Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz Teasüti #25948 üzenetére

    De alapvetően elketyeghet hosszú ideig, csak most rövid idő alatt kétszer is belefutottam hogy gyorsan kellett volna eredmény. Az esküvőknél nem foglalkozom vele, 10Mbps h264 1080p-be megy a render, a highlightoknál meg 35Mbps-be. Azért a 10Mbps-nél látni hogy nagyon kevés, de rajtam kívül senkit sem érdekel :D

    GoPro esetén érdekes a dolog, a Sonynál saját anyagot 4K -> 4K > 4K számoltatok, esküvőnél 4K >1080>1080 (vótértelme S3 4K 50 10 bitnek..)

    A saját felvett cuccaim 90%-a gopro. És miért érdekes? Mostanság elkezdtem overshootolni, a GoPro Powerbank Grippen van, most a 128-ast váltotta 256-os kártya, így röpködnek a 100GB feletti események. És sokszor úgy vagyok vele hogy -majd- megvágom, vagyis most össze kéne nyomni kicsibe 1-2 alap korrekcióval..

    Persze, a racionális egy durva vágás lenne, kukázva a tényleg felesleget, nagyjából megtartva a lényeges dolgokat.

    A workflowm jelenleg: 4K 4:3 30fps a Hero 9-ből: torzítás korrekció, kontraszt, szaturáció, élesítés, render 4K Timelineból 1080p 15Mbps h265-be. Illetve néha játszom Motion blurral, akkor 2.7k Linear+ 50fps, ott 4 fps a render, innen indult a beszélgetés. És az elkészült fileokat vágom meg majd valamelyik másik alkalommal.

    Ha le tudtam volna dobni a TL felbontást 1080p-re akkor jelentősen gyorsulna az átforgatás. ezt az in camera torzítás korrigált fileok esetén a tesztjeitek alapján meg is tehetem. Ez is már nagy segítség egyébként. Sajnos ebben a módban sokkal kevesebbet használom a goprot, 90% 4K 4:3.

Új hozzászólás Aktív témák