Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz Speeedfire #3768 üzenetére

    :)

    Szia - köszi a választ, de közben találtam egy sokkal jobb oldalt! ;] ;] ;]

    akinek ilyen problémája lenne : http://tothszabi.info/2010/05/16/open-wrt-firmware-frissitese-ujrahuzasa

    itt részletesebben le van írva az újrahúzás (bár ugyan az a szerző :):):))

    akkor nekifutok újra.

    Bár előbb lehet megkérdezem, hogy lehet-e illetve mit lehet vele elkészíteni.

    Amit szeretnék:
    -szeretnék rákötni egy nagyjából terrás méretű wincsesztert, és amolyan NAS-ként használni (vagy ftp-n keresztül, vagy hálózati megosztással, vagy.... egyáltalán milyen lehetőségek vannak??? ).
    -elérni a windows xp-s itthoni hálózati gépekből (esetleg kintről [ a wan oldalról ], decsak ha megoldható)
    -szeretnék rajta portot átirányítani, hogy a hálózaton belüli gépek tudjanak alkalmazásokat futtatni aktív internet irányú kapcsolatokkal
    -szeretnék rajta egy torrent kliens futtatni, hogy a debian, ubuntu image-eket én is tudjam seedelni a nap 24 órájában.
    -szeretnék rajta vagy ip cím alapján, vagy mac cím alapján forgalmat szabályozni (többen használjuk azt a netet, és nem szeretném, ha bárki elvinné a teljes sávszélt)
    -szeretnék rajta QOS-t tehát a "fontosabb" alkalmazásoknak, portoknak nagyobb prioritást adni

    extrák (nem tudom, hogy mi valósítható meg és mi nem):
    -láttam egy Asus router USB csatlakozóján egy USB-s hangkártyát, amivel a di.fm webrádiói közül hallgattak egy-egy stream-et... - ha megoldható lenne, szívesen kipróbálnám.
    -ha megoldható lenne, szívesen üzemeltetnék egy egyszerűbb (nem flash-es, nem phps) weboldalt a routeren (ha megoldható)
    -jó lenne elérni kívülről, mondjuk WinSCP-vel, vagy ha nincs más, sima ftp kapcsolaton keresztül a rákötött winyót.
    -erre a célra van egy 1 gigabájtos pendrájvom, amit szívesen beáldoznék a router memória bővítésére, ha megoldható és ezzel tudom (egyáltalán tudom??) gyorsítani a router működését (vagy egyszerűen érdemes egyáltalán külső usb-s pendrájvra telepíteni a rendszer egy részét, hogy minél több belső memória maradjon ?) -... - a lényeget remélem értitek, ha kell, van pendrive, ha nem kell, akkor .. másra használom.

    ha valaki válaszolna a kérdéseimre (mondjuk pont te Speeedfire, aki szerintem legjobban értesz jelenleg a témához a fórumozók közül), akkor biztos vagyok benne, hogy sok megválaszolatlan kérdésre választ adna.

    előre is köszönöm : (közben sikerült újrahúznom a rendszert a routeren 10.03-al)

    maximusz

Új hozzászólás Aktív témák