Allview X2 Soul Style - stílustörés

Hirdetés

Multimédia

A hátlapi kamera egy 13 megapixeles, autofókuszos Samsung S5K3L2 szenzort rejt, LED villanóval megtámogatva, az előtérben történő dolgokat pedig egy 5 megapixeles, másodlagos kamerával örökíthetjük meg. A kameraszoftver saját tervezés, bekapcsoláskor azonnal jelzi, hogy hány fotográfiára való kapacitásunk van még az adott tárhelyen. Jobbra a beállítások, a videofelvétel és exponáló gombok kaptak helyet. A kameraváltó, HDR és vaku kapcsolója mindig kéznél van, további lehetőségeket a beállításokban kell keresnünk. Kézi mód nincs, de a fehéregyensúlyt, az élességet, a telítettséget és a kontrasztot valamelyest befolyásolhatjuk, előbbit a szokásos módokkal (éjszakai, nappali- és lámpafény stb.), utóbbiakat pedig alacsony-közepes-magas viszonylatban. Akadnak még egyéb módok is: sima fényképező, szép arc, kép a képben, élő fotó (ami a kép elkészítése után egy pár másodperces, néma mozgóképet is rögzít, visszajátszásnál pedig a fénykép bélyeg formájában teleportál a kép aljára), mozgáskövetés, panoráma és az úgynevezett többszöges felvétel, ahol nagyjából körbefotózhatunk bármit, ami erre alkalmas.


[+]

Sajnos, ha nagyon variálunk a felvételi módokkal és filterekkel, a szoftver hajlamos feladni a küzdelmet és csak újraindítás után bírható további együttműködésre. Az egyes filterek „beragadása” esetén viszont elég csak a kamera appot kilőni. Bízunk benne, hogy ezt egy esetleges jövőbeli frissítés orvosolni fogja. A kamera kiválóan alkalmas az impresszionizmus aranykorát is megszégyenítő olajfestmények készítésére. Mint a mellékelt képek mutatják, erős napsütésben és gyenge fényviszonyok között sem remekel a Soul Style, a dinamika jobbára csak HDR módban értékelhető, viszont meglepően sokat segít a dolgon. A részletek még optimális fényviszonyok és távolság esetén is elmosódottak, de van egy nagyon szűkre szabott feltételrendszer, amely teljesülése esetén akár egész jó képeket is ki lehet kényszeríteni az eszközből. Néha.

Videót 1080p 30 fps-sel rögzíthetünk (tesztfelvétel itt), akár gyorsított felvételben is, de sötétben ne számítsunk nagy performanszra; valamint igény szerint hang nélkül is videózhatunk, ami nem tűnik rossz ötletnek, például egy tájkép megörökítésekor. A felvétel minősége lehetne meggyőzőbb, a hangokra ellenben elég érzékeny, egészen távoli zajokat is meglepően tisztán rögzít. Jól néz ki cserébe, hogy galériában a mozgóképek (az általunk készítettek és a letöltött videók is) valóban mozgóként jelennek meg, egy pár másodperces, .gif-szerű részletet láthatunk a tartalomból.


[+]

A gyári videolejátszóval akár újabb formátumú FullHD 1080p tartalmakat is nézhetünk, viszont AVI/DivX-et csak csendben, ugyanis kodek hiányában nincs hang. Elérhető viszont a kis ablakos mód, ha mozi közben egyéb virtuális elfoglaltságunk is akad, készíthetünk képernyőfelvételt, lezárhatjuk a kijelzőt a véletlen érintések elkerülése végett, megoszthatjuk a tartalmat, a menüben pedig vágó opciót is találunk. A feliratokat sajnos semmilyen formában nem kezeli, úgyhogy ha összességében kevésbé fapados élményre vágyunk, szükségünk lesz egy másik lejátszóra is.


[+]

Alapvetően zenei téren sem olyan rossz a helyzet. A zenelejátszó előadók, albumok és dalok szerint rendezi zenei könyvtárunkat, továbbá összeállíthatunk lejátszási listákat. A hangszínszabályzót az alkalmazásváltó érintőgomb szinte örökkévalóságig tartó lenyomásával hívhatjuk elő, ahol előre beállított hangprofilok mellett saját magunk is adjusztálhatjuk a hangzást. A gyári headsetet sajnos kénytelenek vagyunk inkább kedves gesztusként értékelni, mint zenehallgatásra alkalmas eszközként, amin keresztül viszont folyamatos statikus zaj formájában hallhatjuk, ha éppen töltőn van a telefon. A hangszóró sem remekel, maguk a rendszerhangok is szokatlanul üresek, de megfelelő fülhallgatóval egészen élvezhető minőséget érhetünk el. Bár a maximum hangerő garantáltan nem fenyeget a halláskárosodás veszélyével.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

Hirdetés