött a történet. Aztán döcögősebbé vált az út, amikor a Snapdragon 430 nekiállt vaskosabb honlapokat és játékokat 1080p-n meghajtani, és az NFC vagy a gombok háttérvilágításának hiánya sem egyensúlyozta ki a tengelyeket. A felső-középkategóriában ezek, a rossz videominőség és a néha lomhán reagáló érintőpanel már jelentősebb gondok, hivatalos garanciával, 75-80 ezer forintért mindenképpen.

Kapásból a 4000 mAh-s K6 Powert javasolnánk az alapmodell helyett, mert az extra telep mindössze 5 grammba „kerül”, csakhogy ezt nem látjuk a hazai kínálatban, a sima K6-ot, szürkeimportban viszont igen, és 60 ezer forint mindjárt megemészthetőbb összeg, persze az ehhez kapcsolódó garanciáztatást is vállalni kell. Ha már Redmi, a Lenovo rálicitál a 3s-re nagyobb felbontású kijelzőjével és sztereó hangszórójával, bár az utóbbi egyáltalán nem szól olyan szépen, ahogyan a termékoldal szeretné velünk elhitetni, a Xiaomi B20-as üdvöskéje pedig üzemidőben és rendszersebességben is sokkal jobb. Aki viszont eleve phabletben gondolkodik, és kiszemelte magának a K6 Note-ot, nyugodtan maradhat a Lenovónál, csak egy kis gyűjtögetést javaslunk a picit borsosabb, viszont fürgébb és lemeríthetetlen P2-re. Az ugyanis most a kínaiak legmenőbb ajánlata a középkategória csúcsán, és feltétlenül jobban sikerült, mint a K6.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Lenovo K6
Lenovo K6 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 141,9 x 70,3 x 8,2 milliméter
Tömeg 140 gramm
Színvariációk arany, ezüst, sötétszürke
SIM-foglalat 2 x nanoSIM vagy 1 x nanoSIM + 1 x microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 430 (MSM8937)
Processzor típusa 1,4 GHz-es, nyolcmagos Cortex A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 505
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 9,5 GB használható fel)
Memória bővíthetősége microSD (128 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB (2.0)
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Fájlkezelő, hangrögzítő, témaközpont, SHAREit, SYNCit
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, PDAF autofókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel, fixfókusz
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van (Dolby Atmos)
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, oldalsó kapcsoló

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés