Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem. Én és két barátom egy albérletben lakunk, és egy mikronetes szolgáltatótól kapjuk a netet. Jelenleg úgy oldjuk meg a dologot, hogy a szolgáltató egy PCI-os D-Link DWL-520+ 802.11b WLan kártyát adott, ez bentvan az egyik gépben és az a gép osztja a netet. Nemrégiben azonban sikeresen szert tettünk aktív külsőleg is látszó IP-re, amelyet viszont sajnos a netmegosztó gép kivételével a többi gépen nem nagyon lehet igénybe venni (írtam egy saját egyszerű portátirányító progit, de az sajna nem műxik minden programmal, főleg a routing hiánya miatt). Most gondolkodom rajta, hogy beszerzek egy Access Point-ot, amelyre a kültéri antennát rá lehet dugni. Ám van egy kis gond: a szolgáltató felé PPPoE protokollal kell csatlakoznunk. A kérdésem az lenne hogy létezik e olyan Access Point amely meg tudja oldani a PPPoE csatalkozást is és osztja a netet, vagy jobban járok ha veszek mondjuk egy olcsóbb Access Point+Router párosítást (pl. Edimax eszközkre gondoltam).

Új hozzászólás Aktív témák