Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18703 üzenetére

    Közben magáról a helyről próbálok wifi jel szemszögéből képeket mutatni:
    bejárat, hall/recepció, szoba.
    Ha megnézed a hallos képet, ott bal kéz felé kell felmenni a lépcsőn, majd jobbra kell elmenni a folyosó végére és jobb kéz felé az utolsó, udvarra néző szobáról van szó (lépcsőtől kb. 5 szobát kell menni nagyjából). Szóval, ha a bejáratos képet nézed, akkor ott bal kéz felé az utolsó szoba, de nem az utcai oldalon, hanem az épület hátsó oldalán, az udvarra néző oldalon. Ezt a félreértések elkerülése végett írtam le, hogy pontosabban megadjam a wifik helyét. Konkrétan nem tudom, hol helyezték el a hall wifit, az sajnos nem látszik. Nem tudom, hasznos volt-e ez a pár kép. DD-WRT ügyben szétnéztem, olvastam pár magyar leírást, hogy mi ez egyáltalán, itt van pl. egy 3 részes leírás 1., 2., 3., konkrétan Lyksys routerekhez. Nézegettem, hogy milyen tp-link routerre megy fel DD-WRT és pl. ezt a TL-WR740N-t találtam. Ez nem túl drága, lehet az egyik legolcsóbb, nem tudom, kb. 5000 forint. Szerinted ez jó, vagy másikat kéne választanom? Nem ragaszkodom igazából a TP-Linkhez, csak azt ismerem jobban, azért ilyeneket nézegettem. Meg nem tudom mennyire bonyolult dolgokat kell csinálni DD-WRT-vel majd, mert pl. Lynksyshez van leírás, ami nem tom jó-e, csak mert nem mondom, hogy iszonyat erős lenne az angolom. Szerintem ez tud, ap módot stb. szerinted? Meg nem tudom, hogy kell-e legyen rajta bármiféle plusz csatlakozó (pl. másféle antenna csatlakozó), meg milyen antennát érdemes venni. Valahol olvastam olyasmit, hogy panelantenna akkor jobb, ha van rá rálátás, biztos hogy az kell ide nekem és nem körsugárzó? (bocs, ha hülye kérdés volt)

Új hozzászólás Aktív témák