Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRPCDoki

    tag

    Szevasztok!
    A helyzet a következő: egy 3 emeletes koli 2. emeletén vagyok, itt 2 wifi van, de mind2 hulladék, illetve állítólag már cserélve is lettek és állítólag van rendszergazda is, aki azt mondja, hogy a torrentezést nem tudja letiltani, ami elég gáz, mert így kapcsolódni is alig lehet a wifikre a sok kocka miatt... Mivel kb. 1 éve ez a helyzet (ami elég szomorú), ezért ha más nem tesz semmit, nekem illene ezen változtatnom. Az ötletem a következő lenne: lenn a hallban van egy wifi (2 emelettel lejjebb), ennek a jelét akarom átjátszani a szobába. Ma cuccoltam be, felvittem az itthoni routeremet, ami egy TP-Link TL-WR543G, beállítottam ap-ra, de sajnos túl gyenge volt a jel, ezért a hallban levő wifit nem tudta átjátszani (ez részemről 1 teszt volt, ami mint írtam, kudarccal zárult). 2-8dB között ingadozott a jelerősség, ami ha nem tévedek, elég lecsó...Itthon az utcában próbáltam már egyébként ilyen ap módos átjátszást csinálni, itt bejött a net is, csak lassú volt, ami betudható a gyenge jelnek. Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megoldható-e, hogy átjátsszam a hall wifit a szobába, amit 4 ember használna összesen. Tudom, hogy a wifi hatótávot nem kilóra mérik, olvasgattam már a témában és a srácokkal közösen dobnánk össze a zsozsettát a hálózati eszközökre, szal fontos lenne, hogy minél olcsóbb legyen a cucc, de működjön is rendesen (lehet nehezet kérdeztem, de nagyon fontos lenne :s). Ha nem tévedek, ezzel az ap átjátszósdi módszerrel jobban csak úgy lehet csatlakozni az átjátszó wifire, ha minden géphez hálókábel megy, szóval a gépek kábelen tudnak csak csatlakozni és ha még1 wifit beszerezek, amit bedugok az átjátszóba, akkor arra már tudnak wifin csatlakozni a gépek és lesz net stb. Na szóval, a kérdésem az lenne, hogy milyen hálózati eszközöket kellene venni ahhoz, hogy a tervem megvalósulhasson. Az, hogy a gépeink wifin is kapcsolódhassanak ehhez az átjátszott nethez, másodlagos szempont, de az is érdekelne, hogy azt hogy lehet megoldani, milyen eszközt érdemes rá venni (gondolom szinte bármilyen wifi router jó lenne). Szerintem wifi router kell, ami tud ap módot, valahol olvastam, hogy bizonyos routereknek ilyen mód esetén csak a lan 1 portján megy a net, az enyémnek tuti mind a 4 portján megy, de ez itthoni router, szal a koliba ezt csak teszt képpen vittem, hátha az elég a cél megvalósításához. Szóval szerintem kell 1 router, ami tud ap-t, és lehet már az se mind1, hogy milyen a router, meg talán erősebb antenna, csak nem tudom, milyen lenne jó, mert 8dbi-os 2-3 ezer körüli árban van, 10dbi körüli már 10 000 körül, meg ha wifin akarunk csatlakozni a gépekkel, akkor még1 wifi router, amit hálókábellel kötünk az apnak használt routerbe. Nem tudom, fontos-e tudni, milyen típusú a hall wifi, de talán holnap reggelre erről tudok infót szerezni, ha nem, akkor csak 18án este felé, de nagyon valószínű, hogy valamilyen D-Link cuccról van szó. Szóval ez érdekelne, meg hogy mindez mennyi pénzből hozható ki szerintetek, bár ezt árgépen és a többi helyeken meg tudom nézni. Bocs, ha hosszú voltam, remélem a lényeget is sikerült leírnom. Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18701 üzenetére

    Üdv! Köszi a választ. A hallban levőn nem megy torrent, azt max antennával lehet elérni is, szal csak aki lemegy oda és leül a laposával, az éri el, szóval minimális a terhelés rajta, 20/10es stabil net a tegnapi mérésem alapján. Itt az a gond, hogy ez konkrétan egy hotel, és az 1. emelet a hotel rész, a 2. emelet koli, de ott csajok asszem egyáltalán nincsenek és általába sok a kocka, ami elég gáz, a 3. emeleten főleg csajok vannak, ezért pl. ott is lényegesebben jobb a net, mint a 2.on. 1 éve vagyok ott, ez lesz a 2. évem, szóval tudom, melyik router milyen szinten terhelt. (van egy munkásszálló épületrész is, de a most lényegtelen) :) Ha jól értem, akkor gyári bot antennával keresni kell a jelet, és akkor talán lesz, de lassú, viszont erősebb antennával megoldható lenne a stabil és relatíve gyors átvitel? Szerinted milyen routereket érdemes venni és milyen antennát? AP-nak milyet vennél és ha vennél 2.at, hogy ne kábellel kelljen a gépeket csatlakoztatni, akkor arra milyet lenne érdemes? Ezen 2 linken találtam körsugárzó antennákat (1-2 bot antenna is befigyel, de a többi szerintem körsugárzó): link1, link2.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18703 üzenetére

    Ez a dd-wrt nem nagyon vágom, hogy micsoda, de a támogatott eszközök listáját a linked alapján megtaláltam, itt írja pl. TP-Linkekre. Szerinted jó lenne ap routernek TP-Link TL-WR743ND, 2. routernek meg bármilyen wifi router jó gondolom, és annak mind1 a hatótávja is, mert elég, ha csak a szobába sugároz és lehet, hogy nem is kell 2. router (csak mégis kényelmesebb, mint kábeleket dugdosni). 3 panelantennát találtam a linkeden, írtad, hogy olcsóbbakból választanál, így maradt a tp-link, vagy a mastec, és ha megnézem, a mastec 17dbi-os, szemben a tp-link 9dbi-ával, szóval szerintem a mastecet érdemes választani, szóval ezt. Azt nem tudom egyébként, hogy ehhez adnak-e kábelt, amivel routerre kötöm, meg olyan csatlakozóval adják-e, amilyen a routeren is van, és ha nem, akkor átalakító kábellel megoldható-e a csatlakozás, és az átalakító kábel nem ront-e nagyon a jelen(neten keresve nem találtam róla infót sajnos). Ja meg azt nem tudom, hogy a panelantennát hova, hogy szokás felszerelni, mert élőben soha nem láttam még ilyet, meg amit az elején írtam, hogy mi ez a dd-wrt, meg mennyire bonyolult az felrakni a routerre. Közben kereségel leírásokat meg nézek videókat, bármit a panelantennával kapcsolatban is, csak fontos lenne hozzáértő ember véleménye, mert nem szeretném azt, hogy tizen ezrekért rendelek alkatrészeket és akár még nem is működik a cucc, főleg, hogy a többiek se kevésbé lennének morcosak, ha szar vagy nem működő rendszert építenék ezekből...

    Közben megnéztem alapból azt a linket, amit dd-wrtnél adtál és nem tom jó-e az a router, amit írtam, mert ott van egy kereső mező, és abba beírva azt ki se adja. De megnézem a többit, amit TP-Linkre keresve kiad.

    [ Szerkesztve ]

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18703 üzenetére

    Közben magáról a helyről próbálok wifi jel szemszögéből képeket mutatni:
    bejárat, hall/recepció, szoba.
    Ha megnézed a hallos képet, ott bal kéz felé kell felmenni a lépcsőn, majd jobbra kell elmenni a folyosó végére és jobb kéz felé az utolsó, udvarra néző szobáról van szó (lépcsőtől kb. 5 szobát kell menni nagyjából). Szóval, ha a bejáratos képet nézed, akkor ott bal kéz felé az utolsó szoba, de nem az utcai oldalon, hanem az épület hátsó oldalán, az udvarra néző oldalon. Ezt a félreértések elkerülése végett írtam le, hogy pontosabban megadjam a wifik helyét. Konkrétan nem tudom, hol helyezték el a hall wifit, az sajnos nem látszik. Nem tudom, hasznos volt-e ez a pár kép. DD-WRT ügyben szétnéztem, olvastam pár magyar leírást, hogy mi ez egyáltalán, itt van pl. egy 3 részes leírás 1., 2., 3., konkrétan Lyksys routerekhez. Nézegettem, hogy milyen tp-link routerre megy fel DD-WRT és pl. ezt a TL-WR740N-t találtam. Ez nem túl drága, lehet az egyik legolcsóbb, nem tudom, kb. 5000 forint. Szerinted ez jó, vagy másikat kéne választanom? Nem ragaszkodom igazából a TP-Linkhez, csak azt ismerem jobban, azért ilyeneket nézegettem. Meg nem tudom mennyire bonyolult dolgokat kell csinálni DD-WRT-vel majd, mert pl. Lynksyshez van leírás, ami nem tom jó-e, csak mert nem mondom, hogy iszonyat erős lenne az angolom. Szerintem ez tud, ap módot stb. szerinted? Meg nem tudom, hogy kell-e legyen rajta bármiféle plusz csatlakozó (pl. másféle antenna csatlakozó), meg milyen antennát érdemes venni. Valahol olvastam olyasmit, hogy panelantenna akkor jobb, ha van rá rálátás, biztos hogy az kell ide nekem és nem körsugárzó? (bocs, ha hülye kérdés volt)

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18703 üzenetére

    Közben megnéztem az összes DD-WRT-s TP-Linket és azt látom, hogy TL-WR740ND és a TL-WR741ND, ami egy antennás. Kb. 500ft a 2 között a különbség, nem tudom, érdemesebb-e a jobbat venni, meg egyáltalán jók-e ezek a routerek nekem átjátszó router szerepére, meg ugye egyáltalán TP-Linket nézzek-e szerinted. Bocs, hogy ennyit írok, meg hogy triplapostolok, csak minél előbb meg kéne oldanom a dolgot, köszi az eddigieket is.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz And #18708 üzenetére

    A TP-Linkhez, mint már írtam, nem ragaszkodom, viszont sok márka van és nem tudom, milyet érdemes venni, és ezért kérdeztem is, hogy az a típus, amit én találtam, jó-e, vagy másfélét kéne beszereznem. Az 1 antennás típust pedig a válaszolóm javasolta, gondolom költségcsökkentés miatt. Ez úton is türelemmel várom további válaszait. :)

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18710 üzenetére

    Köszi a gyors választ, az általam fentebb linkelt router, illetve antenna megfelel a célra szerinted? Ja és egyébként 1 évvel korábban a bejárat feletti szobában voltunk a 2. emeleten és ott nem látta a laposunk a hall wifit, viszont abban a szobában, ahol most vagyunk, a laptop wifije is látja a hall wifit, csak nem meglepő módon gyenge a jel, ezért sokszor csatlakozni se tudunk rá, illetve ha tudunk, akkor is lassú a net. Nem tudom, hogy e tény megváltoztatja-e a véleményed esetleg a stabil WiFi kapcsolat kiépítésének esélyeivel kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • DRPCDoki

    tag

    válasz gabe96 #18712 üzenetére

    Huh köszi, ezt észre se vettem, mármint, hogy a 740esnek fix az antennája, csak annyi különbséget láttam, hogy a 741-es 1-2 funkcióval többet tud.

    mezis: A fentiek miatt előbbi kérdésem erre a routerre vonatkozik. (mármint, hogy ez jó-e átjátszó routernek, mert dd-wrt-t kell, hogy tudjon, kidobta az általad fentebb linkelt kereső) Valamint érdekel, hogy jó választás-e a fentebb linkelt panelantenna, meg úgy igazából minden, amit előbb kérdeztem, csak a router változott a fentiek miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18710 üzenetére

    Korábban már olvastam ezt a leírást, ebből én a 2. módszerrel szeretném megvalósítani a dolgokat "Clinet Bridge avagy WISP Bridge mód". Az 1. a "WDS" mód nálam azért nem lenne jó, mert ha jól értelmeztem a dolgokat egyrészt lehet nem is lenne kivitelezhető, mert függhetne a hall wifi beállításától, meg hogy az tud-e WDS-t, másrészt nem lehetne levédeni vele, szóval ugyan az lenne az SSID és a jelszó is, így meg ott tartanék, ahonnan elindultam: örülne a sok kocka, hogy van még egy wifi, amire csatlakozhatnak és leterhelnék és vége...Szóval routernél arra lennék kiváncsi, hogy tud-e az a típus ilyen, és ha nem, meg egyébként is, milyen típust lenne érdemes választanom. (közben mindezekre keresem a választ, szóval nem csak írogatok, és várom, hogy mindent helyettem csinálj, csak sajnos sok mindenre nem találtam választ nélküled, vagy nem voltam biztos a dolgomban, ezért kérdezek ennyit, meg ilyen gyakran :) ).

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18710 üzenetére

    Az érdekelne még, hogy hogyan lehetne a routert és a panelantennát összekötni. ezt a panelantennát néztem ki, nem írják, hogy adnak hozzá egyáltalán kábelt. Kinéztem ezt a kábelt. Ez 5 méteres, van 3 méteresben is, pár 100 ft árkülönbséggel, de ha nem ront sokat a jelen az a 2 méter difi, akkor inkább az 5 métereset választanám, szerinted? Ja és ha jól tévedek, átalakítóra is szükségem lesz, méghozzá ilyenre.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18719 üzenetére

    Bocs, hogy megkérdezem, de biztos, hogy nem szükséges átalakító? Ugyanis a panelantenna elvileg N csatlakozós, a hosszabbítókábel valamint a router pedig RPSMA.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18721 üzenetére

    Ha jól értem, akkor a hardware tudja a nekünk kellő módot, a dd-wrt s firmware meg majd előcsalja belőle?

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18723 üzenetére

    Ok, csak én antennánál n-t olvastam, routernél és kábelnél pedig rpm-sma-t, aztán erre vonatkozó átalakítót is találtam, gondoltam az n nem ugyan az, mint az rpm-sma, ezért átalakító nélkül nem fog menni a csatlakozás és igazából mostanáig nem értem, hogy mért nem kell átalakító, de Te értesz hozzá, nem én, szóval elhiszem Neked.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18725 üzenetére

    Látom más is használ ilyen routert dd-wrtvel, és jókat ír róla. Gondolom DD-WRT-vel már menni fog a Client Bridge vagy WISP Bridge néven ismert mód. A 17dbi-os panelantennával hány % esélyt adnál (lehet ez nagyon buta kérdés), hogy használható, akár teljesen stabil kapcsolatot létesíthetek, annak tudatában, hogy már a laptop belső wifi kártyája is látja a hall wifit és időnként csatlakozni is képes arra, csak lassú és nem túl stabil a net?

    Itt pedig van némi angol tutorial, ahol Linksys routert írnak, de szerintem tp-linknél is hasonló a dolog, mert dd-wrtről van szó és olyan típusú routerrel rendelkező egyénnek linkelték a tutorialt, akinek pont az általam kinézett típusú TP-Link van a birtokában.

    [ Szerkesztve ]

  • DRPCDoki

    tag

    válasz DRPCDoki #18726 üzenetére

    Neten keresgélve úgy láttam, hogy többeknek gondja akad ezzel a típusú routerrel client bridge módban. Itt úgy látom, hogy van rá megoldás, szerinted működik nekik mezis? Nem tudom, mennyire vagy jó angolos, én általában amit kell megértek, de sose tanultam angolt, én azt vettem le ezekből az írásokból, hogy működik valami gargoyle firmwarerrel. Linkeltem volna konkrét postokat is, csak úgy látom, onnan nem lehet.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz DRPCDoki #18727 üzenetére

    Asszem ez féle firmware és ezt a leírást kéne követnem többek között:
    "For me it is now working using gargoyle instead of DD-WRT on the client.
    Device: TP-Link WR 741 ND

    Howto:
    1. Switch to factory firmware
    2. Install gargoyle (version with factory)
    3. Configure client bridge, took me less than 5min and worked out of the box (done via Webinterface!).

    Hope this helps someone.
    PS: On my AP runs still WRT."
    Szóval, ha jól értelmeztem az angol szövegeket, akkor igazából nincs gond a client bridge móddal, csak a fenti leírás szerint a gargoyle féle firmware-t kell használni. Bocs a sokadik postért, asszem mára elég is lesz, lassan ideje volna aludni is. :D

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18729 üzenetére

    Ha jól értelmeztem, akkor a router "előkészítése" ebből áll:
    hard reset (áram alatt az eszköz, 30 secet nyomvatartani a reset gombot, kihúzni a tápkábelt, majd várni 30 secet, aztán megint 30 secet nyomvatartani a reset gombot)
    a factory to dd-wrt firmware-t feltenni
    hard reset
    alap firmware-t feltenni (ehhez is van linkem)
    és végül a gargoyle féle alap firmware-t feltenni, amit korábban linkeltem.

    InSSIDer-rel legközelebb 18án este tudok mérést csinálni, ugyanis eddig nem használtam ezt a programot, és akkor leszek legközelebb BP-n és ezzel a szálláson, de itthon már nézegettem tegnap este is (csak, hogy barátkozzak a programmal). Az itthoni routerem Site Survey menüpontja szerint (amivel ott a szálláson próbáltam netet csinálni sikertelenül), 2-8dB között ingadozott a Signal, nem tudom ezzel mondtam-e valamit. A laptop sokszor nem, vagy nehezen tudott csatlakozni és a net lassú volt. Egyébként antennát csak akkor tudok géphez csatlakoztatni, hogy USB wifi-t is veszek, amin van RP-SMA csati(spanomnak van, de sajnos az csatlakozó nélküli), szóval ha nem fontos, akkor azt nem vennék, csak routert.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18731 üzenetére

    Én úgy értettem, hogy ez egy módosított firmware, amire szükség van, mert a gyári, eredetivel nem működik ezen a típusú routeren és sok más tp-link routeren sem a client bridge mód. Ezek után is azt mondod, hogy nincs rá szükség? Azt tudom, hogy tudok nézegetni térerőt beépített antennával is, de a panelantennát nem tudom rákötni, csak routerre.

    [ Szerkesztve ]

  • DRPCDoki

    tag

    Gargoyle telepítéssel kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni? A gargoyle oldalán itt van hozzá leírás, de nem túl erős az angolom és nem akarom elcseszni. TP-Link TL-WR741ND-re szeretném majd telepíteni. Korábban már megtaláltam és linkeltem is az ehhez kellő firmware image-et. Most néztem ezt a leírást, amit fentebb linkeltem, és nem nagyon vágom a dolgokat. Nem lehet csak egyszerűen a gyári webes felületről egy firmware frissítésként telepíteni a gargoyle-t és kész? Mert az 2 kattintás, pofon egyszerű. (bocs, ha hülye kérdés, de nem nagyon találtam róla neten infót és mint már talán írtam, sajnos nem túl erős az angolom se) Szóval, ha valaki le tudná nekem írni szépen szájbarágósan az egészet, annak nagyon tudnék örülni. (vagy ha lehet telepíteni simán firmware frissítésként pár kattintással a gyári webes felületről, akkor azt jelezzétek)

    mezis: Vasárnap este érek fel koliba, inSSIDerrel csinálok majd képet, bár még nem tudom, ide mikor tudom betenni, de igyekszem minél előbb.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz Kris87 #18774 üzenetére

    Köszi a választ. Nem tudom, az előző oldalon írtakat olvastad-e, ugyanis ez a router Client Bridge-ként lenne használva. Panelantennával játszanám át egy másik router jelét ezzel a routerrel. A net egyébként adsl, de mivel Client Bridge lenne ez a router, ezért nem tudom, hogy ebben az esetben is érvényes-e az általad jelzett netszakadás. A routert meg semmi egyéb hálózati eszközt még nem vettem meg, szóval ha Client Bridge-ként használva is érvényes az általad írt hibajelenség, akkor másik routert kell választanom-e helyett, amihez lehetőleg kérnék is némi segítséget, ötletet. (már ha erre szükség van, mert az én logikám alapján lehet, hogy Client Bridge esetén megfelelően működne az eszköz gargoylal megspékelve, de szeretnék biztosra menni)

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18729 üzenetére

    InSSIDerrel nézve -90 -80 között van. Néha tud csatizni rá szobából, de nagyon ritkán, nagyon nehezen és lassú, instabil a kapcsolat. Szerinted kb. mennyi esély van rá, hogy sikerül a 25x25 centis 17dbi-os panelantennával a dolog?

  • DRPCDoki

    tag

    válasz mezis #18782 üzenetére

    Hát ha nagyon bejön az élet, akkor a hét vége felé lehetne valami próbálkozás féle, ha nem, akkor még nem tudom mikor. Meg kell egyezni spanomékkal is, hogy ki mennyi zsozsettát szán az akcióra.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz And #18784 üzenetére

    Ma nem nagyon volt semmi dolgom, szenvedtem még kicsit inSSIDerrel és laptop wifivel. A hall wifivel fix -80as jelet értem el, néha talán picit jobban. A szobán van 4 ablak, 2 felül 2 alul, és ez a pont az alsó és a felső ablakok találkozásánál van nagyjából, középtől picit jobbra. Így 100-200kbyte/seces volt a net, persze ez egy olyan hely, ami laptop wifivel nem jó, mert közel 2 méter magasban kell ágyon állva tartani hozzá a lapost. Igazából ezt csak azért írtam, hogy ez esetleg már bíztató lehet a panelantenna+router kombóval, amit már korábban is beszéltünk, hogy valszeg meg fogom csinálni, csak ehhez jó lenne a kollegák anyagi támogatása is, amibe nem biztos, hogy mindannyian bele is mennek. :) Egyébként erősebb a jele a hall wifinek így, mint a folyosón levő másik 2-nek, amiből 1iket egyáltalán nem látni, vagy -90 körül van a jel, ami a használhatatlan szint.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz DRPCDoki #18790 üzenetére

    Még egy kis helyzetjelentés szintén laptop wifivel, -75ös jel pontosan az nyitott ablakra rátéve a laptopot a laptop közepével. Ez jelent nekem valami jót a panelantennás akciót nézve azon kívül, hogy ott már lehet netezni belső laptop wifivel is úgy, ahogy? :F :)

Új hozzászólás Aktív témák