Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Killer81 #31995 üzenetére

    Komolyra fordítva, nekem van G9 is (ami 95%-ban egy GH5), és két A7III is. Egyik vázzal sem voltak melegedési problémáim. Az A7III-akkal a múltkor konkrétan egy közel 3 órás színdarabot rögzítettünk 4K-ban fél órás etapokban (rögtön indítva a következő felvételt), bármiféle hűtés nélkül, és a légkondícionálatlan teremben volt vagy 23-24 fok. Nyári, napsütéses polgári szertartásokon se volt még gondom vele, se 4K25-ben, se 1080p 50-ben, vagy 100-ban. BTW ha Európában vagy, ajánlatos inkább a 25 és 50 fps-t erőltetni, nem a 30-at, 60-at.

    A 4K50-et meg elengedtem (egyelőre), fontosabbnak éreztem a sok más előnyt a kevés hátránnyal szemben. De a G9-et is szeretem nagyon.

    A Sony menü megszokás és belakás kérdése. Persze elsőre rá kell szánni 1-2 órát, hogy normálisan beállítsd. De ha ez megvan, akkor gyakorlatilag be sem kell lépned a rendes menübe. Pedig én aztán csinálok ezer féle melót a gépekkel, és csak formázni megyek a menübe, meg videó formátumot állítani.

    Folyamatos AF-nek meg csak egy kicsit kellett volna utánanézni: kirakod gyorsgombra az AF/MF toggle-t » fókuszálsz » megnyomod » úgy marad » megnyomod » újra fókuszál. De ez működik például a nyomva tartott joystick gombbal is, ha nem gond, hogy tartanod kell. (Mindkettőt szoktam használni.)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Új hozzászólás Aktív témák