BlackBerry Storm2 9550 - túlságosan ismerős

Külső

A külső alapvetően nem sokat változott, de nem kell elszomorodni, a lényeg a részletekben van. A 9550 kiterjedése pont akkora, mint elődjéé (112,5 x 62,2 x 14 milliméter), a tömeg viszont egy ötös ugrással 160 grammra nőtt, valószínűleg a Storm2 is sokat evett a karácsonyi lakomákon. A formavilág és az anyaghasználat is maradt a régiben, de a méretes masina az elődjénél is jobban lekerekített íveknek és a kellemes anyagoknak köszönhetően még annál is kellemesebben simul bele az ember kezébe. A hátlap teljes egészében fémből van, körülötte jó minőségű, puha tapintású plasztikok kaptak helyet, de nem túl sok, az előlap körül ugyanis már krómozott díszcsík fut körbe — hogy fém vagy műanyag, azt nem tudtam megállapítani, szerintem utóbbi. Maga az előlap szinte kizárólag a kijelzőből áll, a megnyomható rész a négy darab előlapi gombig (híváskezelők, vissza, menü) lenyúlik le, a "rendes" gombok tehát eltűntek, ezek amolyan hibridek, nem igazi gombok, de nem is érintésérzékeny felületek. Használni mindenesetre elég rossz volt őket, az aljukat szinte lehetetlen benyomni, meg kell tehát szokni, hogy az ember fentről közelít hozzájuk — amíg ezt nem tanuljuk meg, gondban leszünk a bejövő hívások fogadásával, bár a zöld gombnak egy virtuális változata a kijelzőn is van.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

Az előlap tetején a telefonhangszórót, a fényérzékelőt és a gyártó logóját találjuk. Nem sokkal a trió alatt kezdődik a 3,25 hüvelyk átlójú, 360 x 480 pixeles kapacitív TFT érintőkijelző, melyet a SurePress technológia tesz egyedivé. Az elődmodelléhez hasonlóan ez a kijelző is megnyomható, de az azt segítő mechanika már első ránézésre is látszik, hogy sokkal jobb. A régi kis túlzással egyszerű rugókkal működött, azok tartották fent a kijelzőt, ha pedig megnyomtuk, az egész megmozdult és valahol a kijelző alatt megnyomott egy gombot. Ezzel az elgondolással leginkább az időtállóság volt gond, a nálunk lévő Storm kijelzője egy év után már elképesztően lötyögött, arról nem is beszélve, hogy az illesztések pontatlansága miatt a kijelző széleinél kiszűrődött a háttérvilágítás fénye. Itt már az egész rendszer elektronikus, nincs lötyögés, nincs kikukucskáló fény, ráadásul a cucc csak akkor válik megnyomhatóvá, ha felélesztjük a készüléket, a zsebünk tehát nem fogja fölöslegesen fárasztani a mechanikát. A nyomásérzékelés is más, ha például az egyik sarkot nyomjuk be, az azzal szemközti kicsit megemelkedik, míg az elődnél ugye az egész panel benyomódott — ráadásul sokkal jobban, mint itt, holott a nyomáspont most is kiválóan érzékelhető. A képminőségről felesleges sokat beszélni, a 9550 képe nagyon szép — az alul található gombkvartettről pedig már az előző bekezdésben ejtettem pár szót, többet nem pazarolnék rájuk.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

A hátlap tetején a 3,2 megapixeles autofókuszos fényképezőt, valamint az ahhoz tartozó ledes villanót találjuk, a felirat fölött a kihangosító hangszórója integet nekünk. A középső részről már volt szó, egy az egyben levehető, pattintós megoldással rögzül, ami így leírva nem hangzik túl jól, de a jelek szerint sokkal tartósabb, mint az első Storm rögzítése, mely ugyebár két elhúzható pöcökből állt, amik igencsak hajlamosak voltak a lazulásra. A hátlapon a BlackBerry-k hét "pöttyből" álló logóját láthatjuk, a nálam járt példányra pedig egy Verzion embléma is futotta, ez az itthon hivatalosan forgalomba kerülő példányokon (már ha lesznek ilyenek) bizonyára nem lesz rajta.

BlackBerry Storm2 9550
[+]

Az oldalsó részek a gyártó jó szokásához hasonlóan sok meglepetést tartogatnak. Felül a bekapcsoló/képernyőzár, valamint a profilváltó "gombokat" találjuk, gyakorlatilag az egész felső részt be lehet nyomni, kellemes megoldás. Az már kevésbé dicséretes, hogy ezek körül egy milliméteres hézag található, ami olyan érzést kelt, mintha a telefon nem lenne rendesen összerakva. Balra a hangtárcsázó indítója és a 2.0-s microUSB csatlakozó került, alul a mikrofon árválkodik az alig látható Qualcomm 3G CDMA felirat nem sokat nyújtó társaságában, míg jobbra a fényképező és a hangerőszabályzó gombok, valamint a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet kapott helyet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés