Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Dalai Láma #7440 üzenetére

    Szerintem mindenkinek meg van a joga, hogy higgyen valamiben. Nem vagyok vallásos, nem hiszek a teremtésben, számomra Isten az emberek tudatában létezik, mi magunkban hozzuk létre. Gondolkodó, érző lények vagyunk kell egy felsőbbrendű hatalom, ami magyarázatot ad, irányítja sorsunkat, átsegít a nehézségeken. Én így értelmezem a vallást. Senkit nem próbálok sohasem meggyőzni, hogy az én álláspontomat fogadja el az igazságnak.
    Már régóta nem állok le vitatkozni vallásos emberekkel, és főleg nem próbálok bizonyítékokat kérni Isten létezésére, a világ teremtésre, úgy érzem méltatlan lenne a vallással szemben, mégha nem is hiszek benne.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Dany007 #7453 üzenetére

    A lélek jelentéséről is alaposan el lehetne vitatkozni. Inkább egy fogalom, mint materiálisan megközelíthető dolog. Szerintem a lélek a központi idegrendszerrel szorosan összefüggő fogalom, mivel ha képtelenek lennénk ingereket felvenni, nem lennének érzelmeink, akkor nem lenne lelkünk sem. Persze csak az idegrendszerre nem lehet leegyszerűsíteni, az egész testünk működése határozza meg a lelkünket. A hormonjaink, vagy akár egy kisebb betegség is képes változtatni a személyiségünket. Persze azon megint lehet vitatkozni, hogy a személyiség és a lélek milyen kapcsolatban van egymással.
    Mivel abban hiszek, hogy a lelkünk nem függetleníthető a testünktől, így nem hiszek a halál utáni életben sem. A tudatunk megszűnik létezni, a halál utáni állapot olyan mint a születés előtti.
    Egyébként sokan hisznek a lélekvándorlásban és a halál utáni életben is, de ezeket is rengetegféleképpen értelmezik.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Vladi #7463 üzenetére

    Mi számodra a lélek fogalma? Milyen információt képvisel az énünkből? Nyilvánvaló, hogy a tudat fölé helyezendő, de kíváncsi vagyok mit tekintetek léleknek?
    Illetve a tudatod hogyan tud a halálon kívül máshogy megszűnni?

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Dalai Láma #7465 üzenetére

    Mivel a testünkhöz kötődik a tudatunk, személyiségünk, emlékeink, ösztöneink, így az a kérdés, hogy ha mindezek függetlenek a lélektől (mivel a testünk nélkül egyik sem marad meg) akkor létezik-e egyáltalán a lélek, nem-e esetleg csak a mi kitalációnk, hogy a haláltól való félelemtől ill. szeretteink elvesztésének elviselhetetlenségéből a halál utáni élet illúziójába menekülünk, amihez a lélek a kapu.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz leeate #8075 üzenetére

    Nem vagyok vallásos, de azt belátom, hogy a kereszténység értékrendet képvisel. Egy tökéletes értékrendet, de mivel emberek képviselik, és emberek élnek vele így sohasem fog tökéletesen működni. Igaz nem sok templomot látogattam, de nem szeretném ha papok adnák a számba a tanítások jelentését. Én sokmindent másképp értelmezek. Az Egyház tulajdonképpen arra hivatott, hogy valamiféle kordában tartsa a birka embertömeget.
    A fekete mágiának meg nem tudom mi köze a "keresztények istenéhez", szerinted miféle értékeket képvisel?

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz cucka #8077 üzenetére

    Másrészt nem tudom, mennyire nevezhető tökéletesnek. A "ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel" értékrend például nekem nem igazán tűnik jónak, mint ahogy mondjuk a bárányos hasonlat (Isten a pásztor, az emberek a birkák) sem túl jó szerintem.

    Pedig hidd el tökéletes rendszer. Ha mindenki tökéletesen aszerint élne, akkor nem "dobna senki kővel". Ha a tíz parancsolatból csak az irigység nem lenne benne az emberekben már sokkal jobb világot élnénk. De nyilván vannak alapvető emberi tulajdonságok, amelyeket megszüntetni nem, viszont féken tartani lehetséges. És itt jön képbe az "Isten a pásztor, az emberek a birkák". A kereszténység egy erkölcsi nevelést biztosít, mert nevelés nélkül sokkal kevésbé tudnánk elfojtani állatias ösztöneinket.
    Példának okáért a kereszténység egyik alappillére a család. Család nélkül nem lenne társadalom, összeomlana a civilizáció. Az élővilágban az összes élőlény közül újszülöttként az ember a legesetlenebb, vagyis a természetben a legéletképtelenebb. Viszont azáltal, hogy két szülő, akik szeretik egymást és ezáltal összetartoznak egy életen át, közösen gondozzák és nevelik fel az utódjukat, így valójában uralkodó fajjá vált. Mai hétköznapokra lefordítva, azoknak a gyerekeknek van a legjobb indulási alapjuk, akik mögött ott áll egy stabil család. Pontosan ezért kellett többek között a család szellemét belenevelni az emberekbe az elmúlt évezredekben.
    Mint mondtam nem vagyok vallásos, én csak próbálom lefordítani a magam nyelvén a kereszténység lényegét.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák