Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modflow

    veterán

    Na na bevittem mindkét WiFi adapteremet:
    - TP-Link TL-WN620G 108 M
    - TP-LINK TL-WN322G 54 M

    És kipróbáltam a benti laptopon, amin mondtam, hogy itthon az alaplapi WiFi-t tökéletesen vette.
    Rákerestem hálózatokra a saját intergált WiFi-jével, ami valami Intel akármi, és míg ez látott kb. 12 hálózatot, és a legerősebb az OTP-é volt ezen a nemtudomhányból 4-5 vonal volt, addig a 620 látott mondjuk 5 db hálózatot és a legerősebb OTP-t 2 vonalasnak, míg a 322G kb 3 hálózatot, OTP-t 1 vonalasnak.

    Ez már egyértelmű számomra, hogy ezek az USB-s WiFi adapterek egy talicska kakit se érnek. Az integrált intel WiFi kb. 2,5x erősebben fogja a jelet és az az alaplap mondjuk nemtom 15k, ez az USB-s adapter meg önmagában 5k. Akkor mégis hogy lehet ilyen rossz. Konkrétan ez használhatatlan! Ami már mint írtam is rögtön látszott, hisz a 4 Mb-es netből 0,8at tud csak fogni legjobb esetben, míg a laptop vígan vitte a 4 Mbit -et.

    Szóval mondjatok már egy olyan WiFi adaptert, ami legalább olyan jó mintez a zintegrált: Intel PRO/Wireless 2200GB 802.11b/g. És használható is.

    Már kezd ez az egész egy nagy pénznyelővé válni sajnos, de ha már itt a router, jó lenne, ha használni is lehetne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák