Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz JJános #6494 üzenetére

    Nem mondanak igazat, mert összekevertek egy nagy adag bálványímádást. Belekevertek egy adag kultuszt, egy adag Istentelenséget, és sok minden mást.
    Éppeszű ember ettől elhatárolódik.

    A katolikus egyház egy vallást képvisel, és a társadalmunk ellen elkövetett bűneiket nem befolyásolja az, hogy a véleményed szerint hűen követik-e a keresztény elveket vagy sem. Társadalmi szempontból az lényegtelen, hogy a vallás, amit képviselnek az mennyire áll közel az általad elképzelt kereszténységhez.

    Többszázmillió ember él Kínában, és Indiában. Nem gondolom, hogy az Ő gondolataikat kellene követnünk.
    Nem kell követni, de attól még lehetnek érdekesek számunkra a gondolataik. Például Kína látja el a modern világot (aminek mi is részei vagyunk) késztermékekkel. Igenis, engem érdekel, hogy mit gondolnak a világról, mert egy bolygón élünk, egy társadalomban, egy faj vagyunk és függünk egymástól. És ez ne úgy értsd, hogy azért érdekel, mert nagyon keresném az univerzális igazságot meg az élet értelmét, hanem pusztán azért, mert egy közön bolygón kell osztoznom velük. Ez van, én ilyen nyitott vagyok, engem tényleg érdekel más emberek, más kultúrák világnézete, még akkor is, ha esetleg nem értek egyet velük.

    Az igazságra kell figyelni, és Istenre. Ő nem zárkózik el senkitől. A vallásos összemosott katyvaszokat meg érdemes kerülni. Ha megnézed van azért magyarországon is olyan felekezet, akik között célba lehet érni.
    Vigyázat, most blaszfémia következik. Szerintem ha összemosott katyvaszról beszélünk, akkor nekem első körben a Biblia jut eszembe. Soha senki nem gondolt bele, hogy ha az tényleg Isten igéje, akkor miért vannak benne ellentmondások? Bocs srácok, de ha az a könyv tényleg a mindenható és mindentudó Istentől származik, akkor a minimum, amit elvárnék, hogy ellentmondásoktól mentes legyen.

Új hozzászólás Aktív témák