Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz rasotamas #5619 üzenetére

    Továbbra is családi ház igaz? Saját légvezetékes vagy földkábeles betáplálással?
    Még nem bontottad le teljesen a kiselosztót ugye?
    Nehezen, de kivehető hogy alu vezetékek vannak.
    Országosan nézve melyik terület? Pest megye?
    Szerintem egy védőcsőben érkezik az alsó földelőszondáról a PE vezeték ugyanoda mint a fázisok és a PEN, aztán együtt be a kiselosztóba.
    A korábbihoz képest kicsit finomítok az álláspontomon.
    Szabványosításig átmeneti jelleggel meg lehet azt csinálni, hogy beraksz egy fővezetéki sorkapcsot PEN-felirattal és abban megcsinálod a potenciálrögzítést. Majd innen szépen külön nulla és földelés.
    Ha csak ez az 1 elosztó végez mindent az épületben, beraknék 3 fázisú Fi relét.
    Meg párhuzamosan még 1 db 1 fázisút a hűtő dugaljaknak.

    Szerintem nem férne el a régi helyén egy 2 soros elosztó, szal balra lehetne felrakni egy második 12 modulosat, amiben csak a Fi reléről járatott áramkörök elosztása történne.
    Ehhez a jelenlegi vezetékek tutira nem érnek el, szal kellene egy szélesebb OBO kötődoboz felülre, ahonnan csatornával lehetne oldalt elvinni csak erenként a vezetékezést a Fi relés áramkörök elosztóhoz.
    Így a jelenlegi elosztóban felszabadulna egy adag hely a PEN sorkapocsnak, a Fi reléknek, meg egyebeknek, a jelenlegi dugalj is megmaradhatna.
    Általában a kiselosztókban van nulla meg PE sín is gyárilag.

    De a 3 fázis elosztását azért jól meg kell gondolni, mert ugye van 2 db 6A-es fázisod jelenleg.
    Másik opció hogy a háromfázisú Fi relé helyett is csak 1 fázisút használsz és a maradék 2 fázist továbbra is direktbe kötöd ahogy most van. De hosszú távon szerintem ezen még variálva lesz.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák