Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Hali!
    Zöld vászonnal van itt tapasztalata vkinek?
    Asszisztáltam ennél a projektnél, ami egy testimonial video lenne egy helyi cég számára.
    A videós mondta nekem, hogy tegyem a vázat 1080p24-re, standard színprofillal és kb ennyi.
    Ebbe én akkor bele se gondoltam azon kívül, hogy először fogok rögzíteni nem 4K-ban az XT3-mal. :D
    Azt mondta neki van tapasztala ezzel, szóval csak mentem utána.
    Ő vmi régebbi Canon hibriddel lő, szóval az XT3-nál gyengébb videós képességekkel.
    Szóval az van, hogy ezt én betettem Resolve alá, dobtam rá egy Chroma Key-t és elborzadtam. Vagy én nem tudom hogy kell használni a Chroma Key-t rendesen - első tesztem ez is - vagy az van, hogy el van qrva az egész úgy ahogy van a YUV 420 miatt (540p Chroma felbontás, plusz az XT3 keni a Chroma csatornát). Lehet hogy ez a felbontás és tömörítés (gondolom az is 420 lehet) a Canon-on használható, de az enyémen borzalmasan fest az a hajszerkezet.
    Szóval lehet ezzel kezdeni vmit post-ban, vagy ez ilyen lett és kész?
    Szerintem 4K-ban kellett volna forogni, majd esetleg megpróbálkozni a 4K 420 -> 1080p 444 ffmpeg szkripttel, hátha itt működne a dolog. Bár a Chroma szétkenése 4K-ban is probléma.
    Lehet kikaptam az egyetlen egy feladatot, amire az Fuji nagyon nem alkalmas. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák