Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juliensorel

    senior tag

    válasz BerserkGuts #2807 üzenetére

    Na szóval. Azóta futottam egy két kört upgrade kapcsán. Még egyszer köszönöm mindenkinek az itteni segítséget.
    Először a ramokat lecseréltem Corsair 16GB 3600MHz CL16 Vengeance LPX-re, illetve vettem egy új ssd-t is (WD Black SN770 NVMe 500gb) mert azt már amúgy is akartam, az R5 3600-ra pedig beállítottam egy 4.2GHz-es OC-t.
    Ez kb +15-20 fps-t hozott de nem szűnt meg a lag és a stuttering (mikor éppen mi :D ). Rámentem tehát a bottleneck témára, és valóban igazatok volt, egyértelműen kevés volt a cpu ehhez a játékhoz a 3060ti mellett.
    Ezek alapján végül vettem egy R7 5800X-et, amit auto OC-vel használok most, és tulajdonképpen megoldódott a problémám :) Fps-ben mérve brutál változást hozott, sokszor 140 fölött van, persze töményebb akció közben inkább 110-120, de 100 alá esni még nem láttam. Eddig max 80-90 körül futott ugyebár. Továbbá a grafikai beállításokhoz is átnyálaztam néhány friss videót, és pár dolgott még átállítottam. Illetve kétféle nvidia driverrel próbálkoztam az elmúlt időben, egy régebbivel amit a hivatalos activision oldalon ajánlanak, és persze a legfrissebbel. Ennek kapcsán nem igazán láttam változást.
    Szerver lagok még mindig vannak néha, de ugye most már ezt is tudom, hogy az széles körben probléma a warzone-ban.
    Néhány játékon belüli becnhmark: (ami amúgy szerintem annyira azért nem mérvadó, mert elég sokat lefutattam változtatás nélkül is és néha nagyon más méréseket dobált, de a lényeget megmutatja)
    R5 3600 alap órajel, de már 3600MHz corsair ram, amd fsr ultra quality:


    R5 3600 4.2GHz OC:


    R7 5800X 4750MHz OC:


    Upscaling kapcsán úgy érzem az amd fsr-el a legjobb, maradtam annál, de a fidelityfx cas se rossz. Az egyelőre végleges beállítás amd fsr - quality lett, azzal pedig ilyen:

Új hozzászólás Aktív témák