Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz fjudors #20684 üzenetére

    Köszönöm, hogy higgadtabban folytathatjuk a beszélgetést.
    Nekem is kényelmetlenséget okoz a vasárnapi boltzár, a késő esti és a hajnali csak ritkán, de okoz...
    A közelünkben van számos bolt nyitva vasárnap is, van amelyik vasárnap 23 óráig is, pedig vidéki vagyok. Kisebb a választék, drágább, de van. Ha valamit elmulasztottam, lehet akkor és ott pótolni.

    Én nem a bezárást pártolom. Mert nem vagyok mazochista. Nekem az jelentett sokat, mikor beszélgetni tudtam alkalmazottakkal, akik hálásak voltak a döntés miatt... és nem egy emberrel beszéltem. Lehet, hogy ez naivitás, de így tudom vállalni.

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz fjudors #20684 üzenetére

    Kik a hozzám hasonlók? A politikusok? Nem tudom miért úgy beszélsz mintha én hoztam volna a törvényt és én szavaztam volna meg vagy bármiben részt vettem volna benne. Nem vagyok államtitkár, nem vagyok benne a törvényhozásban, legalábbis nem jobban mint te.
    Pedig nekem is épp annyi okom van téged hibáztatni a vasárnapi boltbezárásért mint neked engem.
    Éppen amiatt mert rajtad kívül sokan dolgoznak három műszakban, éjszakáznak és köszönik megvannak, tudnak alkalmazkodni az új körülményekhez, a sírás helyett cselekednek, vagy ahogy látod pl a tanárokat, a megfelelő fórumokon ellenlépéseket tesznek amire neked is megvan a lehetőséged, mindenki máshoz hasonlóan. De egy fórumba beírni, hogy a "hozzád hasonlóak" a hibásak, egy csöppet szegényesnek tűnik. Nem is ismersz, azt se tudod kikhez hasonlítasz, fogalmad sincs az ország törvénykezéséről. Úgy beszélsz mintha csak a te életedet forgatta volna fel ez a törvény, pedig hidd el minden egyes emberét. Nem te vagy az egyedüli akinek változtatni kell(ene). Ha a gyerekednek speciális igényei vannak és megfelelően kell gondoskodnod róla, mert pl. glutén érzékeny, azért se az államot hibáztatják az emberek, hanem teszik a dolgukat és felkészülnek arra, hogy a gyerek éhes, szomjas lesz és nem kifelé mutogatnak, hogy mennyire korlátozva vannak.
    Te is "olyan" vagy. Megoldás helyett csak rágalmazol. Ez nagyon "építő" dolog. Hibáztassuk a másikat, a "hozzád hasonló"-akat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák