Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Csabex #57765 üzenetére

    Az elmúlt 6-8 évben tucatnyi esetben kértek meg, hogy segítsek, mert belassul, ledobál a wifi, netán hosszabb időkre eltűnik a kapcsolat. Az első két alkalommal még hosszú órákat tököltem el a hiba okának keresésével, aztán gyakorlatilag véletlenül jött a megvilágosodás: ja, hogy itt két frekvencia is fut azonos néven! (Másodjára az én hülyeségem volt, hogy nem emlékeztem az első esetre.)

    És hopp, amint adtunk egy kis toldalékot az egyik SSID-hez, varázsütésre megszűntek az anomáliák.

    Úgyhogy azóta, ha valaki erre panaszkodik (ami azért előfordul bőven, mert valahogy elterjedt ez az azonos SSID-s őrület), már meg is a három kérdéses teszt és a távmegoldás. És nálam eddig 100%-ban működött is.

    Nem mellesleg talán nem teljesen véletlen, hogy a szakértők is kerülendőnek tartják, sőt, az egyetemen is explicite hülyeségként tanították.

    De szerintem józan paraszti ésszel is belátható, hogy egy rendszer működésének nem tesz jót, ha két eltérő karakterisztikájú szolgáltatást összekeverhetővé teszünk.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák