Hirdetés

Alcatel OT-506 - olcsó és alap

Külső

Az OT-506 egy klasszikus candybar kialakítású készülék, ennek minden kötelező stílusjegyével: kis méretű kijelző, fizikai numerikus gombsor és egyéb vezérlőbillentyűk az előlapon. A 106 x 46 x 13,4 milliméteres méretekkel és a 80 grammos tömegével a pehelysúly kategóriában indul, felüdülés egy ilyen telefont szorongatni a mai tepsimobilok között. A borítás száz százalékban műanyagból van, ez sztenderdnek mondható ebben a kategóriában, az összeszerelés minőségével sincsen semmi gond. Kényelmes kézbe fogni, könnyűsége miatt pedig a zsebet sem húzza.

Alcatel OT-506
[+]

Az előlapon semmi meglepőt nem fogunk találni: felül egy FM szócska hívja fel a figyelmet a mobil rádiós képességeire, középen pedig egy ezüst színű Alcatel felirat olvasható. Ez a két díszítőelem öleli körbe az 1,77 hüvelykes képátlójú kijelzőt, amelynek felbontása 128 x 160 pixeles, a megjelenített színárnyalatok száma pedig 65 536-ra rúg. Egy gyenge minőségű TFT panelről van szó: enyhén fakó színek és kicsi betekintési szög jellemzik, az alacsony felbontás miatt pedig azért össze lehet futni recés élekkel. A fizikai gombsor viszont rendben van, a billentyűk mérete megfelelő, a felületük nem csúszós, a nyomáspont is korrekt. Középen egy négyirányú D-pad található, amely a navigálás mellett a zenelejátszó vezérlésére is szolgál; kár, hogy ezt lezárt billentyűzet mellett nem tehetjük meg.

Alcatel OT-506
[+]

A telefon egy kissé lekerekített hátlappal rendelkezik, a kötelező részek mellett az egyetlen stíluselem az alul látható one touch felirat. Bal felül található a 2 megapixeles kamera, jobb oldalt pedig a külső hangszóró csücsül. Utóbbi nagyon jól szuperál, ha telefonbeszélgetések kihangosítására használjuk, lévén egész komoly hangereje van, zenék üvöltetésre viszont nem ajánlott az alacsony dinamikatartomány és a magas recsegés-faktor miatt.

Alcatel OT-506
[+]

A készülék oldalát egy szürke színre festett műanyag csík futja körbe, amely a fekete plasztik egyhangúságát hivatott megtörni. Összesen három elem került ide: felül találjuk a 3,5 milliméteres kimenetet, jobb oldalt a microUSB aljzat, bal oldalt pedig a fizikai kameragomb figyel. A hangerőszabályozó billentyűk azért egy kicsit hiányoznak: értem én, hogy ezt a középső d-paddal is megtehetjük, de ezt sokkal elegánsabban és kényelmesebben meg lehetne oldani két oldalsó gombbal; persze ez azért nem egy akkora hiányosság, hogy a falba kéne vernem a fejem tőle. A memória bővíthető, az akkumulátor alatt lévő microSD foglalatba SDHC kártyát is berakhatunk; a gyártó legfeljebb 8 GB-os kártya használatát javasolja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés