Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz spadtarc #1961 üzenetére

    (szarkazmus on)
    Igen, ez tényleg eredeti koncepció a számítógépes játékok világában, hogy nem lehet minden ellenfelet erőből lenyomni és néha taktikát, stratégiát kell kidolgozni a siker érdekében... ;]
    (szarkazmus off)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz spadtarc #1961 üzenetére

    Jaaaa, hogy te eddig csak henteltél, és még főzeteket sem ittál? Hát úgy nem csoda, hogy keménynek találtad ezt a küldetést. :D Ez nem az a játék, ahol "üsd ahol éred" hozzáállással sokág jut az ember. Bizony taktikázni kell, főleg nehezebb fokozatokon. Van egy olyan gyanúm, hogy a legelején elklikkelgetted a tutorialokat. Ez hiba volt.
    Nos, a főzetekhez való recepteket az inventory alsó sorában, jobbról a 4. vagy 5. ikon alatt találod meg. Egy pergament formáz az ikon. Elvileg rendelkezned már legalább néhánnyal, mert lootolás közben is rá lehet akadni sokukra. Pl. a fecskét már a beveztő fejezetben megszerzi az ember, a játék legelején. E mellett a kereskedőktől is lehet venni ilyeneket. Ha ezeket elolvasod, akkor utána meditáció közben ráklikkelsz az alkímia ablakra, és ha megvan a megfelelő összetevő, akkor kikutyulod. Varjú meg réce nélkül én nem is nagyon indultam harcba. (Nyilván figyelni kell a főzetmérgezés szintre is.) Hasonlóképpen a kardra kenhető sebzésnövelő olajakat, vagy a bombákat is receptek alapján kevered ki. Találhatsz sok eszköz tervrajzot is, meg páncél és kard fejlesztéséhez való dolgokat. Ezeket a tervrajzokat elolvasod, és elmész vele egy kovácshoz, vvagy más mesterhez (pl van aki a csapdák készítéséhez ért). Rúnákat, kardra rakható sebzésnövelő cuccokat, olajakat is fontos használni. Ebben a játékban ezek nem dísznek vannak.

    A karakterfejlesztésnél én a jobb oldalon a kardmesteri útra koncentráltam. A fölső utat az alaptulajdonságokkal néhány kivétellel érdemes kimaxolni (nyilván ha nem használsz dobótőröket, akkor azt hanyagolod). Aztán nálam a karmesteri út következett, mégpedig annak a fölső ága. Nem érdemes itt sem minden tulajdonságot kimaxolni, inkább minél hamarabb el kell jutni az végén lévő legértékesebb képességekig, pl. az életerő duplázása, vagy az adrenalinroham. Utóbbi az ilyen tömeges támadások esetében rengeteget segít. Ezen kívül és a bal oldali ágon a jelek közül az aard vonalát választottam (szerintem az a leghatékonyabb, a stun effect miatt), és elmentem addig, amíg az erélyt lehet felhúzni, mert az csatában fontos. Az alsó ágból csak egy-két mezőre tettem. Aztán ne felejtsd el mutagénekkel fejleszteni a skillmezőket, ahol arra lehetőség van (kis pöttyöcske a kör sarkában). A melléküldetések is fontosak, mert ha kevés az elkölthető pontod, lemaradsz a karakterfejlesztésben, és az ellenfelek nagyon megerősödnek hozzád képest.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Aktív témák