BlackView BV5000 - zsoldoskatona

Hardver, szoftverezettség

A BlackView választása a 64 bites, 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6735P chipsetre esett. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1 GHz-es Cortex-A53 mag lakozik, a grafikus feladatok ellátásáért a Mali-T720MP2 GPU felel. A 2 GB RAM jótékonyan járul hozzá az alkalmazások futtatásához, és a 16 GB-nyi tárolóegység megléte is örömteli, ebből 10,6 GB marad szabadon, szerencsére a gyártó nem pakolta tele felesleges programokkal a mobilt. A microSD támogatás adott (maximum 32 GB), a kártyára appokat nem telepíthetünk, adatokat viszont szabadon menthetünk. A rezgőmotor közepesen erős, lehetne egy kicsit mélyebb frekvenciájú a rezgés, így is meg lehet érezni, de munkásabb környezetben talán egy picit nehezebb.

Érintésérzékeny vezérlőgombok, háttérvilágítással
Érintésérzékeny vezérlőgombok, háttérvilágítással [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark BlackView BV5000 Evolveo StrongPhone Q8 Doogee Titans 2 Cat S50
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6752 MediaTek MT6582 Snapdragon 400
AnTuTu 5.x Benchmark 44514 pont 44514 pont 19390 pont 17892 pont
AnTuTu 6.x Benchmark 24055 pont n/a n/a n/a
Vellamo Browser 2055 pont 3216 pont 1573 pont 1718 pont
Vellamo Metal 769 pont 1871 pont 762 pont 640 pont
Geekbench 3 (single) 483 pont 820 pont 351 pont 330 pont
Geekbench 3 (multi) 1347 pont 4059 pont 1145 pont 1084 pont
GFXBench Manhattan onscreen 1,9 fps 11,0 fps nem indult el 4,1 fps
Manhattan offscreen 1080p 0,9 fps 5,7 fps nem indult el 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 4,8 fps 25,0 fps 9,4 fps 10,7 fps
T-Rex offscreen 1080p 2,8 fps 16,0 fps 4,2 fps 5,8 fps

Tisztán látszik, hogy a mobilban lévő lapka jelentős erőhátrányban van például a MT6752-höz képest, nem gurított túl jó pontszámokat. A hardver viszont ettől függetlenül bőven elég ahhoz, hogy a HD kijelzőből kihozza a maximumot, jó párost alkotnak, az pedig, hogy módosítatlan Androidot kapunk, mindenképpen pozitívan járul hozzá a rendszer sebességéhez. Egyáltalán nincsenek megakadások, kisebb megdöccenések sem, szépen és folyamatosan fut a szoftvert, a legtöbb alkalmazás nagyon gyorsan megnyílik. A játékokkal sem áll hadilábon a GPU, olyan középkategóriás produktumokkal, mint a Rayman Adventures, minden gond nélkül megbirkózott, az Asphalt 8 futtatásával azonban már akadtak gondok. Cserébe nem melegszik a készülék, még komolyabb terhelés esetén sem.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

Az Adroid 5.1 Lollipop operációs rendszert szinte teljes egészében békén hagyta a gyártó, szerintem ez nagyon jó stratégia egy strapamobilnál. A szoftver a zárolt képernyőn képes megjeleníteni az értesítéseket, plusz azonnal indíthatjuk innen a kamerát és a tárcsázót. A főoldalak személyre szabhatók alkalmazásfelületekkel és gyorsikonokkal, van klasszikus menü, amiben mappázni nem lehet, a programok akár ABC sorrendben is megjeleníthetők. Felülről tudjuk lehúzni az információs függönyt, ami a notifikációkon túlmenően a legfontosabb gyorsbeállításokhoz tartozó ikonokat tartalmazza, szabályozhatjuk innen a fényerőt is. Az alkalmazásváltó a home gomb hosszú megnyomása esetén ugrik elő, kártyalapok szerint látjuk az appokat, sajnos nincs külön ikon arra, hogy az összeset egyszerre be lehessen zárni.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A mozgások, érintések menüpontban találjuk a dupla koppintásos képernyő felébresztést, a gesztusvezérlésben pedig a plusz funkciókat: vízszintes ujjcsúsztatás esetén válthatunk a zeneszámok között, zárolt megjelenő esetén pedig ha például O-t formálunk, akkor a kamera, ha W-t, akkor a fájlkezelő, ha E-t, akkor a böngésző indul el. Van, email kliens (POP3, IMAP, Exchange), böngésző, ébresztőóra, naptár (heti, havi,napi és teendőnézet), számológép, zene-, videolejátszó, YouTube, zseblámpa, emlékeztető, hangfelvevő, Térkép, galéria. A tárcsázóról prediktíven tudunk a névjegyek között keresni (melléjük név, telefonszám, email, cím, csengőhang, weblap, megjegyzés menthető), az SMS-ek buborékos formában jelennek meg, az elküldött üzenetekről kérhetünk kézbesítési visszajelzést. A gyári billentyűzet képes szójavaslatokat kidobni, könnyű és kényelmes gépelni rajta.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Meizu m2 - megint megmutatják

    Jelenleg a Meizu belépőmodellje az m2, öthüvelykes kijelzőjével még a használható kategóriába esik, a felszereltsége rendben van és az ár/érték aránya is dicséretre méltó.

  • Prestigio Muze C3 - csábító szemvillantás?

    A cég újdonsága az alsó kategóriát szeretné meghódítani, az 5 hüvelykes HD kijelző még igen ígéretes, van előlapi vaku, az ár pedig megítélés kérdése, de soknak semmiképpen sem mondható.

  • BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

    Tesztkészülékünk az 5,5 hüvelykes kijelzőjével a phablet kategóriában versenyez, egy MediaTek MT6735 chipset hajtja meg, a pár szoftveres extrán kívül az ujjlenyomat-olvasó emelhető ki.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

Hirdetés