Hirdetés

BlackBerry Storm2 9550 - túlságosan ismerős

Előszó, a doboz tartalma

Törzsolvasóinkat valószínűleg nem éri váratlanul e cikk megjelenése, az év végi hajrában ugyanis ha csak húsz perc erejéig is, de december végén sikerült kiraknunk a szöveg nélküli változatot, amit így utólag év végi meglepetésként is felfoghatunk. A téma tehát nem új, cikkünk tárgya a BlackBerry Storm2 9550, mely az e-mailezésre kihegyezett készülékeket gyártó RIM második érintőkijelzős modellje. Ez önmagában még nem is lenne olyan érdekes, de az elődmodell ismeretében mindenképp azzá válik, az első Storm ugyanis megjelenésekor hatalmas vihart kavart (valószínűleg ebből jött a névválasztás), hiszen olyan érintőkijelzője volt, melyet egy gombhoz hasonlóan valóban meg lehetett nyomni. Emiatt kezelése is teljesen újszerű (vagy legalábbis szokatlan) volt, és bár az innovatív megoldás több díjat is besöpört, a felhasználókat erősen megosztotta. Mi kedveltük, de a hibáival is tisztában voltunk, várakozással tekintettünk hát a jövőbe, hiszen a RIM már hónapokkal ezelőtt elfecsegte, hogy a Storm2 a korábbinál sokkal jobb megoldással fogja felkelteni a vevők figyelmét.

BlackBerry Storm2 9550

A 9550-et tesztélése azért is érdekes volt, mert a 9500 a Speedshop jóvoltából és a mi hanyagságunkból adódóan közel egy évig nálunk volt: a tesztelés után elfelejtettük visszaküldeni, ők nem kérték vissza, pár hónap után tehát előkerült az egyik polcról, mi pedig elkezdtük használni. Összehasonlítási alapja tehát az egész szerkesztőségnek van, Bognál és Gubronál ugyanúgy vendégeskedett, ahogy nálam, igaz, intenzív használatról nem beszélhetünk, mivel a kártyám akkor került bele, ha volt olyan nap, amikor nem volt nálam tesztkészülék — ilyen egy hónapban legfeljebb ötször van. Lényeg a lényeg, az új jövevényről kvázi BlackBerry felhasználóként is tudunk véleményt formálni, ami egy ilyen kaliberű cuccnál nem hátrány.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

A tesztpéldányt ezúttal is a Speedshoptól kaptuk, nagyon köszönjük (plusz halkan megjegyeznénk, hogy ezt már nem fogjuk elfelejteni visszaadni). A doboz pont olyan, amilyen az összes többi BlackBerry-é, fekete kartondarab típusjelzés nélkül, benne annyi füzet és kiegészítő, hogy az szinte a fizika törvényeit is meghazudtolja. Pedig különösebben sok dolgot nem is kapunk: microUSB-s hálózati töltő, két darab (!) adatkábel (hogy minek, azt nem tudom, a töltőnek van kábele, szóval nem ahhoz való a második kábel), sztereó headset. Említésre méltó, hogy a készülékben egy 16 GB-os microSD memóriakártya kapott helyet, viszont ettől függetlenül mondhatnám, hogy egy tok még igazán elfért volna a dobozban, de az a helyzet, hogy nem fért volna el — ettől függetlenül persze jó lett volna, ha jár egy a készülékhez.

Külső

A külső alapvetően nem sokat változott, de nem kell elszomorodni, a lényeg a részletekben van. A 9550 kiterjedése pont akkora, mint elődjéé (112,5 x 62,2 x 14 milliméter), a tömeg viszont egy ötös ugrással 160 grammra nőtt, valószínűleg a Storm2 is sokat evett a karácsonyi lakomákon. A formavilág és az anyaghasználat is maradt a régiben, de a méretes masina az elődjénél is jobban lekerekített íveknek és a kellemes anyagoknak köszönhetően még annál is kellemesebben simul bele az ember kezébe. A hátlap teljes egészében fémből van, körülötte jó minőségű, puha tapintású plasztikok kaptak helyet, de nem túl sok, az előlap körül ugyanis már krómozott díszcsík fut körbe — hogy fém vagy műanyag, azt nem tudtam megállapítani, szerintem utóbbi. Maga az előlap szinte kizárólag a kijelzőből áll, a megnyomható rész a négy darab előlapi gombig (híváskezelők, vissza, menü) lenyúlik le, a "rendes" gombok tehát eltűntek, ezek amolyan hibridek, nem igazi gombok, de nem is érintésérzékeny felületek. Használni mindenesetre elég rossz volt őket, az aljukat szinte lehetetlen benyomni, meg kell tehát szokni, hogy az ember fentről közelít hozzájuk — amíg ezt nem tanuljuk meg, gondban leszünk a bejövő hívások fogadásával, bár a zöld gombnak egy virtuális változata a kijelzőn is van.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

Az előlap tetején a telefonhangszórót, a fényérzékelőt és a gyártó logóját találjuk. Nem sokkal a trió alatt kezdődik a 3,25 hüvelyk átlójú, 360 x 480 pixeles kapacitív TFT érintőkijelző, melyet a SurePress technológia tesz egyedivé. Az elődmodelléhez hasonlóan ez a kijelző is megnyomható, de az azt segítő mechanika már első ránézésre is látszik, hogy sokkal jobb. A régi kis túlzással egyszerű rugókkal működött, azok tartották fent a kijelzőt, ha pedig megnyomtuk, az egész megmozdult és valahol a kijelző alatt megnyomott egy gombot. Ezzel az elgondolással leginkább az időtállóság volt gond, a nálunk lévő Storm kijelzője egy év után már elképesztően lötyögött, arról nem is beszélve, hogy az illesztések pontatlansága miatt a kijelző széleinél kiszűrődött a háttérvilágítás fénye. Itt már az egész rendszer elektronikus, nincs lötyögés, nincs kikukucskáló fény, ráadásul a cucc csak akkor válik megnyomhatóvá, ha felélesztjük a készüléket, a zsebünk tehát nem fogja fölöslegesen fárasztani a mechanikát. A nyomásérzékelés is más, ha például az egyik sarkot nyomjuk be, az azzal szemközti kicsit megemelkedik, míg az elődnél ugye az egész panel benyomódott — ráadásul sokkal jobban, mint itt, holott a nyomáspont most is kiválóan érzékelhető. A képminőségről felesleges sokat beszélni, a 9550 képe nagyon szép — az alul található gombkvartettről pedig már az előző bekezdésben ejtettem pár szót, többet nem pazarolnék rájuk.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

A hátlap tetején a 3,2 megapixeles autofókuszos fényképezőt, valamint az ahhoz tartozó ledes villanót találjuk, a felirat fölött a kihangosító hangszórója integet nekünk. A középső részről már volt szó, egy az egyben levehető, pattintós megoldással rögzül, ami így leírva nem hangzik túl jól, de a jelek szerint sokkal tartósabb, mint az első Storm rögzítése, mely ugyebár két elhúzható pöcökből állt, amik igencsak hajlamosak voltak a lazulásra. A hátlapon a BlackBerry-k hét "pöttyből" álló logóját láthatjuk, a nálam járt példányra pedig egy Verzion embléma is futotta, ez az itthon hivatalosan forgalomba kerülő példányokon (már ha lesznek ilyenek) bizonyára nem lesz rajta.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

Az oldalsó részek a gyártó jó szokásához hasonlóan sok meglepetést tartogatnak. Felül a bekapcsoló/képernyőzár, valamint a profilváltó "gombokat" találjuk, gyakorlatilag az egész felső részt be lehet nyomni, kellemes megoldás. Az már kevésbé dicséretes, hogy ezek körül egy milliméteres hézag található, ami olyan érzést kelt, mintha a telefon nem lenne rendesen összerakva. Balra a hangtárcsázó indítója és a 2.0-s microUSB csatlakozó került, alul a mikrofon árválkodik az alig látható Qualcomm 3G CDMA felirat nem sokat nyújtó társaságában, míg jobbra a fényképező és a hangerőszabályzó gombok, valamint a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet kapott helyet.

Hirdetés

Hardver, szoftverek, sebesség

Hardveres téren történtek is változások és nem is. A processzor maradt az az 528 MHz-es Qualcomm, ami az előző Stormban is számolgat, holott a gyártó az új Boldban már egy erősebb (pontosabban magasabb órajelen ketyegő) chipet alkalmaz. A RAM mérete viszont 128-ról 256 MB-ra nőtt, ami érezhetően gyorsabbá teszi a készüléket, továbbá a belső tárhely duplázódott (1 helyett 2 GB), a gyári memóriakártyával együtt tehát 18 GB helyünk van adattárolásra. Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy a Storm2-n már az 5.0-s BlackBerry OS fut, ami a jelek szerint sokkal tempósabban reagál az utasításokra, mint elődje, pedig ezen a téren annak sem kellett szégyenkeznie. Az új BlackBerry tehát gyors, mint a szél, ráadásul új szolgáltatásokkal is kecsegtet, melyekről bővebben ide kattintva lehet olvasni.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

A felhasználói felület felépítéséhez nem nyúltak hozzá a mérnökök. A vicces oldalról megközelítve azért nem, mert a Storm kezelését így is rengeteg idő volt megtanulni és megszokni, ezért nem akarták megszívatni azokat a felhasználókat, akik az elődről váltanak. A komoly oldalt előhúzva viszont azt mondhatom, hogy azért hagytak mindent a régiben, mert az is teljesen jó volt. Vegyük például a készenléti képernyőt: itt azon kívül, hogy minden alapvető információt láthatunk, egy pillanat alatt válthatunk profilt, beállíthatunk ébresztőt vagy ki/bekapcsolhatjuk a különféle adatkapcsolatokat, ráadásul a nyolc legfontosabb programot az alul lévő ikonok segítségével elérhetjük. A menübe háromféle módon is eljuthatunk: vagy megnyomjuk az alul lévő menü gombot, vagy valahol rábökünk a háttérképre, vagy simán elforgatjuk a kijelzőt. A készülékben ugyanis található giroszkóp, mely szinte minden menüpontban működik, viszont a készenléti képernyőnél nem, így ha ott forgatjuk el a telefont, egyből a főmenüben fogjuk találni magunkat.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

A menü is érezhetően gyorsabb, nagyon könnyedén tudunk görgetni benne, ráadásul az animáció is elég látványos. Az érintőkijelző miatt a menüpontok kiválasztása is egyszerű: ha csak simán rárakjuk az ujjunkat a kijelzőre, akkor kijelöljük az alatta lévő menüpontot (plusz a "sima ujjlerakással" tudunk görgetni is), ha pedig megnyomjuk a kijelzőt, akkor el is jutunk a kiválasztott helyre. A kijelző egyébként érzékeli, hogy hol nyomjuk meg, ha tehát megcsináljuk, hogy kiválasztjuk a jobb alsó sarokban lévő ikont, majd ujjunkat áthúzzuk a bal felső sarokba, akkor bár a kijelölés aktív marad, ha megnyomjuk a kijelzőt, nem fogunk belépni a kiválasztott helyre — ez ugye azt jelenti, hogy ennél a modellnél nem egyetlen egy gomb van a kijelző alá beépítve. A kezelés minden finomság ellenére nem lett magától értetődőbb, mint a Storm 1-nél, tehát a friss tulajoknak jó pár napukba fog telni, mire ráéreznek a dologra.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

A szoftveres csomag ugyanaz, mint az összes többi BlackBerry-nél. Van egy nagyon szép és jól használható naptárunk, egy korrekt óránk (benne ébresztő, stopper és időzítő), ezeket a főmenüből közvetlenül érhetjük el, a többi alkalmazásért viszont egy picit turkálnunk kell. Ott van például a média menüpont, melyben a csengőhangállítót, a diktafont és a hangjegyzeteket találjuk, de sokszor fogunk belépni az alkalmazások közé is, ahol a jegyzettömb, a feladatlista, a számológép, a Word/Excel/PowerPoint megnyitására alkalmas programtrió, a fájlböngésző, a hangtárcsázó, a jelszótároló van. Letöltéseink értelemszerűen a letöltések felirattal ellátott helyre kerülnek, a játékok menüpont alatt pedig négy — na ki találja ki? — játék kapott helyet: Sims 3, Tetris, BrickBreaker és Word Mole, az első csak próbaverziós. Bár külön menüpontot kaptak az instant messaging programok, ott csak a BlackBerry Messengert fogjuk megtalálni. A kereső az üzenetek, naptárbejegyzések, névjegyek, jegyzetek, feladatok, valamint a BlackBerry Messengerben tárolt üzenetek között tud kutakodni. A BlackBerry alkalmazásboltja idehaza egyelőre nem működik, ráadásul valószínűleg egy darabig még nem is fog. A nálam lévő készülék még magyarul sem tudott, ami arra enged következtetni, hogy a RIM szemében Magyarország egyelőre nem piac a BlackBerry-k számára.

Adatkommunikáció, telefonálás, üzenetkezelés

A készülék GSM-modulja négynormás (850/900/1800/1900 MHz), UMTS sávokból pedig csak a 2100 MHz-est támogatja. Adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, utóbbinál a letöltési sebesség 7,2 Mbps lehet — van HSUPA is, de a specifikáció nem szól arról, hogy ott mennyi a maximális sávszélesség, valószínűleg 2 Mbps. A legörömtelibb újítás, hogy elődjével ellentétben a Storm2-ből már nem maradt ki a WiFi sem, a sort pedig a 2.1-es, sztereó hangátvitelt is támogató Bluetooth teszi teljessé. A microUSB csatlakozó 2.0-s, a készülék számítógépre kötve nem csak, hogy töltődik, USB Mass Storage eszközként is működik, a bővítőkártya és a belső memória tartalmát egyaránt böngészhetjük.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

Telefonálás közben a hangminőség rendben volt, egyedül főszerkesztőnk panaszkodott egyszer, hogy "olyan, mintha egy vödörből beszélnék" (nem mintha valószínű lenne, hogy beszélt valaha valakivel, aki egy vödörben volt), de ezt hálózati problémaként tudom be, ám az a tény, hogy a hívásaim igen gyakran minden előzetes bejelentés nélkül megszakadtak... talán egyedi hiba volt, de biztosan nagyon idegesítő. A telefonálással kapcsolatos szoftverek a szokásos BlackBerry-színvonalat hozzák, a névjegyzékben rengeteg extra mező áll a felhasználó rendelkezésekre, névjegyekből pedig annyit menthet, amennyit csak akar. A hívásnaplóban egyesítve láthatjuk a tárcsázott/fogadott/nem fogadott hívásokat, a készülék az egyes személyekhez tartozó hívástörténetet is menti, azt külön képes megjeleníteni. A nem fogadott hívásokról tájékoztató üzenetek valamiért az e-mailek közé kerülnek, hogy miért, azt nem tudom.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

Üzenetkezelés terén mindent megkapunk, amit csak akarhatunk. A BlackBerry e-mail természetesen használható a készülékkel, az adatok 2G-s és 3G-s hálózaton egyaránt egy pillanat alatt lejönnek, de szinkronizálni WiFi-n keresztül is tudunk. Bármilyen POP3/IMAP4 szervert beállíthatunk, a küldéssel sem lesz gond, ha pedig regisztrált BB felhasználók vagyunk, hasonszőrű társainkkal gyakorlatilag ingyen chatelhetünk. Az már fájóbb, hogy gyárilag egyéb kliensszoftverek (Skype, MSN, Google Talk) nem találhatók a masinán. Az SMS-ek dátum szerint elkülönítve, chat-szerű nézetben jelennek meg, továbbá a készülék támogatja az MMS-eket is. Social-networking kliens szintén nincs gyárilag, a Facebookozni vágyók tehát csak a webböngészőben élhetik ki magukat.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

Szomorú dolog viszont, hogy az előd legnagyobb hibáját nem sikerült kijavítania a gyártónak: a gépelés még mindig elég nehézkes, bár egy picit azért jobb, mint amilyen az elődön volt. Sima numpad alapú billentyűzet nincs, csak egy SureType elrendezés, mely ugyebár a prediktív szövegbevitelre épít, úgyhogy a magyar nyelv támogatásának hiányában nem sokra fogunk vele menni. Ott van viszont az elforgatott nézetben előbukkanó QWERTY kiosztású klaviatúra, mely nem csak a valódi billentyűzettel ellátott készülékekhez képest nyújt katasztrofális gépelési élményt, de sokkal rosszabb, mint az iPhone vagy az Android beviteli panelje. Rengetegszer gépeltem félre, az ékezetes karakterek bevitele pedig gyakorlatilag lehetetlen. Nem amiatt kritizálom a RIM-et, mert számolnak az érintőkijelzős készülékekkel és az azokat igénylő piaccal — azt viszont nem hiszem el, hogy ennél nem lehetett volna egy jobb megoldást kitalálni.

Internet, multimédia

A webböngésző néha kicsit lassúcska, de egyébként korrekt, az elődjénél legalábbis jobb, ugyanis már képes belőni a hasábok szélességét, a dupla kattintással történő nagyításnál tehát pont annyira nagyít bele a képbe, hogy a szöveg horizontálisan elférjen a képernyőn. A YouTube videók lejátszása elvben megoldott, ha a böngészőben megnyitjuk valamelyiket, a médialejátszó elindítja — vagy kiírja, hogy an error occured...

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

A kamerához nem nyúltak, maradt a 3,2 megapixel és az autofókusz, ami legfeljebb 2048 x 1536 pixeles állóképeket és 480 x 352 pixeles videókat jelent. Beállítási lehetőségekből átlagos kínálattal számolhatunk, van szoftveres képstabilizátor, fehéregyensúly, pár színeffekt, plusz bekapcsolhatjuk a geotagginget.

BlackBerry Storm2 9550

A képminőség elég... semmilyen. Az időjárás pont nem kedvezett szegény készüléknek, alig volt fény, amikor a tesztfotókat csináltam, így nyilván kár lenne a sárba döngölni a kicsit alulexponált fotók és a fakó színek miatt, hiszen az még így is látszik, hogy a vonalélesség jó és a zajszint is elviselhető. Az viszont tény, hogy a fotók hajlamosak bemozdulni, a szélek elég elmosottak, beltérben, gyenge fényviszonyok között viszont nagyon zajosak lesznek a felvételek. A ledes vaku pedig nagyjából annyit segít a történeten, mint a Csipkerózsikán egy baráti vállveregetés.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

A zenelejátszás szoftveres része korrekt, a program fut a háttérben (igaz, onnan nem igazán kezelhető, csak a hangerőt tudjuk állítani), ID3-tagek alapján szűr a számok között, kirajzolja az albumborítókat, tartalmaz egy alapszintű hangszínszabályzót. A hangminőség kihangosítva viszont elég gyenge, ráadásul a gyári fülhallgató sem egy bajnok, igaz, a szabványos fülhallgató kimenetnek köszönhetően a csere könnyedén megoldható. FM-rádió nincs a Storm2-ben.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

A képnézegető működik, de lassú. A gesztusokat nem kezeli, nagyítani a kijelző megnyomásával lehet, kicsinyíteni pedig szoftveres gombbal. Videókból a DivX/XviD nincs támogatva, de az MP4/H.264/H.263/WMV formátumokkal elboldogul a lejátszó.

GPS, üzemidő, összegzés

GPS-vevő van, cellainformációk alapján gyorsan pozíciónál, viszont egyelőre semmi érdemi navigációs szoftvert nem tudunk rá letölteni, tehát legfeljebb a fotózás kapcsán már említett GeoTagging kapcsán lehet hasznunkra.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

A Storm2-ben lapuló telep 1400 mAh-s. A gyári adatok szerint 3G-s hálózaton 6 óra beszélgetési időt vagy 305 óra készenlétet érhetünk el, de mint általában, ezek az adatok most sem fedik a valóságot. Ha egész nap a neten lógunk, egy nap alatt teljesen leszívhatjuk az akkumulátort, normál használat mellett pedig körülbelül két napig élvezhetjük, hogy nem kell töltőre dugnunk az új BlackBerry-t.

Értékelés: BlackBerry Storm2 9550
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 5 pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya ?

Hogyan értékelünk?

Összegzés: a BlackBerry Storm2 9550 sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Az elődje ugyebár egy kuriózum volt, egy olyan készülék, melyből nem sokat láthattunk az utcán, cserébe viszont néha meg kellett szenvednünk a használatával — itt főleg a nehézkes szövegbevitelre és a nehezen megszokható felhasználói interfészre gondolok, de gondok voltak az internetböngészővel is, a WiFi hiányáról már nem is beszélve. Az tisztán látszik, hogy a RIM komolyan vette a felhasználók és a sajtó igényeit, a Storm2-n ugyanis megpróbáltak változtatni: belerakták a hőn áhított WiFi-t, újragondolták a megnyomható érintőkijelzőt, javítottak a böngészőn (jó, ezt nem magának a készüléknek, hanem az 5.0-s BlackBerry OS-nek köszönhetjük), de a várt áttörés így is elmaradt. A szövegbevitel egyszerűbb, de a konkurenciával összehasonlítva így is nehézkes, egy BlackBerry-nél pedig ez talán az egyik legfontosabb követelmény. A rendszert továbbra is szokni kell, de nem lehetetlen megszeretni, én például kedveltem, kicsit sajnálom is, de ezúttal idejében vissza fogom juttatni a forgalmazó Speedshopnak. Árat egyelőre nem tudunk, részemről tetszett, kuriózumszámba megy.

BlackBerry Storm2 9550

Bocha

A tesztkészüléket a www.speedshop.hu biztosította, köszönjük!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

BlackBerry Storm2 9550
BlackBerry Storm2 9550 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 112,5 x 62,2 x 14 milliméter
Tömeg 160 gramm
Színvariációk fekete
Kijelző
Belső kijelző átlója 3,25 hüvelyk
Belső kijelző felbontása 360 x 480 pixel
Belső kijelző típusa kapacitív TFT érintőkijelző SurePress technológiával
Színárnyalatok száma 65 536
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória / max. MMS méret dinamikus / 300 kB
Operatív memória mérete (RAM) 256 MB
Belső tárhely mérete 2 GB (+ 16 GB-os microSD memóriakártya a csomagban)
Memória bővíthetősége microSDHC (16 GB az alapcsomagban)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 7,2 Mbps / 2 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1 (A2DP is)
WiFi 802.11 b/g
USB 2.0 (microUSB)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS-vevő van (A-GPS is)
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform BlackBerry OS 5.0
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van (POP3, IMAP4, Exchange, BES, BIS)
Java van
Játékok vannak
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek Documents To Go, BlackBerry Messenger, Password Keeper
Multimédia
Fő kamera 3,2 megapixeles, autofókuszos, vaku
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel van (3GP formátum, 480 x 352 pixel)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 1400 mAh-s lítium-ion (D-X1)
Készenléti idő 305 óra (2G) / 280 óra (3G)
Beszélgetési idő 5 óra (2G) / 6 óra (3G)
Egyebek
benyomható érintőkijelző, 528 MHz-es processzor

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés