Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodion

    aktív tag

    válasz csemberlen #512 üzenetére

    Hát ezzel képben vagyok de lehet csak én egyszerűsítem túl a dolgokat nekem nem tűnik túl vészesnek. Kimegyek felmérem mi van most, megnézem hogy egyáltalán át kell-e huzalozni, ha nem akkor megbeszélem vele mit akar esetleg átrakni megoldható-e stb.
    Ha át kell huzalozni akkor mi fog történni? Mindenképpen első a biztosítéktábla meg fi-relé (ez nálam ugye nincs is csak a biztosítéktábla az originál postomból). Hány áramkör kell? Esetemben 4 szobára 4áramkör, a fürdő, wc konyha világítás elgondolásom szerint mehet 1áramkörről mert a mosógépet a konyhába fogjuk átrakni. A konyhába kell egyszer egy kombi hűtő egy elektromos főzőlap és sütő meg a mosógép.

    Na akkor elgondolásom szerint de ha valaki ért hozzá javítsatok ki teljesen nyugodtan, az ügyfél megvesz mindent amit megbeszélünk, kimegyek, lecserélem a biztosíték dobozt, a szobákat amihez nem nyúlunk még hozzá azt újra rákötöm, a többit nem kötöröm rá; ezt aránylag egyszerű megnézni mi hova tartozik mert lekapcsolom és működik még? Ezt még magamnak is ki tudom találni egy 20perc alatt...
    Felfúrom a kábelcsatornát amibe megy majd minden kábel és elviszem a két legtávolabbi szobáig ahol a mennyezet alatt közvetlenül körbe lehet vinni. Horonymarás szintén attól függ hogy át kell-e rakni a villanykapcsolót ha igen akkor ehhez kell egy 1cm mélységű 2cm széles hornyot marni 150cm hosszban. A dugaljhoz ugyanez a játék 220cm hosszon. Ha már újrahuzalozunk akkor nyilván menjenek azok az erősáramú kábelek egy helyen.

    Ha egy ajtónyílásért fizetek acélgerendás megerősítéssel 87eFt-ot (Ennyit fizettem érte 2019 tavaszán, gondolom azóta nem kerül 160eFt-ba :))) akkor ez a mondjuk 2 szobára 8db horony kimarása mennyi lehet? 40eFt? Nekem még ez sem tűnik annyira reálisnak de legyen; aztán a kábelcsatornában szépen behúzom a vezetéket a szobákba le a horonyban a kapcsolóhoz dugaljhoz és annyi. A megrendelő meg majd szépen kigletteli ahogy tanulta.
    Ha jól megcsinálom meg úgyis visszahív a többihez. Na nekem ez nem tűnik se túl bonyolultnak se annyira egyszerűnek hogy egy sufnituning-ot keressek hozzá :DDD . Nincs gondom azzal hogy 600-800eFt a full lakás, ezt még reálisnak is tartom ha mindenhol vésünk :DD . bár itt csak egyenes függőleges hornyokat kellhet esetleg csinálni kb 2db -ot a többinél újrahaszonsíthatóak a meglévők HA jól gondolom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák