Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tagabor

    csendes tag

    Szeretnék kérni egy kis segítséget mert nem boldogulok :(

    Van 2 tök ugyanolyan Asus WL-520GC routerem. Pont azért hogy ne akadjanak össze és menjen a WDS....

    Egyik (#1) bekötve a kábelmodembe, jön rajta a net (és kapcsolódnak rá wifi eszközök), a másikat (#2) össze akarom vele kötni hogy az is megkapja a netet és arra is kapcsolódhassanak wifi cuccok.

    WDS beállításnál Hybrid módot választottam mindkettőhöz, SSID különböző de elvileg ez nem gond (tettem egy próbát ugyanazzal a névvel de úgy nem is volt látható csak az egyik router) csatorna ugyanaz, mindkét routerben megadtam a másiknak a MAC-jét (gondolom a sajátját nem kell), DHCP-t hagytam bekapcsolva és automatán (ezt nem akartam piszkálni mert nemtom pl vpn dolgokba nem kavar-e be ha elkezdem manuálisan variálni - lehet hülyeséget mondok).

    Látják is egymást de az történik hogyha #2-re csatlakozom megy szépen a net, ha viszont #1-re akkor nem megy a net egész addig amig ki nem kapcsolom #2-t.

    Mindenféle beállítást próbáltam mindkettőnél (WDS only, AP only, hybrid választható)

    Hálás lennék ha valakinak van tippje mi a péket csinálok rosszul.

Új hozzászólás Aktív témák