Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    nagyúr

    válasz Dévidzon #758 üzenetére

    Én pl. letiltom mindig a Google appot mert egyáltalán nem használom és még ha semmit se használsz belőle is borzasztó fogyasztó.. A másik ugyanilyen az Assistant.. egyelőre ezt a kettőt tiltottam le, most még abban a fázisban vagyok hogy szeretném azt hinni hogy a MIUI jó és|vagy van annyira jó, hogy nem kell belemennem hogy jóra reszeljem :D

    Ha bele akarsz menni de root-olni nem akarod, akkor két dolgot tudok ajánlani:

    - Elég korlátozottan de userspace-ből (magán a telefonon) is le lehet tiltani bizonyos appokat - de nem a MIUI saját app kezelőjéből hanem az Android appkezelőből. Ezt megteheted többféleképpen, külön telepített app-al vagy anélkül is:
    Google Play > Help & feedback> keresés > delete or disable apps on android > menj a "tap to go to Application Settings"-re és már meg is nyílt az Android saját app kezelője
    - vagy -
    Google Play > Help & feedback> Reinstall and re-enable apps > legörgetsz az Uninstall apps-hoz > nyisd meg a "remove it or turn it off" linket > menj a "tap to go to Application Settings"-re
    - vagy app-al -
    Activity launcher > All activities > Settings > Installed apps nevű activity
    Itt, ebben az app settings-ben már lehet engedélyezni vagy tiltani az appokat.
    Van még két app amit ajánlanék:
    Redmi System manager - ezzel is elérhető a "sima" Android rendszer app kezelője
    Hidden Settings for MIUI - ezzel elérhető a "sima" Android rendszer app kezelőjén kívül a teljesség igénye nélkül pl: értesítéstörténet, app akku optimalizálás menü.. meg még vagy 10+ menü ami alapból a MIUI féle Beállítások app-ban nem érhető el (mert kigyomlálták).

    - USB debug (adb bekapcsolás) mellett egy nagyon okos kis cross platform (magyar fejlesztésű) programmal könnyedén bekattintgathatod mi kell és mi nem. A neve
    Xiaomi ADB/Fastboot Tools - ez annyiból jobb, hogy a listában - úgy tudom - csak azt engedi neked letiltani ami egyébként biztonságosan megtehető (boot-olni fog a telefon utána is..).

    - Ha viszont kézzel szereted az ilyesmit csinálni akkor adb-t engedélyezve pm disable-user --user 0 [csomagnév] megoldással le lehet tiltani azt amit a fent említett program is le tud tiltani (jobb a pm disable mint a pm uninstall). Duo a Davinci-re (Mi9T-re) már jól összeszedte [itt] hogy mit hogy kell csinálni, az én leírásom ennél jóval puritánabb úgyhogy inkább az övét ajánlom :D [Itt] pedig van egy frissített listája az appokról - DE mindenki saját felelősségre csinálja ÉS mindig nézze meg hogy melyik app micsoda, nehogy utána érdekes anomáliák jöjjenek elő (mint pl. NFC-hez köthető appok letiltása után nem egy az NFC fizetés..).

    Mindent nem lehet letiltani, ROM függő, hogy mit lehet userspace-ből és mit lehet adb-vel, root-al persze bármit, mert törölheted magát az apk-t könyvtárastól vagy Magisk-al terminal debloater-el nullázhatod az apk-t.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák