Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz Takhanto #7811 üzenetére

    Üdv.!

    1-2 évvel ezelőtt volt már itt téma. Készítettem egy 64 x 128 mm-es fémlemezt (egy keménypapír alufóliával beborítva is megteszi), kivágtam egy 64 x 128 x 40 mm-es polisztirolhabot (hungaro-, japán-, finn-cell... :) .
    A polisztirolhabot alkalmas ragasztóval (vízbázisú a nyerő, mert az oldószeresek "megeszik" a polisztirolhabot), vagy kétoldalas ragasztóval, vagy egyszerűen cellux-al a fémlemezhez erősítettem.
    A polisztirohabba hosszanti irányban a fémlemeztől 28-30 mm távolságra lyukat "fúrtam", akkorát, hogy az antenna beledugható legyen, de ne csúszon ki.

    Ezzel illetve a "vevőoldali" hasonló párjával kb 30 m-re lakó szomszédommal 60-70%-os jelszintet sikerül elérni. Nincs közvetlen rálátás, van közöttünk néhány tetőtérből kiugró ablak. Lehet, hogy a szemközti ház tükörként funkcionál. Az antenna helyének keresésekor 5-10 cm is számít !

    A kísérletekhez szerencsés, ha van egy 3-5 m-es antennahosszebbító kábel.

    A kísérleteket el lehet kezdeni bármilyen méretű fémlemezzel, amit pár cm-re tartunk az antennától. A köralakú lemezek nem voltak jók.

    Igen,levehetős,de hogy kell csinálni? Mármint az irányítottat?

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák