Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @Jocó@

    tag

    Sziasztok!

    Bocsánat a write only-ért, melóból vagyok.

    3 havonta szoktam routert frissíteni. git pull-al lehúzom a latest állapotot, fogom az előző .config file-okat (V1 és V3), leforgatom, feltöltöm, dolgozok tovább.

    Itthon V3(NAT) <- > V1(switch) van, WDS bekapcsolva, 1 SSID-t mutat.
    Szülőknél csak 1 db V1(NAT) van.

    Kb októberben (r13902-5e86877) volt az előző fordítás, ami üzemelt kb. 2021 január végéig.
    Aztán a következő frissítésnél (r16065-a8a37d4ea5) feltűnt, hogy a firmware neve ar7xx helyett ath79-et tartalmaz.

    Feltöltöttem, megették a routerek, mindenki boldog volt.
    Aztán kaptam a cégtől új notebook-ot, azt már nem akartam UTP-vel rádugni a routerre, maradt a wifi.
    Fel is tűnt, hogy napjában többször megszakad a wifi. Kábelesen elérhető a router. Network újraindítás nem segít. logread visszadobott pár errort, hogy nem sikerült elindítani a rádió-t.

    A telefonokkal nem volt probléma, a nappali tábortűznél a V3 van. Telók átálltak az erősebb SSID-ra, fel se tűnt a hiba.

    Arra gondoltam, hogy biztos megöregedett a V1-es tápegysége.
    Viszont nagynehezen a szülők megemlítették, hogy náluk már egy ideje minden nap elmegy az "internet".

    V3-on nem tapasztaltam problémát (r16065-a8a37d4ea5).
    V1-en visszaraktam az ar7xx -et (r13902-5e86877).

    Tudunk ilyen jellegű problémáról?

    Az kimaradt, hogy a fordítás után, frissítés előtt mindig letöltöm a config-ot a routerekről, és sysupgrade-el rátolom az újat.
    Itt meg azt írják, hogy törölni kellett volna a config-okat. Persze távolról, szülőknél nyilván nem megoldható... meg, fel se tűnt...

    Edit:
    Most látom, hogy R.I.P.: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák