BlackBerry Storm2 9550 - túlságosan ismerős

Adatkommunikáció, telefonálás, üzenetkezelés

A készülék GSM-modulja négynormás (850/900/1800/1900 MHz), UMTS sávokból pedig csak a 2100 MHz-est támogatja. Adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, utóbbinál a letöltési sebesség 7,2 Mbps lehet — van HSUPA is, de a specifikáció nem szól arról, hogy ott mennyi a maximális sávszélesség, valószínűleg 2 Mbps. A legörömtelibb újítás, hogy elődjével ellentétben a Storm2-ből már nem maradt ki a WiFi sem, a sort pedig a 2.1-es, sztereó hangátvitelt is támogató Bluetooth teszi teljessé. A microUSB csatlakozó 2.0-s, a készülék számítógépre kötve nem csak, hogy töltődik, USB Mass Storage eszközként is működik, a bővítőkártya és a belső memória tartalmát egyaránt böngészhetjük.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

Telefonálás közben a hangminőség rendben volt, egyedül főszerkesztőnk panaszkodott egyszer, hogy "olyan, mintha egy vödörből beszélnék" (nem mintha valószínű lenne, hogy beszélt valaha valakivel, aki egy vödörben volt), de ezt hálózati problémaként tudom be, ám az a tény, hogy a hívásaim igen gyakran minden előzetes bejelentés nélkül megszakadtak... talán egyedi hiba volt, de biztosan nagyon idegesítő. A telefonálással kapcsolatos szoftverek a szokásos BlackBerry-színvonalat hozzák, a névjegyzékben rengeteg extra mező áll a felhasználó rendelkezésekre, névjegyekből pedig annyit menthet, amennyit csak akar. A hívásnaplóban egyesítve láthatjuk a tárcsázott/fogadott/nem fogadott hívásokat, a készülék az egyes személyekhez tartozó hívástörténetet is menti, azt külön képes megjeleníteni. A nem fogadott hívásokról tájékoztató üzenetek valamiért az e-mailek közé kerülnek, hogy miért, azt nem tudom.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

Üzenetkezelés terén mindent megkapunk, amit csak akarhatunk. A BlackBerry e-mail természetesen használható a készülékkel, az adatok 2G-s és 3G-s hálózaton egyaránt egy pillanat alatt lejönnek, de szinkronizálni WiFi-n keresztül is tudunk. Bármilyen POP3/IMAP4 szervert beállíthatunk, a küldéssel sem lesz gond, ha pedig regisztrált BB felhasználók vagyunk, hasonszőrű társainkkal gyakorlatilag ingyen chatelhetünk. Az már fájóbb, hogy gyárilag egyéb kliensszoftverek (Skype, MSN, Google Talk) nem találhatók a masinán. Az SMS-ek dátum szerint elkülönítve, chat-szerű nézetben jelennek meg, továbbá a készülék támogatja az MMS-eket is. Social-networking kliens szintén nincs gyárilag, a Facebookozni vágyók tehát csak a webböngészőben élhetik ki magukat.

BlackBerry Storm2 9550 BlackBerry Storm2 9550

Szomorú dolog viszont, hogy az előd legnagyobb hibáját nem sikerült kijavítania a gyártónak: a gépelés még mindig elég nehézkes, bár egy picit azért jobb, mint amilyen az elődön volt. Sima numpad alapú billentyűzet nincs, csak egy SureType elrendezés, mely ugyebár a prediktív szövegbevitelre épít, úgyhogy a magyar nyelv támogatásának hiányában nem sokra fogunk vele menni. Ott van viszont az elforgatott nézetben előbukkanó QWERTY kiosztású klaviatúra, mely nem csak a valódi billentyűzettel ellátott készülékekhez képest nyújt katasztrofális gépelési élményt, de sokkal rosszabb, mint az iPhone vagy az Android beviteli panelje. Rengetegszer gépeltem félre, az ékezetes karakterek bevitele pedig gyakorlatilag lehetetlen. Nem amiatt kritizálom a RIM-et, mert számolnak az érintőkijelzős készülékekkel és az azokat igénylő piaccal — azt viszont nem hiszem el, hogy ennél nem lehetett volna egy jobb megoldást kitalálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés