Alcatel One Touch Idol 2 S - másodjára még ütősebb

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az Idol 2 S-ben adatkommunikációs szempontból szinte minden van, ami szem-szájnak ingere. A lapkakészlet támogatja a 4G/LTE szabványt, ráadásul Cat4-es, így akár 150 Mbps letöltési sebességet is elérhetünk. Lefedettség hiányában a szintén nem csigalassú HSPA-val kell beérni, ami 42 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességgel kecsegtet. Ezen kívül van WiFi, Bluetooth 4.0 és NFC is, ezáltal a mobilos fizetés és a gyors eszközpárosítás is megoldott. Ugyanilyen könnyedséggel találja meg a jelet az A-GPS modul, felhasználja a GLONASS műholdak információit, így igencsak pontosan lehet navigálni a készülékkel. A microUSB 2.0-s, nem támogatja az OTG-t, így külső eszközöket nem tudunk a telefonhoz csatlakoztatni. A gyártó újdonsága microSIM-et fogad, híváskor a hangminőség kiváló, támogatja a HD-hangot, így bizonyos szolgáltatóknál már tisztább hangminőségre lehet számítani.

Alcatel One Touch Idol 2 S Screen Shot Alcatel One Touch Idol 2 S Screen Shot

A böngészőprogramhoz hozzá sem kell nyúlni, alapjáraton képes a Flash tartalmak megjelenítésére, ami a KitKat frissítéssel valószínűleg már nem lesz így. A szoftver segítségével megoszthatjuk, vagy későbbi megtekintésre elmenthetjük az oldalakat. Beállíthatunk egyedi kezdőlapot, méretezhetjük a karakterek nagyságát, valamint engedélyezhetjük a nagyítást, ami által a kétujjas zoomolás után dupla koppintással a képernyő széléhez tördelődik a szöveg.

Alcatel One Touch Idol 2 S
[+]

A hátlap alatt egy 2150 mAh kapacitású energiaforrást rejtőzik, amit nem lehet cserélni. A gyártói adatok szerint 520 óra készenléti és 16,5 óra beszélgetési idő érhető el 3G hálózatokon. Ezek az értékek nem rosszak, ám többet mond a napi használat, amely alapján nagyjából bő egy, de inkább másfél napos üzemidőre kell számítani úgy, hogy sokat fotózunk, internetezünk és egy nagyon kicsit navigálunk. Ha visszafogjuk magunkat, és ezzel együtt kevésbé vesszük igénybe a telefont, akkor a két nap is elérhető, ami bizonyítja a hardver és a szoftver kellemes összhangját.

Értékelés: Alcatel One Touch Idol 2 S
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Mondanom sem kell, hogy az Alcatel One Touch Idol 2 S kiváló telefon lett. A gyártó már az elődmodellel is odacsapott a lovak közé, ám tanultak az ott elkövetett hibákból, és tesztalanyunkat csaknem tökéletesre csinálták meg, legalábbis ha az árához viszonyítunk. Az egyetlen negatív dolog a még mindig sokszor használhatatlan kamera, amin ugye egy hamarosan érkező szoftverfrissítés javítani fog, de átütő sikereket ettől sem szabad várni. Más téren viszont aligha érheti kritika a készüléket. A hardver mai szemmel nézve abszolút időtálló a középkategóriában, bármilyen feladattal megbirkózik anélkül, hogy egy kicsi melegedést is tapasztalnánk. A fémes külső, az egyedi dizájn szemrevalóvá teszi az Idol 2 S-t, a kijelző mind felbontásban, mint pedig fényerőben túlszárnyalja a konkurenseket. Adatkommunikációs szempontból is a csúcsot képviseli a masina, van NFC, pontos navigálást garantáló GPS, nem beszélve a 4G/LTE-ről, amivel a leggyorsabb elérhető mobilnetezési sebesség sem akadály. Az egyedi szoftverfelület gördülékeny, bár azért nem árt majd neki a KitKat frissítés, az apró finomságok – mint például a beszélgetések rögzítése – pedig teljessé teszik a rendszert. Az előbbiekhez ráadásul egy jelenleg szinte verhetetlen árcédula tartozik, hiszen szolgálatói kínálatban, kártyás konstrukcióban 59 ezer forint az Alcatel újdonsága, előfizetéssel pedig már ennek töredékéért elhozható. Az egyetlen ellenfél a Motorola Moto G lehet, ám az hivatalos forgalmazásban nem kapható itthon, így mind a biztos szervizháttértől, mind pedig az operátori kínálatba vételtől elesünk. A Idol 2 S tehát a jelenlegi középkategória egyik éllovasa, a gyengécske kamera és a KitKat átmeneti hiánya miatt nem sütöm rá a különösen ajánlott plecsnit, pedig nagyon közel áll hozzá. Mindenképpen erősen ajánlott, már csak azért is, mert a kistestvérhez (Idol 2 mini S) képest sokkal összeszedettebb mind optimalizáltságban, mind hőelvezetésben, mind videózási képességekben.

Alcatel One Touch Idol 2 S

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés