Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz csemberlen #7799 üzenetére

    Erről nem beszéltünk, de őt ismerve, azaz a villanyszerelő ismerős tuti nem mérte le.
    Szerintem úgy gondoltam, hogy az áram abba az irányba fog folyni... nem befele a vékony kis zöldsárgás rendszeren. Szóval passz.

    A linkelt videót pedig nem néztem végig. Arra véletlenül akadtam rá és ott csak a videó 12.percétől látott rész és villanyszerelő ismerősnél látottak egyezősége tűnt fel.

    Értelmes dolog lehet a házat körbefogó külső réz gázvezeték közvetlen és jó földelése... mindez kizárólag indirekt villámcsapás okozta kár megelőzése miatt? :F

    A hétvége óta ezen agyalok, hogy van-e benne műszaki ráció...? A műszaki ráció mindig jelentősebb. A szabványok ezeket követik le akár évszázados késéssel... ezért változnak és fejlődnek a szabványok. A felismert műszaki előnyök szabványosodnak idővel... Ahogy okosodik az ember, vagy ahogy változnak a technikai körülmények.

    User_2: ez most nem EPH kérdés. Pont, hogy annak nem szán szerepet az ismerős, helyette egy vélt villámvédelmi kockázatot akar megoldani egy ilyen módszerrel.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák