Leagoo M5 - áron alul, átlagon felül

Fémház, 2 gigabájt RAM, ujjlenyomat-olvasó, Android 6.0 és kedvező ár: a 3G-s M5 sokat ígér, és amikor nem teljesít, emlékeztetni kell magunkat: kb. 20 ezer forintból ideér.

Bevezető

Minden mobil vásárlására készülő egyén első impresszióját a kinézett készülék kézbe vétele jelenti, nem mindegy tehát, hogy egy versenyző (legyen gépjármű értékű márkás, avagy noname filléres), mennyire jól van egyberakva. Akinek volt már 30 ezer forint alatti okostelefonja, persze tudja, hogy az egyik kompromisszumot szinte biztosan anyaghasználatban köti, főleg a 20 ezres határt megközelítve.

Szokatlan a fémkeret az abszolút belépőszintű okostelefonok között
Szokatlan a fémkeret az abszolút belépőszintű okostelefonok között [+]

Ám néha a kivétel erősíti a szabályt, és az M5 nemcsak annyiból emelkedik ki, hogy a fémkeretes ketyere szkanderes kézszorításra sem nyekken meg, azaz meggyőző az első találkozás – a Gorilla Glass 4-es kijelzővédőn pihenő matrica ennél is többet ígér. Bulletproof glass, azaz golyóálló üveg, lehet leolvasni, és a termékoldal még meghökkentőbb. Ott ugyanis már betörhetetlen, 2,5D-s, temperált katonai golyóálló üveg szerepel, meg az, hogy egy terepjáró is végig hajthat az M5-ön (!), akkor sem lesz baja. Ilyen ígéretek után komolyan elgondolkodott a Mobilarena stábja, hogy eljött az idő a nagyzoló gyártói ígéreteket szó szerinti letesztelni.

A Leagoo M5 hátlapja nem szép, viszont ennyiért elismerésre méltó az ujjlenyomat-olvasó beépítése
A Leagoo M5 hátlapja nem szép, viszont ennyiért elismerésre méltó az ujjlenyomat-olvasó beépítése [+]

Aztán úgy döntött a vezetőség, hogy mégse, nem ismeretlen, hogy a kis tigrisek nagyot mondanak, és okostelefonra lőni vagy SUV-vel elgázolni semmiképp sem rendeltetésszerű használat, az ilyesfajta szembesítést a Leagoo tehát megúszta. Szokásos, részletes tesztjeinken ugyanakkor végigüldözzük, hogy kiderüljön, a TinyDeal európai raktárából 22 ezer forintért milyen mobilt lehet iderendelni. Papíron elég ígéreteset: ezen az árszinten szokatlanul bőséges a 2 gigabájt RAM és a 16 gigabájtos belső tároló, nem mindig adott az Android 6.0 vagy az autofókuszos kamera, a 720p-s IPS panelrőn nem beszélve. Ezeket mind tudja az M5, viszont adatkommunikációban csak 3G-re futja, márpedig itthon sok helyen jobb a 4G-s lefedettség, úgyhogy egy hátrány mindjárt kiderült.

A termékdoboz gyenge, az M5 viszont kifejezetten szívós konstrukciót kapott
A termékdoboz gyenge, az M5 viszont kifejezetten szívós konstrukciót kapott [+]

A fehér papírtákolmány a következő gyenge pont, nem élte túl az ide utat sérülések nélkül, a benne lévő telefon ugyanakkor állta a rázkódást, és tulajdonképpen ez a fontos. A kartondoboz egy mezei headsetet, egy microUSB kábelt, egy 1 amperes európai töltőt és némi leírást rejtett. A 2300 milliamperórás telep már a levehető hátlapos M5-ben pihent, úgyhogy csak az érintkezőin lévő fóliát kellett leoperálni, hogy az ismerkedés szoftveres oldalról is megkezdődjön.

Külső és kijelző

Nem kérdés, hogy az M5 a belépőszinten a külsejével hódít. Nem esztétikai értelemben, hanem az összeszerelés valóban kiemelkedő minőségében. A CNC-vágású alumínium keret nélkülöz mindenféle műanyag csíkot, azaz megszakítás nélkül fut oldalt körbe, és a vázat is parádésan tartja egybe, plasztik pedig az ívesre csiszolt üveglap találkozásánál sincsen.

Küllemben elölről nem lehet panasz
Küllemben elölről nem lehet panasz [+]

Mindjárt borul a bili az M5-öt megfordítva: a fényes műanyag hátlap valahol a bazári és a búvárruhás, esetleg a strandlabdás érzés között mozog, de még a halbőr is eszünkbe jutott megtapintásakor. Végül is ez nem szokványos, az ívelt kivitel miatt pedig nem is kellemetlen, úgyhogy essünk túl rajta. Ami határozottan nincs a hibátlanul összerakott M5 előnyére, az a 2300 milliamperórához képest vaskos, 179 grammos tömeg, bár ennyi nyersanyagot felhasználva a terepjáró elleni védelem egyre hihetőbbnek tűnik.

A hátlapi műanyag viszont bazárian csillog
A hátlapi műanyag viszont bazárian csillog [+]

141,7 x 71,3 x 9,65 milliméterével az M5 nem apró darab, pedig nélkülöz bármiféle katonai védelemmel ellátott mobilokra jellemző védőelemet. A 720 x 1280 pixeles IPS panel ugyanakkor egy kézzel még rendben kezelhető, ez a felbontás és technológia pedig lepipál szinte mindent a húszezres riválisok között. A maximális fényerő elmegy, a kalibráció kékes de nem vészes, a középszerű betekintési szögek és a gyorsan csökkenő kontrasztok pedig még mindig sokkal jobbak az oldalról invertált színeket produkáló, sufni TFT paneleknél. Ennyiért ez, illetve a képernyő elfogadható érintési érzékenysége rendben van. A háttérvilágítást nélkülöző menü, kezdőképernyő és vissza gomb ugyanakkor lomhábban reagál, és ötből egyszer nem érzékeli az ujjat.

Kijelző-teszt
Mérés Leagoo M5 Vodafone Smart mini7 Huawei Y3 II UMi London
Fehér fényerő (max.) 428 nit 266 nit 372 nit 438 nit
Fehér fényerő (min.) 21,3 nit 6,5 nit 6,62 nit 19 nit
Fekete fényerő 0,41 nit 0,42 nit 0,39 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 1045:1 633:1 954:1 859:1
Színhőmérséklet 8202 K 8654 K 7928 K + kézi 6629 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Egy mezei IPS kijelző még mindig jobb, mint egy filléres TFT
Egy mezei IPS kijelző még mindig jobb, mint egy filléres TFT [+]

Felülre a fénymérő, a közelségérzékelő, az 5 megapixeles kamera és beszélgetési hangszóró került, értesítési LED nincs. Az előlapot körülölelő fémkeret masszív, de arra odafigyeltek, hogy a képernyő oldalán némileg, a másik felén pedig határozottan lecsapják a komfortosabb fogásért. Alul lehet a microUSB kábelt, felül pedig a 3,5 milliméteres fülest csatlakoztatni. A jobb oldalon, szintén fémből van a hangerőszabályzó és bekapcsoló billentyű – ezek némileg lötyögősre vették a figurát, de rendben működnek.

A lényeg nem a küllem, hanem a fogás és az összeszerelés, és mindkettőben erőn felül teljesít az M5
A lényeg nem a küllem, hanem a fogás és az összeszerelés, és mindkettőben erőn felül teljesít az M5 [+]

Az érdekes tapintású hátlapon 8 megapixeles kameramodul pihen autofókusszal és ledes villanóval, alatta pedig az érintésalapú ujjlenyomat-olvasó – egyik sem megszokott az árszinten. Lejjebb egy oldalára fordított márkafelirat, alul pedig a mono hangszóró vájata figyelhető meg. A pontosan illeszkedő hátlapot lepattintva a 2 microSIM, a microSD és a 2300 milliamperórás akkumulátor foglalata pillantható meg. Ez utóbbi nem túl acélos, főleg nem 179 gramm mellett, beleférhetett volna 3000-es is. Az összeszerelésre azonban egy rossz szavunk nem lehet, és nincs is.

Hardver, szoftverek

Belépőszinten a mindenkori hardverminimum szokott dukálni, ami mostanság általában négymagos rendszerchipet jelent, ezúttal a MediaTek MT6580 személyében, a megőszült Mali-400-as GPU-val. A 16 gigabájtos belső tároló (10,5 elérhető, microSD kártyával bővíthető) és a 2 gigabájt RAM azonban koránt sem megszokott ennyi pénzért, és kifejezetten jól jön a mindennapokban. A komolyabb 3D-s játékoktól persze ne várjunk elfogadható képfrissítést, nem egyszer várakozni kell egy-egy vaskosabb alkalmazás megnyitására, a görgetés nem mindig folyamatos az összetettebb honlapokon, az alkalmazástelepítés pedig vánszorog. Ám erre számítottunk, és ami mégiscsak nagyobb részét teszi ki a használatnak, az a felület kezelése, ami egész fluid, és az átlagos honlapok olvasgatása, ami szintén vállalható sebességű, akárcsak az egyszerűbb játékok képfrissítése. A négy, 1,4 gigaherten ketyegő Cortex-A7 mag tehát elfogadhatóan teljesít, inkább a 4G modemet hiányoljuk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Leagoo M5 Vodafone Smart Mini 7 Samsung Galaxy J1 mini UMi London
Rendszerchip MediaTek MT6580 MediaTek MT6580M Spreadtrum SC8830 MediaTek MT6580
AnTuTu 6.x Benchmark 24732 pont n/a 21172 pont 14782 pont
Vellamo Browser 1904 pont 1770 pont 1648 pont 1999 pont
Vellamo Metal 802 pont 752 pont 714 pont 687 pont
Geekbench 3 (single) 354 pont 357 pont 330 pont 343 pont
Geekbench 3 (multi) 1179 pont 1151 pont 1050 pont 1084 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem támogatott nem támogatott nem indult el nem támogatott
Manhattan offscreen 1080p nem támogatott nem támogatott nem indult el nem támogatott
GFXBench T-Rex onscreen 8,0 fps 11 fps 7,2 fps 7,2 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,4 fps nem indult el 2,1 fps 3,0 fps


[+]

A Leagoo a roppant idétlen Freeme OS névre keresztelte felületét (angolul annyit tesz, hogy szabadíts ki), ami csak annyiból gyártói, hogy megváltoztatták az ikonok és a hátterek stílusát, eltüntették a menüt (az ikonok és a widgetek a 4 x 5-ös kezdőképernyőn vannak) és feldobtak pár saját appot. Akad még egy bal és jobb alsó sarok felől előhúzható alkalmazástárcsa „legújabb”, „forró” és „legfrissebb” válogatással. Ezt leszámítva gyakorlatilag vegytiszta Android 6.0 Marshmallow jár a jól megszokott, elválasztók nélküli billentyűzettel (magyar nyelv van, a rendszerfordítás azonban néha sormintaszerűen vált a Google-féle magyar és a rossz nyelvtanú angol között), és hasonlóan átlátható telefonkönyvvel. Ez utóbbi rendben kezeli a két SIM-et, behívja a névjegyeket számos online fiókból és a kártyákról, szűri a szám nélküli tételeket és felajánl többféle rendezési elvet. A tárcsázóban opció a gyorskeresés és a gyorshívás.


[+]

Ahogy más, kisebb gyártó, úgy a Leagoo is előszeretettel mellékel régi, AOSP-alapú szoftvereket (letöltések, óra, számológép, hangrögzítő, FM-rádió), de legalább a böngésző a modernebb Chrome, amely szinkronizálja a felhasználó fiókadatait, rendben kezel több lapot, gyorsan vált asztali nézetre és inkognitó szörfölést is felajánl. Zoomalapú sörtörés viszont nincs, ami néha jól jönne. A Google-től még fél tucat, jól ismert program és szolgáltatás akad, teljes körű integrációval és Play Áruházzal. A Freeme OS OTA-n frissül, a tesztkészüléken márciusi biztonsági frissítés futott.


[+]

A Leagoo a maga részéről a fájlküldőt, a témaváltót, az állományokat típus szerint rendező fájlkezelőt, a naptárat és az egész hasznos biztonsági központot mellékelte, ahol a RAM, a tárhely, az alkalmazások, az adatkapcsolat és a zaklatási mód paraméterezhető. Ugyaninnen egyes appok indítása védelemhez köthető, és akkor elérkeztünk a filléres mobil legkellemesebb tulajdonságához: a biometrikus azonosítóhoz. Bár azt nem tudom, miért egy külön app, és nem a beállítások kezeli a szenzort, az ujjbegyet párszor ráhelyezve hamar eltanul egy-egy mintát. Összesen öt regisztrálható, bár nem árt egy ujjra több lehetőséget ellőni, mert az olvasó nem túl megbízható, és nem is túl gyors – a főképernyőre kikapcsolt állapotból másfél másodperc eljutni. Emlékeztető: a telefon 22 ezer forintba kerül.


[+]

A leolvasót megérintve ezen felül fogadni és kezdeményezni lehet hívásokat, a zenét és a videókat léptetni, illetve a galériában és a főképernyőn lapozni. A kezdőoldalon egyébként elérhető egy egész oldalas Freeme widget telefonszintű keresővel, néhány linkkel és nem igazán használható hírajánlóval. Végezetül, akar pár extra kezelési mód, mint a duplakoppos felébresztés és az alkalmazásindítás a kikapcsolt képernyőre való rajzzal, bár ezeket használva többször felvillant a kijelző a zsebben, úgyhogy inkább kikapcsoltuk.

Multimédia

A Leagoo M5 előlapjára 5 megapixeles fixfókuszos, a hátlapjára pedig 8 megapixeles, lomha autofókuszos kamera került, ledes villanóval. A mezei AOSP-szoftver helyett egy funkciógazdagabb alkalmazás jár panoráma, HDR, éjszakai, arcszépítő, gyermek és vízjel móddal. Ja, és ott a pózer mód (és ezt most tényleg nem mi találjuk ki), ahol előre rajzolt séma mutatja, hogyan illene a hölgyeménynek, az úrnak, esetleg fél tucat ismerősnek a Leagoo szerinti tökéletes fotóért bepózolnia. Most abba ne menjünk bele, hogy a lent látható javaslatok szexistának számítanak-e, én inkább arra lennék kíváncsi, hogyan lehet öt embert pont úgy beállítani a levegőben (!), hogy a gyártó által ideálisnak mondott csoportfotó elkattanjon?

A pózolj a rajzol látható módon döbbenetes Leagoo M5 feature A pózolj a rajzol látható módon döbbenetes Leagoo M5 feature
A pózolj a rajzon látható módon döbbenetes Leagoo M5 kamera feature [+]

Akik a fenti sémákat meglátva már helyeznék is a kosárba a tökéletes instamobilt, ne tegyék: az M5 katasztrofális képeket lő. Szűkös a látószög és a dinamikatartomány, a szélek felé szétmosottak a részletek, lassan készülnek és fakók a fotók, bár legalább a fehéregyensúly a helyén van. Hasonló a helyzet a makrók esetében, ahol a fókusz megbízhatatlanabb, este meg inkább ne is akarjuk a kamerát használni, jobb ehelyett a többi, minőségibb megoldásra pazarolni a drága időt. Ezek után a 1080p-s videofelvételektől se várjunk sokat, és akkor legalább nem ér csalódás. Itt-ott még egész éles a kép, úgyhogy elsősorban a lencsében véljük a fő hibát felfedezni, de más sebből is vérzik a dolog. A hangminőség átlagos, ez is valami. Íme, egy példa.

Addig okés, hogy nem fixfókuszos a hátlapi kamera, de ettől még nem lő jó képeket
Addig okés, hogy nem fixfókuszos a hátlapi kamera, de ettől még nem lő jó képeket [+]

A zenelejátszó előadók, albumok, műfajok, számok és a hozzáadás sorrendje szerint listázza a hangállományokat, noha a WMA kiterjesztés kifog rajta. Nem maradt ki az AOSP-alapú hangszínszabályzó és az FM-rádió. A videókból 1080p-ig a H.263, H.264, Mpeg4, DivX és Xvid kódolások lejátszása nem okozott gondot. A 4K-s tesztfájl túl nagy falat volt a hardvernek, az AC3 hangot és a feliratok pedig alternatív szoftverrel sikerült meghajtani.


[+]

A fülesre jutó hangminőség nem éppen izgalmas vagy kiemelkedő hangerejű, részletesebb hangzást szoktunk meg, viszont komolyabb mennyiségű torzítás vagy zaj nem zavar be, csak ne az eldobhatós headsetet dugjuk rá. A hátlapi mono hangszóró brutális hangerővel ordít fel, és azért ez a kifejezés, mert az apró hangleadó harsány, torzít és recseg. Pár lépéssel lejjebb véve mindjárt jobb a minőség, ám így is tompának, mély tartományban pedig erőtlennek mondanánk. A bejövő hívást viszont az utca végén is meghallják.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Leagoo M5 két microSIM-et fogad be dual standby technológiával, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni, ameddig viszont az egyikről hívás folyik, a másik lekapcsolódik. 3G-n 21/5,76 Mbps érhető el (850, 1900, 2100 MHz), 4G nincs. Az okostelefon mikrofonja közepes minőségű hangot továbbít beszélgetés közben, a hangszórója viszont fémesen recseg, egyáltalán nem szól szépen. A középes érzékenységű WiFi modem 802.11b/g/n szabványú Directtel és hotspottal, a Bluetooth 4.0-s A2DP-vel és LE-vel, az USB pedig 2.0-s MTP-vel, OTG nélkül és microUSB csatlakozással. A navigációs modul lomha, csak a GPS műholdakra lát rá, bár az A-GPS besegít. Így sem hagyatkoznánk az M5 navis képességeire hajnali kettőkor a semmi közepén, főleg az iránytű hiányában. Az NFC, az infra, a giroszkóp és a hall szenzor szintén kimaradt, csak gyorsulásmérő került a házba.

Látszólag nagy a telep, ám az üzemidő vékonyka
Látszólag nagy a telep, ám az üzemidő vékonyka [+]

2300 milliamperóra nem elég egy mai öthüvelykes okostelefonnak, hogy a nap végéig kibírja az intenzív használatot, az M5-nek 3-4 órányi képernyőidő a vége. Pedig a vaskos tömeg többet ígért. A két órás töltés sem a leggyorsabb, de legalább a Doze ügyesen visszafogja a készenléti fogyasztást, így a töltési ciklus nyújtható, akár a rétestészta. Kapóra jön még az összes okosfunkciót kilövő energiatakarékos mód, amivel csak telefonálni, üzeneteket küldeni és az ébresztést variálni lehet, bár a vásárló nem ezekért vesz modern mobilt. Kilépni a módból a félresikerült „eixt” ikonnal lehet.

Alapvetően sokat nyújt az M5 az árszintjén, remélhetőleg nálunk is forgalomba kerül, itthoni garanciával
Alapvetően sokat nyújt az M5 az árszintjén, remélhetőleg nálunk is forgalomba kerül, itthoni garanciával [+]

Értékelés: Leagoo M5
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Az összefoglalóban mindig mindent az árhoz viszonyítunk, így a tudást, az hiba/erény oldalt és a hiányosságokat, az pedig elvitathatatlan, hogy 22 ezer forintért, európai raktárból ideszállítva nincs hasonlóan jól egyberakott, fémkeretes rivális, főleg nem némileg megbízhatatlan ujjlenyomat-olvasóval és 2/16 gigabájtos RAM/tárhely modullal. Ez nem semmi, és az OTA-n frissülő Android Marshmallow rendszerverzió sem utolsó szempont. A 720p-s IPS kijelző is extra az ársávban, és bár sebességben csak a maga szintjét hozza a telefon, a 3D-s játékokat és a telepítést leszámítva nincs okunk a panaszra ennyiért.

Eddig tehát nem rezgett meg a léc, aki viszont vidéken él, és jobb felé a 4G-s lefedettség a 3G-nél, biztosan hiányolni fogja az LTE támogatást. Nem okés a félig sikerült magyarítás, ráadásul az angol sem mindig helyes. Az M5 állítólagos terepjáró-álló kivitelezését és golyóálló védőüvegét nem teszteltük le Hummerrel és éles tölténnyel, az összeszerelés mindenesetre kitűnő lett, csak a ronda hátlapért kár (ez persze magánvélemény), illetve azért, hogy a vaskos kivitelbe csak szűkös telep fért. Mint mindig, a külföldi rendelés külföldi garanciáztatást jelent, és a támogatott 3G sávok listájára is érdemes odafigyelni. Mindezeket és a 22 darab Mátyás király arcképével felvértezett bankót figyelembe véve a tetszett és az ajánlott plecsni között vacillálunk. Amennyiben az M5 hasonló áron, idehaza is kapható lesz, helyi garanciával, az erősebbik bélyegzőnket tessék ide képzelni.

Leagoo M5

Bone123

A tesztkészüléket a TinyDeal biztosította, köszönjük.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Leagoo M5
Leagoo M5 Általános
Technológia GSM/HSPA+
Méret 141,7 x 71,3 x 9,65 milliméter
Tömeg 179 gramm
Színvariációk fehér, fekete
SIM-foglalat 2 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1280 x 720 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6580
Processzor típusa négymagos, 1,3 GHz-es Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (kb. 10,5 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21 Mbps / 5,76 Mbps / nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, HotSpot, Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok általános/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek File Manager, PowerSave Mode, Szolgáltatás Központ
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Akkumulátor 2300 mAh
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, fénymérő, közelségérzékelő, ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

  • Golyóálló-e a Leagoo M5?

    A gyártó azt állítja, hogy a telefonja katonai golyóálló védőüveget kapott. Egy belépő szintű készüléktől ez elég merész kijelentés, úgyhogy magunk jártunk utána, igaz-e. És videóra is vettük.

  • A Galaxy S8-nak szeretne ellenfelet állítani a Leagoo

    A Kiicaa S8 nevű termékük nem csak nevében idézi meg a Samsung csúcsmodelljét, hanem kialakításban is. Tudásban viszont lemarad, ezért sokkal olcsóbb is lesz.

  • Leagoo M7 - nagyot koppint, azután elhallgat

    Eljutott az iPhone 7 Plus formája és a duplakamera koncepciója a belépőszintre, ám ahol árban a konkurenciához képest Leagoo hozzátesz, azt máshonnan kénytelen elvenni. Nem lőttük le.

  • Leagoo T5 - trójai nélkül ötös

    A Leagoo a belépő árszinten kíván dupla kamerás alternatíva lenni. Ha a portré módot nem erőltetjük, mert kamu, akkor igényes, szép és hatékony készüléket kell látnunk.

Előzmények

  • Hivatalos a Leagoo T1

    A Leagoo hivatalosan is bemutatta a T1-et, amit a rivális gyártó, az Oppo F1-ese ellen küld csatába.

  • Leagoo Shark 1 - a nagy cápa hamar megéhezik

    A kevésbé ismert kínai gyártó legújabb óriása hatalmas kijelzőt és akkumulátort kapott, ám hiába a visszafogott hardver és a 6300 mAh, az üzemidő nem a legfényesebb.

  • Leagoo Lead 7 - üzemidőben vezet

    Kimondottan olcsón érkezik a Leagoo akkumulátorbajnok készüléke, de sajnos a hardver gyengeségei a mindennapi használatban erőteljesen visszaköszönnek.

  • Leagoo Lead 3 - kellemes építőelem

    Lehet nagyon olcsón nagyon jót rendelni. Kínából jött a Leagoo újdonsága 4,5 hüvelykes qHD kijelzővel, négymagos processzorral, két SIM fogadásával.