Allview X2 Soul Style - stílustörés

Adatátvitel, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból is az elvárható minimummal kell kalkulálnunk, habár a készülék egyszerre két SIM kártyát is kezel, azt dual standby módban teszi, ellenben mind a két hálózaton kihasználhatjuk a Cat.4-es LTE (150/50 Mbps) előnyeit megfelelő lefedettség esetén, 3G alatt pedig 21,1/5,75 Mbps-os le-, illetve feltöltési sebességgel számolhatunk. A hálózattal nem volt gond, a hangminőség viszont tud kellemetlen perceket okozni. Hívás közben a magas hangok eltúlzottak és fülsértőek, mélyek pedig nem nagyon léteznek, így legkellemesebb orgánumú ismerőseink hangzása is üres és sivalkodó.


[+]

WiFi-ből egysávos, 802.11 b/g/n-es szabvány jutott, WiFi Hotspot és WiFi Direct kíséretében, Bluetooth-ból pedig 4.0-s verzió (A2DR, EDR). A 2.0-s microUSB, a Soul Lite-tal ellentétben ezúttal nem OTG képes, NFC pedig továbbra sincs. A GPS egészen jól teljesített, bár a Google navigáció kissé nehezen lőtte be a pontos helyzetünket A-GPS segítségével, amint összeszedte magát, tisztességgel tette a dolgát. A legfőbb problémát az adatkapcsolat instabilitása okozta, ami a tapasztalatok alapján inkább róható fel a szolgáltatónak, mint a készüléknek.


[+]

A vékonyka készülékházba egy 2350 mAh-s akkumulátor került, ami tökéletesen kiszolgálja az igényeket. Automata fényerővel, energiatakarékos beállításokat mellőzve, közepesen intenzív használat mellett sem kell a töltőért rohannunk nap végén, másfél nappal nyugodtan számolhatunk.


    Értékelés: Allview X2 Soul Style
 
Külső
     
Ergonómia
      8 pont
     
Anyaghasználat
      7 pont
     
Összeszerelés minősége
      6 pont
     
Kijelző minősége
      7 pont
     
Belső
     
Kezelhetőség
      7 pont
     
Sebesség
      8 pont
     
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége
  8 pont
     
Felhasználói felület élménye
      7 pont
     
Alapfunkciók
     
Hangminőség, vételi stabilitás
      8 pont
     
PIM funkciók
      10 pont
     
Adatkommunikációs képességek
      7 pont
     
Multimédia
     
Vizuális
      7 pont
     
Audio
      6 pont
     
Egyebek
     
Üzemidő
      8 pont
     
Ár/érték aránya
      6 pont
     

Összességében nem egy használhatatlan megoldás a Soul Style, de a tisztes középszert azért itt-ott megkérdőjelezi egy-egy szembetűnő – esetleg hallható - hiányosság vagy érthetetlen megoldás. A rendszer sebességén ugyan sikerült javítani, mindent összevetve viszont nem látjuk például, hogy tesztalanyunk házon belül miért lett a hozzá, hardveres és szoftveres szempontból is legközelebb álló Soul Lite fölé pozicionálva, legalábbis az árazása alapján. Gyártói garanciával, kártyafüggetlenül kb. 57 és 65 ezer forint között juthatunk hozzá, ami a fentiek ismeretében nem tűnik valami kedvezőnek. Képességei, felszereltsége és a felhasználói élmény alapján nagyjából egy kategóriával lőtték fölé az árat, mint abban a ligában, ahol játszani kényszerül. Ha csak a benchmarkok összehasonlításánál hivatkozott készülékeket nézzük, ezért az összegért már választhatjuk a FullHD kijelzővel, lényegesen erősebb hardverrel és gazdagabb funkcionalitással rendelkező Xiaomi Redmi Note 2-t, igaz, egy picit nagyobb. Ha a kompakt kialakítás is szempont, a Meizu m2 is ésszerű alternatívának tűnik, nem mellesleg jóval kedvezőbb az árfekvése, ahogy egy Samsung Galaxy J5 is valószínűleg előbb fog szóba kerülni, mint a X2 Soul Style. Csalódottságunk oka nem kizárólag az árcímke, ha csak azzal lenne a baj, idővel, ahogy az lenni szokott, akár összhangba is kerülhetne az ár-érték arány, de a felhasználói élményen ez sem segítene sokat, így plecsnire sajnos esélye sincs, pedig az első benyomások (csomagolás, design) alapján többet vártunk.

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

Hirdetés